Що ви не знали про походження англійської мови

  1. Коротка історія походження і розвитку англійської мови
  2. Англосаксонський (450-1100 рр. Нашої ери)
  3. Среднеанглийский (1100-1500)
  4. Ранненовоанглийский (1500-1800)
  5. Поздненовоанглійскій (1800-наш час)
  6. різновиди англійської

Здійсніть разом з нами захоплюючу подорож в історію англійської мови. Буде про що розповісти знайомим англійцям!

Коротка історія походження і розвитку англійської мови

Історія англійської мови почалася з трьох німецьких племен, які вторглися в Британію в V столітті нашої ери. Ці племена - англи, сакси і юти - прийшли з територій нинішньої Данії та північній частині Німеччини, подолавши Північне море.

У той час жителі Британії говорили на кельтській мові, проте загарбники відтіснили кельтів до західних і північних краях острова - по суті, туди, де зараз розташовані Уельс, Шотландія і Ірландія. Англи називали свою країну «Englaland», а їх мова називалася «Englisc» - звідти і відбулися слова «England» і «English».

Англосаксонський (450-1100 рр. Нашої ери)

У V столітті німецькі завойовники увійшли до Британії з східного та південного узбережжя. Германські племена говорили на схожих мовах. На острові з їх діалектів сформувався спільну мову, який ми тепер називаємо давньоанглійськім (Old English).

Він майже не схожий на сучасний, і нинішнім англомовним було б дуже складно його зрозуміти. Проте близько половини найпоширеніших слів сучасної англійської мають древнеанглийские коріння.

Звідти походять, наприклад, такі слова, як be, strong і water. На давньоанглійській мові говорили приблизно до кінця XI століття.

Среднеанглийский (1100-1500)

У 1066 році в Британії вторгся Вільгельм Завойовник, герцог Нормандії (зараз частина Франції). Загарбники-нормани принесли з собою французький, який став мовою королівського двору, а також правлячого і торгового станів.

Це був період класового мовного поділу, коли нижчі верстви суспільства говорили англійською, а вищі - на французькому. У XIV столітті англійський знову почав набирати силу, але запозичив багато французьких слів .

Ця мова називається среднеанглийского (Middle English). Це була мова великого поета Джеффрі Чосера (бл. 1340-1400), але для сучасних носіїв мови він все ще був би малозрозумілий.

Ранненовоанглийский (1500-1800)

В кінці среднеанглийского періоду почалися раптові і значні зміни у вимові (Великий зсув голосних), голосні звуки ставали більш короткими. З XVI століття Британія все більше контактувала з різними народами всього світу.

Цей факт, а також прихід епохи Відродження, привели до того, що в мову ввійшло багато нових слів і фраз. Винахід друкарства також сприяло розвитку спільної мови літератури. Книги ставали дешевше, і грамоті навчалося все більшу кількість людей. Тим самим, друк привела до стандартизації англійської.

Знамениті рядки Гамлета, «Бути чи не бути», написані Шекспіром на ранненовоанглийского.

Зафіксувалися правила орфографії і граматики, стандартом яких став лондонський діалект, оскільки саме там розташовувалося більшість друкованих будинків. У 1604 році був виданий перший словник англійської мови.

У 1604 році був виданий перший словник англійської мови

Поздненовоанглійскій (1800-наш час)

Основна відмінність між ранньо-та поздненовоанглійскім - це словниковий склад мови. Поздненовоанглійскій має набагато більше слів завдяки двом ключовим факторам: по-перше, промислова революція і розвиток технологій привели до необхідності створення нових слів; по-друге, Британська імперія в період свого розквіту охопила майже четверту частину земної поверхні, і англійська мова запозичив багато слів з інших країн.

різновиди англійської

З початку XVII століття колонізація Північної Америки англійцями привела до виникнення особливого американського варіанту англійської . Деякі слова і варіанти вимови «застигли в часі», досягнувши Америки. В якомусь сенсі, американська англійська навіть більше схожий на мову Шекспіра, ніж сучасний британський.

Деякі вирази, які британці називають «американізм» - насправді, спочатку британські вираження, що збереглися в колоніях (наприклад, trash замість rubbish, loan замість lend і fall замість autumn; ще одне слово, frame-up - «фальсифікація, підтасовування» - Британія заново перейняла через голлівудські гангстерські фільми).

Іспанська мова також вплинув на американську англійську (і, згодом, британський). Такі слова, як canyon, ranch, stampede і vigilante - це іспанські слова, що прийшли в англійську в період освоєння американського Заходу.

Сьогодні американський англійська має велику силу завдяки впливу США в кіно, телебаченні, музиці, торгівлі і технологіях (включаючи інтернет). Але є і багато інших видів англійської - наприклад, австралійський англійська, новозеландський англійська, канадський англійська, південноафриканський англійська, індійський англійська і карибський англійська.

Коротка хронологія англійської мови 55 до н. е. Римляни під проводом Юлія Цезаря вторгаються до Британії Місцеві жителі кажуть на кельтській мові 43 н. е. Римське завоювання. Початок римського правління в Британії. 436 Римляни остаточно покидають Британію 449 Початок розселення німецьких племен в Британії 450-480 Найбільш ранні з відомих написів на давньоанглійській Старовинні-англійський 1066 Вільгельм Завойовник, герцог Нормандії, захоплює Англію ок.1150 Найбільш ранні з уцілілих манускриптів на среднеанглийском Середньо-англійський 1348 Англійська приходить на зміну латині як мову навчання в більшості шкіл тисяча триста шістьдесят-два Англійська приходить на зміну французькому як мову влади. Вперше англійський використовується в Парламенті. ок.1388 Чосер починає створювати «Кентерберійські оповідання» ок.1400 Початок Великого зсуву голосних тисячі чотиреста сімдесят шість Вільям Кекстон відкриває першу англійську друкарню Ранне-новоанглийский 1564 Народився Шекспір ​​1604 Видано перший словник англійської мови, «Table Alphabeticall» 1607 Засноване перше постійне англійське поселення в Новому Світі (Джеймстаун) 1616 Помирає Шекспір ​​1623 видано перші збори п'єс Шекспіра 1702 В Лондоні видана перша щоденна англомовна газета, «The Daily Courant» 1 755 Семюел Джонсон видає «Тлумачний словник англійської мови» тисяча сімсот сімдесят шість Томас Джефферсон ішет «Декларацію незалежності США» 1782 Британія відмовляється від своїх колоній, які пізніше стануть США 1828 Уебстер видає «Американський словник англійської мови» Пізньо-новоанглийский тисяча дев'ятсот двадцять два Заснована Британська широкомовна корпорація ( «Бі-бі-сі») тисяча дев'ятсот двадцять вісім Видано «Оксфордський словник англійської мови »

А який факт в історії англійської викликав у вас найбільший інтерес або здивування? Чекаємо ваших відповідей в коментарях.

Читаємо далі:

Такі цікаві англійські традиції і звичаї

Запозичення в англійській мові

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация