Соціологія уяви. Олександр Дугін. . Обговорення на LiveInternet

Олександр Гельевіч Дугін (рід. 7 січня 1962) - російський філософ (кандидат філософських наук, засновник ідейного течії «неоєвразійство»), політолог (доктор політичних наук), соціолог (професор Московського державного університету імені М. В. Ломоносова, завідувач кафедрою соціології міжнародних відносин МДУ, керівник Центру консервативних досліджень Соціологічного факультету МДУ), публіцист, ректор «Нового Університету», лідер Міжнародного Євразійського Руху (МЕД); володіє 9 мовами, православний (одновірець - старообрядці, що знаходяться в лоні Російської Православної Церкви).

Олександр Дугін розповідає про новий курс, який він викладає в університеті. Йдеться про соціологію уяви, яка дозволить розуміти людини не тільки через призму раціональності, а й більш широко.

За допомогою синтезу різних наук, включених в основу курсу, філософ вважає можливим зрозуміти ті парадокси суспільному і політичному житті, які недоступні для звичайних наук.

За допомогою синтезу різних наук, включених в основу курсу, філософ вважає можливим зрозуміти ті парадокси суспільному і політичному житті, які недоступні для звичайних наук

Олександр Дугін

Хакамада і Дугін

1962: народження, м.Москва. Мати (Дугіна Галина Вікторівна 1937-2000) - лікар, к.м.н .; батько (Дугін Гелій Олександрович 1935-1998) - військовий, генерал-лейтенант митної служби, к.ю.н. Хрещений у віці 6 років в православному храмі міста Мічурінська прабабусею Оленою Михайлівною Каргальцевой.

1980: знайомство з інтелектуальним гуртком традиціоналістів - Г. Джемаль, Е. Головін, Ю. Мамлеев, В. Степанов, С. Жигалкин, Н.Прокуратова.

1982-1984: робота перекладачем (англійська, французька, німецька) в Інституті кон'юнктури і Попиту, Інституті Інформації Торгівлі; формування філософських поглядів - релігійний традиціоналізм, консерватизм. Написання першої статті «Поезія проти поезії». Переклади з німецької - «Heidnische Imperialismus» Ю.Еволи, з французької - «L'erreur spirite» Р.Генона. Вивчення європейських авторів Середньовіччя і Відродження. Дослідження в сфері герметичній традиції і поезії.

1985: народження сина Артура (у хрещенні Дмитро) Олександровича Дугіна (в теперішній час студент філософського факультету РДГУ); дослідження філософії та поезії, переклади герметичній літератури.

1986: написання перших філософських робіт «Блискавка не змусить себе чекати», «Ubermensch»; початок роботи над книгою «Тамплієри Іншого».

1987: шлюб з Наталією Вікторівною Мелентьєва, к.ф.н .; участь в патріотичних громадсько-політичних організаціях, в справі відновлення пам'ятників, русі пошукових систем; написання перших книг і публіцистичних статей; створення інтелектуального неоєвразійська гуртка, формулювання основ неоєвразійства; створення «Російського клубу»; переклади авторів-традиціоналістів (Генон, Евола);

1988: робота над книгами «Містерії Євразії», «Гіперборейська теорія», «Шляхи Абсолюту», випуск альманаху з історії релігії «Милий Ангел».

1989: публікація в журналі «Радянська Література» програмних текстів: «Континент Росія», «Підсвідомість Євразії», «Кінець Пролетарській Ери» і т.д. Робота головним редактором видавничого центру «Еон». Випуск книг Г.Майрінка, Р.Генона, Ю.Еволи. Участь в міжнародних конференціях (Париж, GRECE «Idee de l'Empire», Мадрид, «La Tradicion»).

1990: вихід першої книги - «Шляхи Абсолюту». Створення Історико-Релігійної Асоціації «Арктогея», Президент ІРА. Вихід книг «Rusia Misterio de Eurasia» (Іспанія) і «Continente Russia» (Італія); публікація альманаху з історії релігії «Милий Ангел» під редакцією Дугіна.

1991: виступи з програмними доповідями на наукових конференціях і громадських симпозіумах; найважливіший з них - доповідь "Консервативна Революція" (на симпозіумі в Інституті Філософії АН СРСР, 20 травня 1991 року, присвяченому політичному майбутньому Росії); участь в патріотичному русі, серія публікацій в газеті «День», участь в редколегії газети; жорстка критика ліберальних реформ, активна підтримка опозиції.

1992: народження дочки Дугін Дар'ї Олександрівни (в даний час --студентка філософського факультету МДУ ім М. В. Ломоносова); лекції з геополітики у Військовій Академії Генерального Штабу; початок роботи спільно з начальником кафедри стратегії Військової Академії ГШ Н.П.Клокотовим над підручником «Основи геополітики»; початок публікації журналу «Елементи» (1992-2000), головний редактор журналу; офіційний візит до Югославії, поїздка по боснійському фронту і Сербської Вкрай, зустріч з Радованом Караджичем, участь в конференціях, симпозіумах, круглих столах; курс лекцій «Російський космізм, традиціоналізм, спіритуалізм» в Університеті Сорбонна (Париж) .; програмна доповідь - "Стихії, ракети і партизани" (прочитаний на конференції з проблем стратегічної безпеки Росії і американської програми СОІ в Конституційної Комісії Верховної Ради РФ взимку 1992 г.).

1993: серія часових програм на ОРТ «Таємниці століття»; вихід книг «Гіперборейська теорія», «Конспірологія» (перше видання);

"Грані Великої Мрії" - програмна доповідь, прочитаний в "Інституті Світової Літератури" в листопаді 1993 року на щорічному семінарі, присвяченому дослідженню Російської Ідеї; участь в драматичних подіях жовтня на стороні захисників Верховної Ради.

1994: книга «Консервативна Революція»; цикл лекцій Париж-Барселона-Мілан-Рим: «Європейське турне»; французький журнал «Актюель» (М43 / 44/45, літо 1994) називає А.Дугіна «найбільш впливовим мислителем посткомуністичної епохи»; співпрацює з опозиційними політичними рухами - КПРФ, ЛДПР, НБП; активно працює з молоддю; бере участь в наукових конференціях і творчих заходах (виставках, перформанси, інсталяціях).

1995: Додати тісну співпрацю з санкт-петербурзьким композитором Сергієм Курьохіним; участь в арт-проектах (останню «Поп-Механіку» С.Курехін називає «Курехин для Дугіна»); публікація статей, численні виступи в пресі.

1996: книга «Тамплієри Пролетаріату»; початок роботи в мережі Інтернет, створення сайту «Арктогея» ( www.arctogaia.com ); публікація книг «Тамплієри пролетаріату», «Метафізика Доброї Новини», «Містерії Євразія», написаних раніше, але в оновленій редакції.

1997: Додати вихід першого в Росії підручника з геополітики «Основи Геополітики», що став з тих пір класикою, перекладеної на багато іноземних мов; публікації статей та участь в наукових конференціях;

щотижневі годинні філософські музичні радіоспектаклі «FINIS MUNDI» (FM «Радіо 101), що вийшли пізніше на CD.

1998: Додати вихід наукового збірника з історії релігій «Кінець світу»

1998-2003: радник Голови Державної Думи РФ. Друге видання «Основ Геополітики». Щотижневі програми «Геополітичний огляд» на радіо «Вільна Росія»

1998 - 1999: участь в Санкт-Петербурзькому економічному форумі; 1999 - презентація концептуального проекту «Наш Шлях» в рамках Форуму; вихід книги «Абсолютна Батьківщина».

1998-1999: курс лекцій «Традиціоналізм як мову» в рамках «Нового Університету»;

1999: закінчення заочного відділення НГМА (колиш. НИМИ).

2000: викладання курсу «Філософія Політики» в Міжнародному Еколого-політологічний університет; почесний член «Економіко-Філософського Зборів» при Центрі Громадських Зв'язків МГУ; вихід третього і четвертого (доповнених) видань «Основ Геополітики»; вихід книги «Абсолютна Батьківщина»; підтримка курсу В.В.Путіна, перехід від опозиції на центристські позиції.

2000: створення Суспільно-Політичного Руху «Євразія», Голова Політради; голова «Центру Геополітичних Експертиз» (сектор «Експертно-консультативної Ради з проблем національної безпеки при Голові Державної Думи РФ»); вихід монографії «Російська річ» в 2 томах; захист кандидатської дисертації в СКНЦ (Ростов-на-Дону) за фахом філософія науки - «Еволюція парадигмальних підстав науки» в СКНЦ (Ростов-на-Дону).

2002: Додати перетворення ОПОД «Євразія» в політичну партію «Євразія», Голова Політради партії «Євразія», створення євразійського інтернет-порталу evrazia.org ; вихід книг «Еволюція парадигмальних підстав науки» і «Філософія традиціоналізму»; участь в якості провідного експерта-аналітика в Експертній Раді дирекції «Первого канала».

2003: Додати створення Міжнародного «Євразійського Руху», Лідер Руху і Голова Євразійського Комітету; відкриття філософського порталу arcto.ru ; присвоєння звання почесного професора євразійського Національного Університету ім. Л. Гумільова (Астана).

2004: Додати захист докторської дисертації «Трансформація політичних структур та інститутів в процесі модернізації традиційного суспільства» в Рюи МВС (Ростов-на-Дону); відновлення лекцій «Нового Університету; вихід книг «Філософія Політики», «Проект Євразія», «Євразійська Місія Нурсултана Назарбаєва», «Філософія війни»; вихід перекладів книги «Основи геополітики» на турецькому, арабському і сербською мовами; участь групи (11 представників, 5 великих міст) під керівництвом .Дугіна в якості громадських спостерігачів в парламентських виборах Республіки Казахстан; участь в саміті глав країн ЄврАзЕС в Астані (23 червня 2004 року) і виступ на ньому з програмною доповіддю «Про роль євразійства в інтеграційних процесах на пострадянському просторі»; зустрічі та інтерв'ю з Президентом Казахстану Н. Назарбаєвим; Публікація статей, інтерв'ю, коментарів і аналітичних експертиз в російській і зарубіжній пресі - в тому числі в якості колумніста в газетах «Известия», «Червона Зірка», «Літературна Газета», «Комсомольська правда», «Аргументи і факти» і ін. ..

2005: Додати головний редактор православного телеканалу СПАС; ведучий щотижневої аналітичної програми «Віхи»; візит до Вашингтона; виступу в Держдепі США, Інституті Хопкінса, полеміка з З.Бжезинським, Ф.Фукуямою і т.д .; в Туреччині проводиться Євразійський Форум за участю екс-президента Туреччини С. Деміреля і Президента Північного Кіпру Р.Денкташа; виступу в національній пресі та на ТБ Туреччини з викладом євразійських позицій; зростання популярності євразійських геополітичних ідей (союз Москви-Ірану-Туреччини) в Турецькому Генштабі; зустріч з генералами Валі Кучюк і Тунджер Килинчем; створення «Євразійського Союзу Молоді», орієнтованого на втілення ідей Дугіна, створення сайту ЄСМ ( rossia3.ru )

2006: вихід книги «Поп-культура і знаки часу»; видання книги французького письменника Ж.Парвулеско «Володимир Путін - людина долі» (з коментарями та передмовою Дугіна); до Вищої Ради міжнародного «Євразійського Руху» вступають віцеспікер Ради Федерації О.Торшин, глава комітету з міжнародної політики Ради Федерації М.Маргелов, міністр культури РФ О.Соколов, інші поважні державні та громадські діячі; викладання на філософському факультеті МГУ - курс «Постфілософія», створення інтернет телебачення «Євразія-ТВ» ( evrazia.tv ).

2007: Додати активну участь в якості експерта і громадського діяча на центральних телеканалах РФ (Перший, НТВ, ТВЦ); на замовлення Адміністрації Президента РФ написаний підручник «Суспільствознавство для громадян Нової Росії»; Дугін оголошений персоною «нон грата» в Україні за критику расистських позицій В.Ющенко; початок регулярного взаємодії з Російським МЗС, зустріч з міністром закордонних справ С.Лавровим; щотижнева філософсько-публіцистична програма «Російська Річ» на радіо Російська Служба Новин; вихід книги «Геополітика постмодерну»; цикл лекцій про філософію Мартіна Хайдеггера.

2008: Додати зустрічі в Белграді з основними національними силами Сербії - прем'єр-міністром В.Коштуніци, Т.Ніколич і т.д .; виходять книги «Постфілософія», «Радикальний Суб'єкт і його дубль»; цикл лекцій «Археомодерн»; зарахований професором соціологічного факультету МДУ; створений Центр Консервативних Досліджень (ЦКМ) при соціологічному факультеті МГУ, голова ЦКМ, сайт konservatizm.org , Проведені 14 засідань в Москві і 7 виїзних сесій (Ростов-на-Дону, Санкт-Петербург, Єкатеринбург, Тирасполь, Нижній Новгород і т.д.); проведення в червні-липні євразійських заходів в Республіці Південна Осетія (молодіжний табір, Євразійський з'їзд в Цхінвальському Університеті), активна підтримка боротьби жителів Південної Осетії і Абхазії за незалежність; початок регулярних бліц-виступів на інтернет-порталі russia.ru .

2009: Додати викладання на соціологічному факультеті МГУ, спецкурси «Структурна Соціологія» (соціологія уяви), «Соціологія російського суспільства», курси «Соціологія геополітичних процесів», «Етносоціологія»; організація циклу телевізійних лекцій на Євразія-ТВ; вихід журналу «Русское час» (головний редактор); виступи з курсом лекцій в ПФУ (Ростов-на-Дону), в СПбДУ (філософський факультет); відвідування Придністровської Молдавської Республіки, зустріч з Президентом ПМР І.Смірновим; вихід книг «Постфілософія», «Радикальний Суб'єкт і його дубль», «Чертвертая політична теорія»; підготовка до видання, передмова і коментарі до книги Алена де Бенуа «Проти лібералізму».

2010: Додати Призначення виконувачем обов'язків завідувача кафедри Соціології міжнародних відносин Соціологічного факультету МДУ, читання лекційних курсів, робота в ЦКМ, випуск журналів, написання і видання книг і підручників: «Соціологія уяви», «Міфос і логос», «Мартін Хайдеггер: філософія іншого Почала », велика експертна та публіцистична діяльність.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация