Щоб знали і пам'ятали. У Магнітогорську учасники бойових дій в Афганістані розповіли школярам про службу і борг


Фото: Динара ВОРОНЦОВА

Магнітогорськ. Захід в рамках традиційного місячника оборонно-масової роботи, приуроченого до Дня пам'яті воїнів-інтернаціоналістів в Росії і 29-річчя від дня виведення радянських військ з Афганістану, відбулося в стінах торгово-розважального комплексу.

Організаторами стали представники міської ради ветеранів. У великому залі під час його зібралися учні середніх шкіл №3, 6, 13, 49,30 і учасники афганської війни.

Один з них, Олег Яковлєв, сьогодні працює в ЗАТ «Будкомплект», життя налагоджено і досить спокійна, особливо якщо порівнювати з подіями більш ніж тридцятирічної давності. Олега закликали на строкову службу в армію в 1985 році, «учебку» проходив у Фергані. На побудові на плацу хлопцям запропонували взяти участь в бойових діях, пов'язаних з виконанням інтернаціонального обов'язку. Олег каже, що тих, хто вагався чи пустив сльозу, відправили в Підмосков'ї, а пацанів міцніше, серед яких був він і ще сімнадцять магнітогорцев, направили в 350 полк 103 дивізії, дислокованої біля Кабула.

Олег Полікарпович небагатослівний, про військову службу говорить неохоче, доводиться розпитувати з пристрастю. На грудях воїна-інтернаціоналіста - нагороди в кілька рядів. Питаю: яка найбільш пам'ятна? Відповідає, - звичайно, «За відвагу»! Її вручають за реальний подвиг. Довго і терпляче задаю питання, дізнаюся, що товариші по роті, що потрапили в засідку, завдяки винахідливості Олега змогли вийти з оточення.

В Афганістані Олег Яковлєв пробув майже два роки - рік і вісім місяців. Тільки після першого року служби мама дізналася, що її син несе службу в цій далекій країні. Сліз і голосінь практично не було, вона вірила, що Олег повернеться цілим і неушкодженим.

Після демобілізації Яковлєв дуже швидко соціалізуватися, влився в звичну цивільне життя. До цього дня Олег Полікарпович багато сил віддає вихованню молодого покоління, нарівні з товаришами по зброї, з якими виконував військовий обов'язок, активно бере участь в заходах ветеранських організацій, зустрічається зі школярами, приходить в спортивні секції.

«Хлопчикам завжди раджу займатися спортом, підтримувати активність, готувати себе до служби в армії, - розповідає Яковлєв, - відповідаю на будь-які питання, якщо потрібна допомога, ніколи не пройду повз, підтримаю і наставлю на добру путь».

Під час зустрічі ветеранів та школярів також прозвучали цікаві історії, пов'язані з армійською службою, воїни-інтернаціоналісти, прикордонники відповіли на різноманітні запитання хлопців. Заключною частиною заходу став перегляд героїчної стрічки про події Великої Вітчизняної війни «28 панфіловців».


Валентина СЕРДІТОВА / Служба новин «МР» ©
Фото: Динара ВОРОНЦОВА

Питаю: яка найбільш пам'ятна?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация