Соціологія Банковій: Як змінилися рейтинги кандидатів в президенти

Фото з відкритих джерел

Цікаво, що фронтмен групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук, якого в ЗМІ вже охрестили вірогідним учасником гонки (сам співак від цього відхрещується, - 112.ua), може зараз розраховувати на голоси більше 10% респондентів. При цьому співрозмовники відзначають, що у Вакарчука найвищий потенціал зростання рейтингу серед всіх учасників опитування

Президентські і парламентські вибори в Україні пройдуть тільки в 2019 році, але кандидати вже щосили до них готуються. За розрахунками експертів, в президентській кампанії, фініш якої запланований на березень 2019 року, візьмуть участь до 20 осіб, серед яких традиційно велика кількість так званих технічних кандидатів. Поки ж, за даними джерел 112.ua в Адміністрації президента, відповідно до соцопитуванням, проведеним у жовтні на замовлення Банкової, головними претендентами на крісло номер один в країні є Юлія Тимошенко і Петро Порошенко. А ось якби вибори в Раду відбулися в найближчу неділю, то країна могла б отримати оновлену парламентську коаліцію.

Вибори президента: Вакарчук зі старту з 10%

Якби президентські вибори відбулися в жовтні, то, за доброю традицією, країну б чекало два тури президентських виборів. І в фіналі кампанії, за даними соціологів Банкової, зійшлися б екс-прем'єр Юлія Тимошенко, яка вже офіційно заявила про участь в президентських виборах, і чинний президент України Петро Порошенко. При чому, президент, який поки тільки неофіційно на зустрічі з фракцією БПП в резиденції Залісся натякнув про можливу участь у виборах, лише наздоганяє Тимошенко.

Так, за даними внутрішньої соціології, якби перший тур виборів глави держави відбувся в другій половині жовтня, то Тимошенко отримала б 22% голосів виборців. У порівнянні з літом Леді Ю втратила близько 2% голосів. Причиною цього соціологи, серед іншого, називають її підтримку "МіхоМайдана" (акцій протесту під парламентом за участю Міхеїла Саакашвілі, - 112.ua ). Натомість чинний глава держави заручився б підтримкою 17% українців, які прийшли на дільниці. Петро Олексійович, на відміну від Юлії Володимирівни, істотно зміцнив свою позицію, додавши в порівнянні з літом близько 8 відсотків. Соціологи пов'язують виток популярності глави держави з кампаніями по підвищенню пенсій та будівництва (ремонту) доріг. Останнє, за словами джерел 112.ua , Стане одним з елементів стратегії по переобранню Порошенко на другий термін. Варто зазначити, що опитування проходило до оприлюднення нового журналістського розслідування, в якому Порошенко знову запідозрили в зв'язках з офшорами.

Екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі хоч і не має права балотуватися, але соціологи Банкової вимірюють і його рейтинг. Зараз Міхеїл Ніколозович дуже швидко втрачає популярність, запевняють на Банковій.

Втрачає позиції і претендент на президентську булаву від "Опозиційного блоку" Юрій Бойко. Так, згідно з опитуванням, проведеним на замовлення Адміністрації президента, лідер фракції ПРО станом на жовтень 2017 року може розраховувати лише на підтримку близько 8% респондентів. Неподалік від нього розташувався і лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко. Втім, для останніх двох ймовірну участь в президентських перегонах скоріше виглядає як підготовчий етап перед осінніми парламентськими виборами.

Цікаво, що фронтмен групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук, якого в ЗМІ вже охрестили вірогідним учасником гонки (сам співак від цього відхрещується, - 112.ua ), Може зараз розраховувати на голоси більше 10% респондентів. При цьому співрозмовники відзначають, що у Вакарчука найвищий потенціал зростання рейтингу серед всіх учасників опитування.

Не дивлячись на "сміттєвий скандал", в п'ятірці лідерів, за даними опитування, знаходиться і мер Львова Андрій Садовий, якого підтримують близько 12% респондентів.

Вибори в Раду: На манежі все ті ж, але без НФ

Парламентські рейтинги традиційно є відображенням президентських і свідчить про те, що кардинального оновлення вищого законодавчого органу поки чекати не доводиться. За даними джерел 112.ua у фракціях коаліції, жовтневий соцопитування, проведене на замовлення Адміністрації президента, свідчить, що в разі виборів до Верховної Ради в найближчу неділю, переможцем за партійними списками стала б партія "Батьківщина", яка заручилася б підтримкою 23% виборців.

Як і в президентському рейтингу, срібним призером став би "Блок Петра Порошенко", який за станом на жовтень 2017 року готові підтримати близько 17% українців. БПП останнім часом додав кілька відсотків.

Третє місце практично ділять партії "Самопоміч", Радикальна партія і "Опозиційний блок". Різниця між ними в межах соціологічної похибки.

Зберігає шанси на проходження в парламент і "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі. Втім, за даними джерел 112.ua в АП, відповідно до соцопитуванням, популярність партії Саакашвілі знижується. Хоча співрозмовники припускають, що нова хвиля акцій протесту ще попереду, а значить, ситуація може змінитися.

А ось партнер БПП по коаліції, партія "Народний фронт", не потрапила б до парламенту наступного скликання за партійними списками, якби парламентські вибори відбулися в найближчу неділю. Втім, в кулуарах парламенту обговорюється ідея зміни вивіски "фронтовиків", та й до жовтня 2019 року є два роки на роботу над помилками. Не варто забувати, що в 2014 році НФ феєрично влетів в Раду після всього пари місяців роботи в інформпросторі.

Ярослав Конощук

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация