Собор Святого Стефана (Stephansdom) у Відні

Наше сьогоднішнє подорож по Відні почнемо з Собору Святого Стефана (Stephansdom), який є символом міста, а сам святий - його заступником. Собору більше восьмисот років ...

Під ним знаходяться стародавні катакомби - місце поховання представників династії Габсбургів, а його внутрішнє оздоблення просто заворожує Під ним знаходяться стародавні катакомби - місце поховання представників династії Габсбургів, а його внутрішнє оздоблення просто заворожує. Цікаво, що в шпиль собору висотою 137 метрів вправлено турецьке гарматне ядро, що потрапило в нього під час турецької облоги міста в XVI столітті, а на стінах можна побачити міри довжини тканини і розмір короваю хліба, за якими в середні століття перевіряли товар при покупці

Головний вхід в собор - "гігантські ворота" - в колишні часи відкривалися тільки під час урочистих церемоній, наприклад, коли собор відвідували королі та імператори. У звичайний час парафіяни входили через бічні входи: північні "Єпископські ворота", прикрашені порталом XIV століття, або через південний вхід, званий "Співоче вратами". Сьогодні їх як і раніше прикрашають кам'яні фігури герцога Рудольфа IV і його дружини Катаріни в оточенні зброєносців. В руках герцог тримає модель собору Святого Стефана.

Багато поколінь художників працювали над прикрасою Stephansdom Багато поколінь художників працювали над прикрасою Stephansdom. Центральний вівтар зображує страту Святого Стефана, першого християнського мученика. Праворуч від входу - готичний вівтар 16 століття із зображенням Пётчской мадонни, якої приписувалося чудодійну властивість виділяти сльози. Справжнім шедевром є кафедра, висічена з каменю Антоном Пільграмом. Поручні сходів прикрашають зображення жаб і ящірок, що має символічне значення: жаби - символ темряви, ящірки - світла - отже, зображена боротьба Добра зі Злом. У Штефансдому похований знаменитий полководець принц Євгеній Савойський, що став вже за життя легендою. Над вівтарем каплиці, де похований принц, висить велике розп'яття. Примітним в зображенні Христа є його борода зі справжнього волосся, яка, згідно з легендою, зростає, і її щороку підстригають в страсну п'ятницю. Історія собору тісно переплетена з історією міста та Австрії в цілому. У 1791 році тут відспівували Моцарта, а в 1805 році Наполеон повісив на двері свій прощальний указ.

На північній башті собору знаходиться Die Pummerin - найбільший дзвін Австрії вагою понад 21 тонни На північній башті собору знаходиться "Die Pummerin" - найбільший дзвін Австрії вагою понад 21 тонни. Відлитий в 1683 році після другого турецької навали із захоплених гармат, він являв собою символ свободи. У 1945 році під час пожежі дзвін упав і розбився. Одна з дев'яти земель республіки, Верхня Австрія, пожертвувала кошти на новий "Пуммерін", який в 1952 році був повернений на своє історичне місце. Дзвін можна почути опівночі 31-го грудня, коли його потужний гул розноситься по всій Відні, а потім звучить неофіційний гімн Австрії - вальс Штрауса "На прекрасному блакитному Дунаї", під звуки якого Відень і вся Австрія входить в Новий рік.

Якщо ви бажаєте перенестися в минуле, вирушайте на одну зі святкових мес в собор Святого Стефана. Богослужіння тут проходять так само, як і 250 років тому, коли юний Гайдн співав на його хорах. У грудні - січні в соборі св. Стефана проходять Різдвяні концерти Віденського камерного оркестру та концерти органної музики. До речі, орган тут унікальний. Чотири мануала, сто двадцять п'ять регістрів і десять тисяч труб зробили цей «орган-велетень» одним з найбільших в Європі. На його підставі - найдавнішою збереженою його частини, що датується початком 16 століття, - можна побачити бюст Антона Пільграма - майстра, який створив цей інструмент.

>> Офіційний сайт Собор Святого Стефана (Stephansdom) у Відні

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация