Що повинна бути в атестаційної роботі дільничної медсестри дорослої поліклініки

  1. Атестація дільничної медсестри
  2. В якій формі проводиться атестація
  3. Як підготуватися до співбесіди на атестацію
  4. Що повинна містити атестаційна робота дільничної медсестри дорослої поліклініки
  5. Пам'ятка для атестаційної роботи
  6. Титульний аркуш
  7. професійна автобіографія
  8. Інформація про заснування
  9. Основна частина
  10. Особисті досягнення
  11. висновок
  12. Чого не повинно бути в атестаційної роботі на категорію
  13. Перехід до акредитації фахівців з 2016 по 2026 рік

Атестація медсестер включає в себе складання звіту про роботу за рік, тестування і співбесіду Атестація медсестер включає в себе складання звіту про роботу за рік, тестування і співбесіду.

У статті розповімо про процедуру атестації, підготовки до неї, ролі керівника сестринської служби в підготовці до співбесіди.

Окремо розглянемо структуру і зміст атестаційної роботи дільничної медсестри і відзначимо ті моменти, яких слід уникати при написанні цього документа, а також надамо готовий зразок.

Головне в статті

Готуючись до атестації, медичні сестри пишуть річний звіт про виконану роботу. Щоб його прийняла атестаційна комісія, він повинен бути складений грамотно і враховувати всі сфери діяльності фахівця.

Зокрема, в ньому повинні бути відображені наступні пункти:

  1. Перелік виконаних робіт.
  2. Самооцінка своєї професійної діяльності.
  3. Заходи, які можуть бути зроблені для удосконалення роботи медичної сестри.

Все це дасть атестаційної комісії можливість адекватно оцінити професійну активність фахівця і обсяг його робіт, а також зрозуміти, наскільки він прагне до самоосвіти та самовдосконалення в професійній сфері.

Що таке атестаційна робота дільничної медсестри дорослої поліклініки? Як підготуватися до її написання? Які моменти врахувати?

Атестація дільничної медсестри

У медпрацівників може виникнути питання - чи обов'язково проходити процедуру атестації ? У новому порядку її проходження прямо вказано принцип її добровільності. Однак підтверджується категорія як і раніше раз в 5 років.

Претендувати на більш високу кваліфікаційну категорію можна після закінчення 3 років. Термін обчислюється з моменту видання розпорядження про присвоєння кваліфікаційної категорії, яка дійсна на всій території Росії.

Підготувати і написати звіт про професійну діяльність фахівця за минулий рік - одна з найскладніших завдань. В Системі Головна медсестра експерт детально роз'яснює, яку інформацію включати в звіт і як його оформити. Крім того, у клієнтів системи або користувачів по демодоступу є можливість скачати шаблон з підказками. Користуйтеся!

завантажити

В якій формі проводиться атестація

В ході атестації комісія оцінює теоретичні знання і практичні вміння фахівця з відповідної спеціальності і посади на основі підсумків кваліфікаційного іспиту В ході атестації комісія оцінює теоретичні знання і практичні вміння фахівця з відповідної спеціальності і посади на основі підсумків кваліфікаційного іспиту.

Він включає в себе експертний аналіз звіту про роботу дільничної медсестри терапевтичного ділянки за рік, тестування і співбесіду.

Експертний висновок на звіт має включати в себе оцінку теоретичних знань і практичний умінь фахівця, необхідних для присвоєння йому кваліфікаційної категорії, включаючи володіння сучасними лікувально-діагностичними методиками, участь в роботі професійних і наукових співтовариств і об'єднань, наявність публікацій.

Етап тестування визнається успішно пройденим за умови правильного виконання не менше 70% завдань.

Тільки після цього фахівець отримує доступ до співбесіди з питань теорії і практики своєї професійної діяльності.

Як підготуватися до співбесіди на атестацію

Співбесіда - заключний і найскладніший етап атестації, доступний фахівця після успішного складання звіту і проходження тестування. Воно проводиться експертами, які виносять вердикт про присвоєння працівникові лікувального закладу відповідної кваліфікаційної категорії.

Починати готуватися до нього слід заздалегідь Починати готуватися до нього слід заздалегідь. Помилкою буде підготовка до співбесіди напередодні його проведення або прихід на нього після добового чергування.

Основні проблеми співробітників на цьому етапі - погано поставлена ​​усне мовлення, невміння зв'язно і послідовно викладати свої думки, а також незнання списку тем і питань, про які піде мова.

Як підготувати середній медперсонал до атестації
покрокова інструкція в Системі Головна медсестра

Найкраще, якщо підготовка до співбесіди буде проходити в процесі підготовки до тестування.

Тут важлива роль керівника сестринської служби лікувального закладу - він може допомогти своїм підлеглим в цій непростій справі.

Можна роздати їм матеріали для самопідготовки перед тестуванням, а потім виділити час для спільних занять, на яких провести усне опитування.

Важливо дати оцінку відповідям, сказати підлеглим про недоліки і недоліки. Це своєрідне тренування перед співбесідою, яка дозволить фахівцеві самому оцінити рівень своїх знань, попрацювати над прогалинами і відчути впевненість в своїх силах. Відправляти працівника на цей складний етап без підготовки - велике упущення керівника сестринської служби.

Добре зарекомендувала себе практика присутності керівника сестринської служби на співбесіді в складі експертної групи. У нього є реальна можливість оцінити рівень підготовки фахівця з урахуванням всіх недоробок, які можна потім усунути в робочому порядку.

Що повинна містити атестаційна робота дільничної медсестри дорослої поліклініки

Написання звіту про роботу дільничної медсестри терапевтичного ділянки за рік - одна з найбільш складних завдань у підготовці до атестації. Краще, якщо керівник відразу роз'яснить підлеглим, на які моменти звернути увагу і як оформити роботу.

У звіті вказується:

  1. Перелік виконаних робіт.
  2. Самооцінка фахівцем своєї професійної діяльності.
  3. Заходи, які можуть бути прийняті для вдосконалення роботи фахівця.

Пам'ятка для атестаційної роботи

Керівник сестринської служби може скласти пам'ятку про те, як написати атестаційну роботу дільничної медсестри терапевтичного ділянки.

Титульний аркуш

У правому верхньому кутку:

  • напис «Стверджую»;
  • посаду керівника лікувального закладу;
  • прізвище, ініціали керівника;
  • дата, підпис.

Титульний лист оформляється одноманітно у всіх звітах. У центрі сторінки пишеться назва роботи - «Звіт про професійну діяльність», нижче прізвище, ім'я та по батькові фахівця, його посаду та період, за який він звітує. Внизу сторінки вказується місто і рік написання роботи.

професійна автобіографія

Тут вказуємо: Тут вказуємо:

  1. За інформацією про отримання середньої професійної освіти - установа, дата закінчення.
  2. За інформацією про отримання вищої професійної освіти (при наявності).
  3. Всі епізоди підвищення кваліфікації (тематичні, сертифікаційні цикли та ін.).
  4. Дані про кваліфікаційні категорії, отриманих фахівцем.
  5. Професійні громадські або наукові об'єднання, членом яких є фахівець.

Інформація про заснування

Наводимо коротку характеристику медорганізаціі:

  • найменування;
  • структура;
  • особливості надання медичної допомоги населенню;
  • характеристика структурного підрозділу, в якому веде свою діяльність фахівець;
  • за бажанням - зведена таблиця про структуру нозологічних форм і пацієнтах, пролікованих у відділенні в звітному періоді.

Інформація в цьому розділі роботи на категорію дільничної медсестри дорослої поліклініки носить вступний характер, а тому повинна бути гранично короткою.

Основна частина

В даному розділі вказуємо:

  • роль працівника в діяльності відділення (від першої особи);
  • список нормативних актів, якими фахівець керується в своїй роботі;
  • зведену якісно-кількісну інформацію про проведені процедури, маніпуляції, асистування лікарів на різних втручаннях, в ході діагностики і лікування в звітному періоді (зручно оформити цей пункт у вигляді таблиці;
  • для того, щоб відобразити позитивні зміни в обсягах діяльності, бажано привести дані в порівнянні з роком, що передує звітному.

Після цього потрібно зробити висновок про різноманітність, обсяг і динаміку робіт, а також вказати момент, який має для здобувача кваліфікаційної категорії найбільшу значимість як для фахівця - наприклад, освоєння будь-якої інноваційної процедури або маніпуляції, участь в роботі професійного співтовариства, написання наукової статті та ін.

Особисті досягнення

У звіті повинні бути відображені особисті досягнення фахівця - участь в підвищенні кваліфікації, підготовка доповіді або лекції, участь в санітарно-просвітницькій роботі з населенням, участь в заходах внутрішнього, міського чи регіонального рівня, навчання студентів і молодих фахівців.

В кінці необхідно коротко вказати плани, що стосуються подальшого розвитку і самоосвіти, а також заходи, які будуть прийняті для вдосконалення своєї роботи.

висновок

У висновку необхідно зробити висновок про внесок, внесеному фахівцем в надання сестринської допомоги в конкретному лікувальному закладі.

Бажано, щоб звіт про роботу був набраний на комп'ютері на аркушах формату А4. Робота повинна бать зброшуровані.

Великий плюс - використання графіків, схем, фотографій, діаграм, таблиць. Також вкажіть список своїх публікацій.

Чого не повинно бути в атестаційної роботі на категорію

Керівник сестринської служби повинен попередити помилки в звітах підлеглих. Поширена, наприклад, таке оману, що можна взяти звіт колеги, виправити прізвище та ініціали, поставити свої цифри, і ніхто нічого не помітить. Але це навряд чи залишиться непоміченим.

Існують ще помилки:

  • «Звіт - це дуже страшно і жахливо, і головне тут - проскочити ...»;
  • «Важливий обсяг роботи, а на утримання ніхто не подивиться ...»;
  • «Все одно в нього ніхто не стане вчитуватися, адже це проста формальність ...».

Не робіть об'ємний документ, що не потрібно описувати детально роботу установи, які не акцентуйте увагу на показниках роботи завідувача відділенням, свої посадові обов'язки, режим роботи. Атестаційна комісія не може витрачати час на вичитку непотрібної інформації.

Не пишіть недостовірні відомості, також уважно поставтеся до написання найменувань і номерів нормативних документів.

Скопійований у колеги звіт з його ж помилками неприпустимий. Відповідально поставтеся до вимогам до звітної роботі і не забудьте включити в нього інформацію про виконану за рік роботу.

Рецензує звіт фахівця завідувач відділенням. Оцінці піддається якість документа, повнота викладу відомостей і їх достовірність.

Перехід до акредитації фахівців з 2016 по 2026 рік

З 1 січня 2016 року набула чинності стаття 69 Закону № 323-ФЗ, згідно з якою право на здійснення меддеятельності підтверджує свідоцтво про акредитацію фахівця. Які етапи введення процедури акредитації, які
документи необхідно підготувати, скільки будуть діяти сертифікати спеціаліста - читайте рекомендацію в Системі Головна медсестра.

Рецензент робить попередній висновок про можливість присвоєння працівникові відповідної кваліфікаційної категорії.

Звіт підписується самим працівником, старшою медсестрою або медбратом відділення і керівником сестринської служби установи.

Група експертів аналізує документ і складає протокол, в якому дається оцінка теоретичних знань і практичних навичок здобувача кваліфікаційної категорії.

Зокрема, обговорюється, на якому рівні фахівець володіє сучасними методиками медичного догляду, як працює за фахом, чи бере участь в діяльності професійних сестринських спільнот, і інші питання.

Що таке атестаційна робота дільничної медсестри дорослої поліклініки?
Як підготуватися до її написання?
Які моменти врахувати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация