Щоденник дами середнього віку: LiveInternet

У горах Кавказу

Сучасники стверджували, що в своїй майстерності художник Лев Лагоріо перевершив свого вчителя І.К. Айвазовського і зумів затьмарити великого (в ті часи) Сильвестра Щедріна.

Я не можу погодитися з сучасниками художника. Живопис - це не спорт, де є один єдиний переможець. Російська живопис - вона як величезна картина, в якій значущий кожен нюанс, кожен мазок, кожен образ. Вони доповнюють і прикрашають загальну картину, показують інші нові грані і можливості.

Вони доповнюють і прикрашають загальну картину, показують інші нові грані і можливості

Лев Лагоріо

Художник Лев Феліксович Лагоріо народився в грудні 1827 року в Феодосії, в сім'ї купця, який походив з аристократичного генуезького роду і виконував обов'язки віце-консула королівства обох Сицилій.

Хлопчик навчався в гімназії міста Феодосії, брав уроки живопису у І.К. Айвазовського.

У 1843 році таврійський губернатор А.І. Казначеєв привіз подає великі надії Лагоріо в Петербург і надав всебічну допомогу молодій людині в надходженні останнього в петербурзьку Імператорської Академії мистецтв. Навчання оплачував герцог Максиміліан Лейхтенбергский.

Лев Феліксович навчався в пейзажному класі у М.Н. Воробйова, брав додаткові уроки у А.І. Зауервейда, а в подальшому - у Б.П. Віллевальде.

З особливою пристрастю молодий художник писав море і морські пейзажі. З метою вдосконалення майстерності, як художник-мариніст, відправився у велике плавання на військовому фрегаті «загрожує», купив власну вітрильну човен і подорожував по Фінській затоці.

У 1845 році Лев Феліксович відкриває для себе Стару Ладогу і Валаамського монастиря - місця, в яких велична архітектура церков і святих обителей розчинилася в неймовірних природних ландшафтах.

Після Валаама Лагоріо створює цілу серію робіт про околицях Петербурга і за картину «Вид болота на Лисому носі» отримує Велику золоту медаль, звання класного художника I ступеня і право на пенсіонерського поїздку в Європу.

В цей же період часу художник подружився зі столичними художниками братами Жемчужникова, П.А. Федотовим і А.Є. Бейдеманом. Результатом спільної роботи Льва Жемчужникова, Олександра Бейдеман і Льва Лагоріо став знаменитий портрет Козьми Пруткова, який, як мені здається, відомий всім і кожному.

Результатом спільної роботи Льва Жемчужникова, Олександра Бейдеман і Льва Лагоріо став знаменитий портрет Козьми Пруткова, який, як мені здається, відомий всім і кожному

Козьма Прутков

Лев Лагоріо, перед європейським турне, був відправлений академією на Кавказ «для написання тамтешніх видів». Кавказ просто вразив і зачарував художника. Він повернеться в цей край ще не один раз і буде писати кавказькі види з такою ж величезною любов'ю, з якою завжди писав море.

З 1853 по 1860 роки Лев Феліксович працює за кордоном. З пенсіонерської поїздки Лагоріо привезе на суд Академії понад 30 готових картин. І отримає (минаючи звання академіка) чин професора Академії.

Професорське звання відкриває для художника двері аристократичних салонів Петербурга.

У 1861 році Лев Феліксович в свиті великого князя Михайла Миколайовича відправляється на Кавказ. Два роки художник пише кавказькі види і волею доль виявляється втягнутим у війну з горцями. За участь в боях отримує мечі до ордену Св. Анни (орден був отриманий за види Кавказу, а мечі - за військові досягнення).

З початку сімдесятих років дев'ятнадцятого століття художник все частіше пише Крим. Потрібно сказати, що в другій половині дев'ятнадцятого століття Крим стає меккою для російських живописців - Італія далеко і поїздка в ті краї коштує величезних грошей, а Крим - поруч. І кримські види нічим не поступаються видам італійським.

З початком російсько-турецької війни (1877 - 1878 роки) Лев Феліксович стає російським кореспондентом на цій війні, а свої враження від побаченого і пережитого він висловив в батальних полотнах.

Після війни художник продовжив писати кримські пейзажі, раптово захопився аквареллю.

Лев Феліксович був популярним художником, проте ця популярність не сприяла матеріального достатку - художник часто звертався з проханням про видачу авансів в рахунок майбутніх картин і для фінансування його творчих поїздок. Аж надто ретельно він працював над своїми картинами. Писав їх буквально роками, що зовсім не сприяло фінансового благополуччя.

У 1900 році Лев Феліксович Лагоріо стає почесним членом Академії мистецтв.

А в 1905 році художника не стало. Прах художника похований в Петербурзі.

Прах художника похований в Петербурзі

Вид містечка з боку річки

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация