Що зміниться з 1 квітня 2018 роки для пенсіонерів - Автоматичний перерахунок виплат і надбавки для силовиків: Чого очікувати пенсіонерам з 1 квітня - 112 Україна

В Україні з минулої осені проводиться пенсійна реформа: деякі зміни торкнулися пенсіонерів відразу ж, інші були перенесені на 2018 рік. Чи зміниться щось для пенсіонерів з 1 квітня? Звичайно ж, працюють обіцяють перераховувати пенсію по-новому, пенсіонерам-силовикам - надбавки В Україні з минулої осені проводиться пенсійна реформа: деякі зміни торкнулися пенсіонерів відразу ж, інші були перенесені на 2018 рік

З відкритих джерел

Восени минулого року Верховна Рада затвердила законопроект, який запускає в Україні пенсійну реформу і повинен створити справедливу систему пенсійного страхування.

Деякі зміни, передбачені документом, торкнулися пенсіонерів відразу ж. Наприклад, підвищення мінімальної пенсії до 1452 грн для тих, у кого достатньо страхового стажу. Втілення ж в реальність інших було перенесено на 2018 рік.

Так, з 1 січня змінилися:

1. Норми трудового стажу для виходу на пенсію за віком. Тепер в 60 років пенсію можуть одержувати ті громадяни, у яких є 25 років страхового стажу. У 63 роки - ті, у кого від 15 до 25 років страхового стажу, а для 65 і старше будуть потрібні всього 15 років стажу. До цього на пенсію за віком могли вийти в 60 років ті, у кого були всього 15 років стажу.

2. Формула розрахунку пенсії для тих, хто на неї виходить. Якщо в 2017 році один рік страхового стажу приймався за коефіцієнт 1,35%, то тепер він знижений до 1%. Так, якщо раніше при наявності 30 років стажу можна було отримувати пенсію в розмірі 40,5% середнього заробітку, зараз при такому стажі пенсія буде 30%.

Крім цього, були скасовані "особливі" пенсії для деяких пільгових категорій. Сюди відносяться депутати, судді, дипломати і т.д. - всіх їх перевели на єдину формулу розрахунку пенсій (співвідношення доходу і середньої зарплати). А ось непрацюючі люди, які досягли загального пенсійного віку, але не отримали права на пенсійну виплату, мають тепер "бонус" у вигляді можливості отримувати тимчасову соціальну допомогу від держави в період з 1 січня по 31 грудня 2020 року.

Чергова добротна порція змін в пенсійній системі намічена вже на найближчий час - з 1 квітня. Отже, чим же порадує уряд пенсіонерів в День сміху ?!

Автоматичний перерахунок пенсій

Перше і головне - з 1 квітня поточного року змінюється порядок перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам. Згідно ч. 4 ст. 42 закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" він буде здійснюватися щорічно з цього дня автоматично.

Тобто, якщо раніше для перерахунку пенсії потрібно було звернутися до територіальних управлінь Пенсійного фонду з відповідною заявою, тепер в цьому зовсім немає потреби.

як запевняють в Пенсійному фонді, перерахунок пенсій буде проводитися на найбільш вигідних умовах і тим громадянам, які до 1 березня року, в якому провадиться перерахунок, отримали на нього право.

З відкритих джерел

Відповідно до закону, таке право мають ті, хто отримують пенсію два роки і більше і при цьому продовжують працювати офіційно, тобто зі сплатою внесків до Пенсійного фонду, навіть якщо людина працює не постійно, а з перервами.

Ті, хто отримують пенсію менше двох років і продовжують працювати, також мають право на перерахунок, однак в такому випадку він буде здійснюватися автоматично не раніше ніж через 2 роки з дня виходу на пенсію.

При цьому обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії, буде проводитися не раніше дня, наступного після дня її призначення чи попереднього перерахунку.

Сам перерахунок буде здійснюватися в такий спосіб:

1. Громадянам, які продовжували працювати два роки і більше після виходу на пенсію або її попереднього перерахунку, пенсії будуть переглядати або з урахуванням набутого страхового стажу та заробітної плати, або з урахуванням набутого страхового стажу та заробітної плати, яка була до виходу на пенсію.

2. Громадянам, які продовжували працювати менше двох років після виходу на пенсію, виплати будуть переглядати з урахуванням набутого стажу і заробітної плати, яка була до виходу на пенсію.

Різні моделі перерахунку пенсії передбачені для того, щоб після нього працюючий пенсіонер отримав надбавку, а не втратив те, що вже має. Адже часто буває так, що після виходу на пенсію люди знаходять собі роботу менш оплачувану, відповідно, після перерахунку за першим принципом їх пенсії можуть не тільки не вирости, але і зменшитися.

Багатьох зацікавить, а на скільки ж може збільшитися пенсія працюючого пенсіонера після перерахунку. Однозначної відповіді на це питання, на жаль, немає, оскільки все дуже індивідуально. Але, для прикладу, можемо розрахувати:

Припустимо, людина відпрацювала 40 років і вийшов на пенсію в 60 років з березня 2016 року, заробивши пенсію 3000 грн, після цього продовжував працювати ще 2 роки, заробляючи щомісяця по 5000 грн. Коефіцієнт його стажу на момент перерахунку зріс за два роки з 0,4 (по 1% за кожен відпрацьований рік) до 0,42. При розрахунку пенсій в Пенсійному фонді зараз використовують середню зарплату 3764 грн, тому індивідуальний коефіцієнт (ІК), що залежить від сплачених страхових внесків та рівня зарплати, за два роки дорівнює 5000: 3764 = 1,328. Помноживши його на середню зарплату і додатковий стаж (0,02), отримуємо прибавку до пенсії в 100 грн.

Перелічені та збільшені пенсії для силовиків

Також з 1 квітня очікується, що Пенсійний фонд почне основні виплати перерахованих і збільшених пенсій за січень-квітень для пенсіонерів силових структур.

За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, надбавку повинні отримати 536 тис. Чоловік з близько 600 тис. Пенсіонерів - силовиків країни. Решта вийшли на пенсію 3 роки тому і раніше, тому їм перерахунок не лежав.

Решта вийшли на пенсію 3 роки тому і раніше, тому їм перерахунок не лежав

З відкритих джерел

Зокрема, перерахунок пенсії буде проводитися з урахуванням окладу за посадою, військового або спецзвання (МВС, СБУ), надбавки за вислугу років за довідками уповноважених структур, в яких особи проходили службу - Міноборони, МВС і інших. Самим пенсіонерам окремо звертатися до Пенсійного фонду не потрібно.

"З 1 січня 2018 року додадуть в середньому по 1500 грн / міс., З 1 січня 2019 і 2020 років - ще по 750 грн. З огляду на, що на 1 січня 2018 року середня пенсія військових - 2898 грн, за два роки пенсії зростуть майже вдвічі ", - уточнив Рева.

Як відзвітували в Пенсійному фонді, за станом на 21 березня перелічені і збільшені пенсії вже отримали 15,3 тис. Пенсіонерів силових структур на суму понад 62 млн грн. До кінця березня відомство планує провести виплату ще щонайменше 20 тис. Перерахованих пенсій.

До слова, підвищення мінімальної пенсії в квітні не передбачається, його можна чекати ближче до липня.

Автоматичний перерахунок субсидій

У квітні Мінсоцполітики обіцяє почати перерахунок субсидій, які отримують 6,44 млн домогосподарств (43% від загального числа в країні).

Як пояснили у відомстві, цей перерахунок буде здійснюватися автоматично і не на основі доходів громадян, а з огляду на те, що квітень - не повний опалювальний місяць. "Перерахунок буде проведено на тих ще умовах, в жовтні минулого року, коли призначали" зимові "субсидії", - уточнили у Міністерстві.

У травні ж стартує перепризначення субсидій на літній період. При цьому вже будуть враховуватися доходи субсідіантов за III і IV квартали 2017 року.

Тобто про те, що в квітні можна втратити субсидію, хвилюватися не варто, але це неодмінно може статися трохи пізніше.

Чи зміниться щось для пенсіонерів з 1 квітня?
Отже, чим же порадує уряд пенсіонерів в День сміху ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация