Що означає вираз "Сізіфова праця"? значення фразеологізму

Крилата фраза "сізіфова праця" означає безглузду і важку роботу. Буває так, що людина займаючись, яким небудь працею і роздратований монотонною роботою вигукує: "Так це справжній Сізіфова праця". Так само цю ідіому можуть вимовити навколишні громадяни бачачи всю безперспективність даної работи.Однако, якщо цих людей запитати, хто такий цей Сізіф, то навряд чи багато дадуть точну і конкретну відповідь.
У істориків склалося досить неоднозначне ставлення до персонажу давньогрецьких легенд коринфскому царю Сізіфу.Етот правитель був сином бога вітрів на ім'я Еол.Поскольку у Сізіфа були божественні коріння, то він був дуже розумний, хитрий і злопамятен.Он побудував місто, який назвав Коринф і став його правітелем.Город процвітав, численні торгові каравани і кораблі заходили в него.Сізіф згодом став дуже багатий, про його скарби ходили легенди.Теперь він став зверхньо дивитися на якихось жебраків богів з Олімпу, за це його і покарали.
До Сізіфа дійшли чутки, що бог Зевс вкрав вродливу дівчину, дочку бога річки на ім'я Асоп.Как тільки ця звістка дійшла до вух правителя Коринфа, він негайно повідомив про це самому Асопу.Ето стукачництво здорово розлютило Зевса і той послав за Сізіф саму смерть. Однак Сізіф був сином бога, тому зумів зловити смерть і закувати її в ланцюзі, попутно позбавивши таким чином всіх людей від смерті.
На цей раз на Сізіфа розлютився не тільки Зевс, а й все боги Олімпа.Непокорним володарем вирішив зайнятися бог війни Арес, він схопив його і відвів його в глибоке подземелье.Однако кохана дружина Меропа врятувала його і він втік назад в Корінф.Тогда за справу взявся сам Гермес Трисмегіст, він зловив цього прудкого царя і повернув полоненого під землю знову.

За свою гординю і непослух боги Олімпу прирекли Сізіфа на вічні мученія.Оні придумали йому витончену тортури, корінфянин повинен піднімати величезну кам'яну брилу на гору, як тільки вона досягала вершини, то відразу ж зривалася і виявлялася у підніжжя скали.Царю доводилося починати все заново.
Оскільки покарання богів Олімпу було болісним не тільки з за важкого каменю, який треба було закочувати в гору, але і з безглуздість цього труда.Поетому виразом "сізіфова праця" стали позначати не стільки важку, скільки абсолютно безглузду роботу.

Деякі використовують синоніми цього виразу, такі як: "марна праця" і "сізіфова камінь". Стародавні греки взагалі є джерелом всіляких прислів'їв і приказок, багато з яких використовуються і сьогодні, в тому числі і фразеологізм "сізіфова праця".

Читайте ще:

Сізіфова праця відео

Скільки робочих необхідно щоб підняти 3 кг камінь на дах

Мітки: стародавня Греція
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация