Собор Святого Віта перестав бути «яблуком розбрату»

Католицька церква відмовляється від суперечок і має намір відкликати конституційну скаргу, подану рік тому, коли Вищий адміністративний суд підтвердив передачу прав власності на кафедральний собор Святого Віта в руки держави. Спільна заява про врегулювання даного питання було підписано президентом Чехії Вацлавом Клаусом і празьким архієпископом Домініком Дукой в ​​понеділок під головному храмі країни.

Президент Вацлав Клаус і архіпескоп Домінік Дука (Фото: ЧТК)   «Ми знаємо, що питання майнових прав до собору неможливо вписати в рамки існуючих юридичних норм і приписів Президент Вацлав Клаус і архіпескоп Домінік Дука (Фото: ЧТК) «Ми знаємо, що питання майнових прав до собору неможливо вписати в рамки існуючих юридичних норм і приписів. Собор є національним, духовним, державним і культурним символом, дорогим серцю кожного громадянина, незважаючи на віросповідання », - заявив архієпископ Домінік Дука.

«Держава, за допомогою Адміністрації Празького граду, безкоштовно надасть Метрополітному капітулу два будинки, що належать до комплексу Празького граду, так зване Старе пробство і Младотов будинок, необхідні для організації турботи про кафедральному соборі. Матеріальне забезпечення храму, як і досі, буде «Держава, за допомогою Адміністрації Празького граду, безкоштовно надасть Метрополітному капітулу два будинки, що належать до комплексу Празького граду, так зване Старе пробство і Младотов будинок, необхідні для організації турботи про кафедральному соборі Кафедральний собор святого Віта фінансуватися з бюджету Празького граду », - підтвердив угоду президент Вацлав Клаус.

Всі питання, пов'язані з турботою про храм будуть вирішуватися радою семи зберігачів ключів від скарбниці, де знаходяться коронаційні регалії чеських земель.

«Президент республіки, празький архієпископ, голови обох палат парламенту, голова уряду, настоятель Метрополітного капітулу собору Святого Віта і празький мер - особи, на вищому рівні представляють державу і церкву, а значить і широку громадськість, як віруючих, так і не відносять себе до будь-якої релігії. Ця рада буде обговорювати головні питання, що стосуються турботи про собор ».

Історик Ярослав Шебек   Завершення суперечки, що тривав 18 років, вітали, як в політичних, так і в суспільних колах Історик Ярослав Шебек Завершення суперечки, що тривав 18 років, вітали, як в політичних, так і в суспільних колах. На думку коментаторів, церква дає чіткий сигнал, що у відносинах з державою мова йде не тільки про повернення колись конфіскованого комуністами майна.

«Я думаю, що це один з головних рубежів на шляху розвитку відносин між церквою і державою. Нарешті, собор перестане бути «яблуком розбрату» між церквою і державою », - підкреслює історик Ярослав Шебек.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация