Собор святителя Миколи Чудотворця - православний храм у Відні - Путівник від Михайла Шварца

  1. Архітектура і внутрішнє оздоблення
  2. Трішки історії
  3. Як дістатися
  4. Як я економлю на готелях до 20%?

Нікольський собор - російський куточок в центрі Європи. Зовні красиве парадне ганок. Всередині є верхній і нижній боковий вівтар. Ікони не самі старі, але виконані майстерно.

Перша церква в Відні з'явилася в 1762 році. До цього російські зверталися за задоволенням своїх релігійних потреб до сербських і грецьких священиків, богослужіння відбувалися в грецькому храмі Святого Георгія. Але князю Д. М. Голіцину, російського посла у Відні, вдалося домогтися, щоб похідна церква, відправлена ​​для посольства в Аугсбург, була переведена до Відня.

Спочатку російська церква перебувала в будинку посла. У 1765 році для неї зняли окреме приміщення. Але з часом стан посольської похідної церкви погіршився. З 1803 храм розмістився в будинку баронеси фон Матт, на Гроссе Шульштрассе. У 1823 році церква переїхала в будинок №5 по вулиці Вальфішгассе, який заповідав російському уряду лицар Мальтійського ордена Іван Батист Маллен.

Настоятель Михайло Раєвський висловив думку про необхідність створення у Відні величного кам'яного храму. Дозвіл для збору пожертвувань на будівництво майбутнього собору він отримав у Олександра II. Мрію Раєвського здійснив протоієрей з Ревеля Олександр Ніколаєвський. На будівництво Собору святителя Миколи Чудотворця (Russisch-Orthodoxe Kathedrale zum Heiligen Nikolaus) імператор Олександр III пожертвував 200 тис. Рублів. 15 жовтня 1893 року відбулася закладка православного храму. А освятив його 16 квітня 1899 архієпископ Ієронім.

Архітектура і внутрішнє оздоблення

Над проектом храму працював петербурзький архітектор Григорій Котов. Планувалося будівництво собору російсько-візантійської архітектури: з п'ятьма главами і шостим куполом над дзвіницею, з гірками кокошников в підставі глав, з галереєю і багатобарвним зовнішньої декорацією.

У соборі два престоли: в ім'я Святителя Миколая - на верхньому поверсі, і в ім'я Олександра Невського - на нижньому. У верхній храм веде широкі сходи. Фронтон ганку прикрашений мозаїчної іконою Воскресіння Христового. Внутрішній простір верхнього поверху виконано у формі хреста, вписаного в квадрат стін, світловий барабан спирається на 4 колони кольорового мармуру. Різьблений позолочений іконостас виготовлений за ескізами Котова, ікони написані художниками Харламовим та Бруні в візантійському стилі. Собор Святителя Миколи оформлений вітражами в теплих тонах, що створюють ефект сонячного світла в будь-яку погоду. Люстри, розписані слов'янської в'яззю, подарував храму Імператор Микола II.

Нижній престол, зимова церква, має менші розміри. Освячена вона в пам'ять імператора Олександра III в ім'я його небесного покровителя святого благовірного великого князя Олександра Невського.

Трішки історії

У роки I Світової війни Нікольський собор був закритий у зв'язку з військовими подіями. У 1924 році, після встановлення дипломатичних відносин між СРСР і Австрією, вся російська дипломатична нерухомість була передана радянському повпредства, в тому числі і храм. Після проголошення аншлюсу Австрії і Третього рейху в 1938 році радянський уряд закрив своє представництво у Відні. У квітні 1945 року місто було звільнене Червоною армією. А жовтні знову відкрилася російська церква, яка перейшла у відання Московського Патріархату.

Командування російської армії подарувало храму 1200 кг міді, видобутої в ході військових дій. Був відлитий великий дзвін. Він був поставлений на дзвіницю собору в 1948 році з урочистої написом: «Сей дзвін, дар переможної Російської Армії, собору Святителя Миколи, споруджений при Святішому Патріарху Московському і всієї Русі Алексія, за архієпископа Віденському Сергія. Місто Відень, 1945-47 ».

З 1962 року храм іменується кафедральним собором Віденської єпархії Російської православної церкви (Московський Патріархат).

Як дістатися

Їхати автобусом №71 або трамваєм 71 до зупинки Unteres Belvedere.

Як я економлю на готелях до 20%?

Все дуже просто - шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик RoomGuru . Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Як я економлю на готелях до 20%?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация