Собчак, Жириновський і Грудінін домовилися порушувати регламент дебатів

Андрій Гордєєв / Відомості

Ксенія Собчак, Павло Грудінін і Володимир Жириновський домовилися порушити нав'язаний їм формат передвиборчих дебатів - вони будуть вступати в полеміку між собою, хоча офіційний сценарій цього не передбачає. Як розповів керівник штабу Собчак Тимур Валєєв, така домовленість була досягнута у вівторок після запису першого раунду дебатів на ОТР. Рішення стало відповіддю на вкрай невдалий, з точки зору учасників кампанії, формат спільних агітаційних заходів: сім кандидатів у президенти повинні дебатувати одночасно, при цьому вони не спілкуються між собою, а лише відповідають на питання ведучого. «Це єдине, що ми можемо, - каже Валєєв. - Згідно із законом жоден канал не може вирізати ні секунди, навіть якщо це йде в запису, тому кандидати можуть, домовившись між собою, змінювати формат і навіть задавати один одному питання. Якщо вони будуть все разом опонувати ведучому, у нього не буде жодних шансів ».

Реалізовувати узгоджену стратегію учасники почали вже в ході наступного раунду дебатів на «Первом канале» (записувалися у вівторок, в ефір вийшли в середу вранці), де дружно заявили про незгоду із запропонованим форматом. «Ви нам вказуєте, які теми, де стояти ... Може, ми хочемо один з одним дебатувати, це не дебати, це шкільний урок: ти скажи, ти скажи», - обурювався Жириновський. Собчак заявила, що наполягає на прямому ефірі та переказ дебатів в вечірній прайм-тайм. Грудінін відверто ігнорував заявлену тему дебатів: у його виборців питань по зовнішній політиці взагалі немає, зате вони запитують, як боротися з бідністю, повідомив він. Член ЦВК від КПРФ Євген Колюшін каже, що лідер КПРФ Геннадій Зюганов вже подав до комісії офіційне звернення з приводу імітації теледебатів.

Найактивніше включилися в несанкціоновані дебати Собчак і Жириновський, заповнювали бадьорою лайкою нечасті паузи в ефірі «Першого каналу». У студії Володимира Соловйова на каналі «Росія 1», де вівся запис вечірнього ефіру, Собчак виплеснула на Жириновського стакан води, а він обізвав її «огидною бабою», «божевільною дурепою» і навіть нецензурно. Запис виявилася доступна на YouTube ще до виходу в ефір. Представник Григорія Явлінського сказав «Відомостям», що кандидат від «Яблука» в домовленості не бере, довірена особа Бориса Титова Сергій Дьомін зізнався, що йому поки невідома позиція кандидата (він перебував у відрядженні), але до цих пір він претензій до формату дебати не заявляв. Запропонований телеканалами формат цілком дозволяє донести до телеглядачів суть висунутої Титовим «Стратегії зростання», що, власне, і є метою кампанії.

Запропонований телеканалами формат цілком дозволяє донести до телеглядачів суть висунутої Титовим «Стратегії зростання», що, власне, і є метою кампанії

ТВЦ виявився єдиним телеканалом, який запропонував щось нетрадиційне: перші сім з восьми ефірів пройдуть у форматі «кандидат дня», учасники дебатів по черзі будуть оголошуватися головним героєм, а решта - отримувати можливість задавати герою питання. Теми дебатів, як з'ясували «Відомості» шляхом опитування штабів, не узгоджували з кандидатами і вони всюди однакові. Більш того, одна і та ж тема запланована до обговорення в один день на різних телеканалах і радіостанціях. Так, в середу, 28 лютого, темою дня стала зовнішня політика. Потім кандидати будуть говорити про економічну і фінансову політику, освіту і соціальних ліфтах, розвитку культури і мистецтва (тут же піднімуть тему збереження історичної пам'яті). Потім кандидати поговорять про розвиток промисловості і виробництва, дадуть відповідь на нові виклики (такі, як кібербезпека і цифрова економіка) і в підсумку прийдуть до національної ідеї.

Центрвиборчком у середу також ухвалив рішення підготувати рекомендації телеканалам про умови допуску до федерального теле- і радіоефір довірених осіб кандидатів. Приводом стало звернення члена ЦВК від ЛДПР Сергія Сироткіна. Він нагадав, що згідно із законом довірені особи можуть заміняти кандидатів, тільки якщо ті хворі або знаходяться при виконанні посадових обов'язків. Це так, визнала голова ЦВК Елла Памфілова, але комісія не може диктувати умови організаціям телерадіомовлення: вони самостійно приймають рішення про допуск учасників дебатів. Валєєв каже, що розклад дебатів не залишає кандидатам вибору: встигнути всюди неможливо, і не найпопулярніші майданчики їм доведеться переуступити довіреним особам.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация