Собор Пресвятої Богородиці: історія і традиції свята

Статуя Пресвятої Богородиці.

Фото: pixabay

Сьогодні, 8 січня, відзначається Собор Пресвятої Богородиці. В цей день в церкві прославляють Богоматір, яка народила Ісуса Христа. Цей день припадає саме на сьогодні не спроста - вчора святкувалося Різдво Христове - день, коли народився Ісус, а сьогодні прославляють Богоматір, яка дала йому життя.

Цей день називають Собором через те, що сьогодні відбувається загальне (соборну) святкування та інших осіб, близьких Діві Марії і Ісуса Христа. Так, разом з Богоматір'ю, в святкування Собору також звершується пам'ять тих, хто по плоті був близький до Христа: святого Йосипа Обручника, царя Давида і святого Якова.

Свято Собору Пресвятої Богородиці має давнє походження, його встановлення належить до ранніх часів Християнської Церкви. Офіційне вказівку на святкування Собору Пресвятої Богородиці наступного дня після Різдва Христового можна знайти в 79 правилі VI Вселенського Собору, що відбувся в 680-681 роках.

Цей день вважається важливим саме для жінок. Сьогодні забороняється працювати. У народі вважалося, що якщо вагітна жінка або її чоловік буде працювати 8 січня, у них народиться дитина з фізичними вадами.

Також в цей день жінки відвідували баб-повитух, які брали у них пологи, пригощали їх вечерею.

У цей день прийнято було також замовляти в церкві панахиди за померлими.

Раніше сайт "Сегодня" з'ясовував, коли відзначати і що не можна робити в Святвечір .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация