Щоденник norma45: LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

  1. ЗОЛОТІ ВОРОТА
  2. УСПЕНСЬКИЙ СОБОР
  3. Дмитрієвський собор
  4. БІЛЬШЕ ПОЗДНИЕ ПАМ'ЯТНИКИ АРХІТЕКТУРИ

Золоте кільце Росії. Міста, які пам'ятають Давню Русь і становлення Росії сучасної, і, здається, в них все просякнуте історією ... Вони зберігають безліч таємниць, старе і нове в них переплетено, і немає кращих місць для любителів старовини і подорожей ... Ці міста багатогранні, а однією з перлин Кільця є місто Володимир.

Ці міста багатогранні, а однією з перлин Кільця є місто Володимир

Володимир - один з найдавніших міст Росії. Розташований на берегах річки Клязьми, спочатку будувався на лівому, більш високому. У різних літописах перші згадки про нього відносяться до X-XII століть, але активно поселення починає розвиватися в середині XII століття.

До нашого часу збереглося близько двохсот пам'ятників архітектури і історії, побудованих в різні епохи, і серед них є три об'єкти домонгольського зодчества. Головні пам'ятки - Золоті Ворота, Успенський і Дмитрієвський собори - привертають основну масу туристів.

Туристична індустрія тут дуже розвинена. Гостям пропонуються різні оглядові екскурсії по Володимиру і його околицях. Відкрито безліч музеїв, які будуть цікаві будь-якій людині, незалежно від віку і статі, серед них краєзнавчі, історичні, художні та музеї мистецтв. Працює більше двох десятків різних готелів, готелів, хостелів - на будь-який смак і розмір гаманця. Готелі Володимира в більшості своїй розташовані в центрі міста, від них рукою подати до знаменитих пам'яток архітектури. Ресторани, кафе і мережеві заклади харчування різної цінової категорії знаходяться по всьому місту.

Ресторани, кафе і мережеві заклади харчування різної цінової категорії знаходяться по всьому місту

ЗОЛОТІ ВОРОТА

В епоху Андрія Боголюбського, місто було оточене високим земляним валом з ровом в підставі. Існувало сім воріт-в'їздів, але до нашого часу збереглися лише одні, самі парадні, Золоті Ворота.

Вони були створені князівськими зодчими в 1164 році і згодом досить часто перебудовувалися через ворожих набігів і страшних пожеж. Масивні стулки воріт, що бережуть вхід в місто, були оброблені позолоченими листами міді, звідси і назва. Вони зникли під час навали хана Батия і так і не були знайдені. Найдавнішими збереженими частинами є сама арка і масивні бічні пілони.

На думку істориків, ця споруда не мало аналогів в середньовічній Європі. Крім частини оборонних укріплень, вони грали роль і тріумфальної арки. Саме через них дружини виходили в бойові походи, через них же і поверталися. Служили ворота і релігійним цілям - над ними збудовано церкву.

У наш час Золоті Ворота - частина Владимирско-Суздальського музею-заповідника, а в церкви розташована експозиція, присвячена давнім воїнам і героям Великої Вітчизняної Війни.

У наш час Золоті Ворота - частина Владимирско-Суздальського музею-заповідника, а в церкви розташована експозиція, присвячена давнім воїнам і героям Великої Вітчизняної Війни

УСПЕНСЬКИЙ СОБОР

Успенський собор - це найстаріший і красивий храм, велично підноситься над історичною частиною міста.

Білокам'яна церква була побудована в середині XII століття «майстрами зі всієї землі» і замислювалася як головний собор держави. Саме за її образом і подобою стали будувати храми у всіх куточках Русі.

У XV столітті для розпису Успенського собору були запрошені Андрій Рубльов і Данило Чорний, фрагменти фресок збереглися до наших часів і є однією з перлин храму.

Собор діючий, але під час, не зайняте службами, організовані екскурсії. Недалеко від храму розташована зручна оглядовий майданчик, з якого відкривається дивовижний вид.

Дмитрієвський собор

Дмитрієвський собор хоч і невеликий розміром, але є одним з найцікавіших пам'яток архітектури домонгольського періоду. Він був побудований на рубежі XII-XIII століть як придворний храм княжого двору. У первозданному вигляді до нашого часу він не дійшов, частина його елементів була втрачена.

Особливістю Дмитрівського собору є фасади, покриті різьбленням. Білокам'яні рельєфи, яких близько 600, зображують святих, рослини, міфічних і існуючих тварин, створюючи химерну картину світу. Частина малюнків збереглася з найдавніших часів, інша - була відреставрована. Всередині собору збереглися залишки розпису, що входять в композицію «Страшний суд».

Храм не діє, на його території працює музей, присвячений історії Дмитрівського собору.

БІЛЬШЕ ПОЗДНИЕ ПАМ'ЯТНИКИ АРХІТЕКТУРИ

Крім трьох домонгольских пам'ятників зодчества, у Володимирі збереглося досить багато споруд, часів XIX і початку XX століть. В основному розташовані вони в центральній частині міста.

Цікавий строгий ансамбль Присутніх місць, побудований в класичному стилі. Розташований він недалеко від Успенського собору. Зараз там музейний комплекс «Палати».

Пам'ятником промислової архітектури є перша в місті водонапірна вежа, створена на початку XX століття для забезпечення міського водопроводу.

Будинок віце-губернатора - одне з перших, побудованих в камені будівель.

У місті є навіть католицький костел, свідок віротерпимості народів. Побудований він в кінці XIX століття в псевдоготичному стилі.

Існують і інші об'єкти архітектури, цікаві по-своєму і несучі свою цінність.

Володимир - великий і розвивається місто, де збереглися острівці давньої і старої архітектури, які будуть цікаві і любителям старовини, і просто людям, охочим дізнаватися нове.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация