Соціальні роботи і в'язка шапок від неробства - що чекає людство після повальної роботизації?

  1. Від 35 до 77% робочих місць займуть роботи
  2. ймовірні перспективи
  3. Чим займатися, або Чому в'язка шапок врятує від нудьги

Ілон Маск і Стівен Хокінг заявили: не варто очікувати, що людство відмовиться від штучного інтелекту (ІІ)

Ілон Маск і Стівен Хокінг заявили: не варто очікувати, що людство відмовиться від штучного інтелекту (ІІ). Майбутнє невідворотно. Але в той же час ІІ здатний спричинити жахливі соціальні наслідки. За словами Хокінга, роботу втратять всі представники середнього класу, і зміни в суспільстві будуть глобальними. В даний момент це відчуває на собі робітничий клас: в геометричній прогресії скорочуються місця на фабриках і заводах. Роботи показують себе ефективніше на 200% і більше. Що залишиться людству? Варіантів небагато: освоєння Космосу, соціальні роботи і в'язка шапок - просто так, щоб не сидіти склавши руки.

Від 35 до 77% робочих місць займуть роботи

Представники Citibank і Оксфордського університету провели дослідження, за результатами яких тільки в США 47% працюючого населення замінять роботами. У Великобританії роботизує 35% робочих місць. Сама несолодка доля чекає робочих Китаю - тут автоматизації піддасться 77% робочих місць. Зупинити цей процес неможливо: здатності ІІ розширюються, роботи працюють в сотні разів ефективніше, не потребують зарплати і соцпакетах, не порушують дисципліну. Ніхто з роботодавців не відмовиться від роботизації на користь «соціальних цінностей» - весь соціалізм світ пережував та виплюнув ще в ХХ столітті. Так що ж робити?

Так що ж робити

Евоюція роботів неминуча. Цього хочуть всі роботодавці

ймовірні перспективи

Є надія, що власники компаній-гігантів залишаться вірні гуманистской цінностям. Наприклад, Гейтс, Цукерберг та інші техномільярдерів продовжують інвестувати кошти не в розвиток ІІ, а в наукові розробки в галузі охорони здоров'я, підтримки соціальних проектів.

Експерти ж радять не зациклюватися на проблемі втрати робочих місць (вона неминуча, і ніхто цей процес не зупинить), а на нових можливостях. Наприклад, в найближчому майбутньому з'явиться можливість створення «дизайнерських дітей»: за допомогою біотехнологій можна буде проникнути в зародок, провести діагностику, усунути генетичні хвороби, посилити тіло майбутньої дитини. Не виключається, що в найближчі 50 років люди будуть жити пліч-о-пліч з кіборгами: так вирішиться проблема смертності, адже мозок людини зможуть переселяти у віртуальний простір. І це далеко не все.

Час, що звільнився, на думку експертів, людство нарешті зможе витрачати на колонізацію Всесвіту - ІІ в цьому плані тільки поліпшить можливості людей. Причому, один з варіантів переселення - «записати» інтелект людства на носії за допомогою штучного інтелекту. У такому вигляді ми зможе подорожувати по Космосу сотні років, поки не знайдеться відповідна планета.

Чим займатися, або Чому в'язка шапок врятує від нудьги

У нашій країні боятися швидкого впровадження ІІ в усі сфери поки не потрібно. Поки є величезна маса людей, готова працювати за 1200-3500 грн зарплати, роботодавцям буде вигідніше мати справу з людськими ресурсами, ніж витрачати мільйони на модернізацію і впровадження роботів. Це сумна іронія, але факт залишається фактом: ми будемо одними з останніх у списку «роботизованих» країн. З іншого боку, це дасть нам можливість зважено підійти до процесу, використовуючи досвід успішних країн.

З іншого боку, це дасть нам можливість зважено підійти до процесу, використовуючи досвід успішних країн

«Посунься, людина»: роботи замінять працю і в Україні. Правда, набагато пізніше, ніж в успішних країнах

Чим будемо займатися, коли роботи заберуть нашу роботу? Провідні уми вже намагаються вирішувати цю проблему. Один з варіантів - соціальну допомогу для всіх безробітних жителів, якого достатньо для задоволення всіх потреб. Гроші на це збираються «брати» з роботів: власники роботизованих компаній будуть платити спеціальні податки. Однак у «халяви» неприємний недолік: не знаючи, чим себе зайняти, людство почне швидко деградувати. Так і до інквізиції недалеко.

Незайнятих людей планується залучати на соціальні та інші суспільно-корисні роботи, які неможливо замінити роботами. Природно, справи знайдуться не для кожного. Так що в'язка шапок та інші хобі скоро стануть основним заняттям людей - просто щоб не сидіти без діла. Правда, є варіант, що кількість населення «почистять» за допомогою випущеної з лабораторії невиліковної хвороби. Але не будемо дотримуватися цих теорій, що зійшли зі сторінок бульварної преси.

Зашерь статтю для друзів!

Що залишиться людству?
Так що ж робити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация