Щоденник Ломоносовского обозу. День 10. Ярославль. Частина 2

Фото: m24.ru/Иван Носатов

У п'ятницю, 1 квітня, з Москви до Архангельська відправився незвичайний поїзд. У ньому - 100 обдарованих школярів з 29 регіонів Росії і ближнього зарубіжжя, які мають повернутися в столицю через два тижні. Вони повторять подорож Михайла Ломоносова, який взимку 1730 року взяв скриню з книгами і покинув рідні Холмогори в ім'я розуму. Кореспондент m24.ru Іван Носатов відправився в шлях разом з талановитими дітьми, щоб побачити його подорожах очима і поділитися з читачами їхніми враженнями, мріями і прагненнями.

У попередніх серіях:

Ярославль не зміг мене чимось здивувати. Мабуть, позначається тривалу подорож, нові враження перестають чіплятися за свідомість. Акуратний історичний центр. Всьому цьому я був свідком протягом десяти останніх днів. Головним відкриттям для мене була відсутність в Ярославлі кремля. Центральна твердиня - це Ярославський державний музей-заповідник. Але жителям приємно його називати кремлем.

Південна окраїна Ярославля. Довгий десятиповерховий будинок на 600 чоловік. Звичайний такий собі будинок з білої цегли. Тільки ось під вікнами через тротуар розкинулося церковний цвинтар. Вікна виходять прямо на пару сотень могил церковних служителів. Зараз тут вже не ховають.

"Вас цікавить, чи не заважає нам близькість до кладовища ?, - перепитує викладач фортепіано Ірина. Вікна жінки якраз виходять на цвинтар. - Ви знаєте, немає. Ми вже звикли. Навпаки, коли о сьомій ранку дзвони дзвонити починають, на роботу збираєшся одухотвореним. Ви знаєте, що слухати дзвін - це корисно? " Посміхаючись, погоджувальної киваю, хоча впевнений, що замовив би потрійні склопакети, аби не прокидатися на роботу завчасно.

Раніше ця частина міста не ставилася до Ярославля. В районі цегельного будинку було поселення.
- Цей будинок зручний дуже, тут поруч вся інфраструктура, зупинка, робота.
- А якби вибирали між будинком з видом на Волгу і вашим?
- Звичайно, з видом на Волгу.

Фото: m24.ru/Иван Носатов

Фото: m24.ru/Иван Носатов

Поліцейські в Ярославлі в душі точно філософи. З буддистським спокоєм два інспектора спостерігали, як я пройшов повз їхні машини до пам'ятника Ярославу Мудрому. Зробив Селфі з князем, який зображений на тисячерублевих купюрі. А коли повертався повз тієї ж машини, раптово інспектори вийшли і оштрафували мене на 500 рублів за перехід дороги в недозволеному місці. При цьому наголосивши, що зняли мене на відеореєстратор. І порадили сплатити штраф протягом трьох тижнів, щоб отримати дисконт в 50 відсотків.

Поки напарник оформляв адміністративний протокол, я розповів співробітнику поліції про свою подорож. Як їжу по країні з розумними дітьми. Як ми зупиняємося в різних містах, гуляємо по ним, дивимося музеї і заводи. "А я ніде не був, - раптом сказав кругловидий інспектор з розгубленою посмішкою. - Ні в Архангельську, ні в Вологді. Я навіть в Пітері ні, - додав він уже зі злістю, звертаючись до невидимого співрозмовника. - Сходіть на Стрілку подивитися, там за легендою Ярослав Мудрий вбив ведмедя ".

Мимоволі засмутивши інспектора, я побрів на Стрілку. Це берегової ділянку, де річка Которосль впадає в Волгу. Найкрасивіше місце в місті з тієї половини, що я встиг оббігти. Деревця обвішані весільними замочками, по набережній прогулюється молодь, парочки, група літніх дідусів.

Повернувшись в табір, я застав дітей, в масовому порядку працюють над проектами. Тих, у кого були ноутбуки. Організатори обозу сиділи з кожним бажаючим, даючи поради, як поліпшити свою презентацію. Завтра ми будемо в Москві.

Щоденник Ломоносовского обозу


Кожен день ми публікували подорожні нотатки, завдяки яким ви можете вже сьогодні познайомитися з тими, чиїми іменами через кілька років назвуть зірки, фізичні закони і університети. На початковому етапі Всеросійського ломоносовского конкурсу 6 578 школярів подали свої заявки, поділившись з журі своїми досягненнями і баченням майбутнього нашої науки. Сотня обраних увійшла до складу так званого Ломоносовского обозу, який пройшов за маршрутом:
  • Архангельськ;
  • Емецк;
  • Вельск;
  • Верховажье;
  • Вологда;
  • Ярославль;
  • Ростов Великий;
  • Переславль Залеський;
  • Сергієв Посад;
  • Москва.

Ви як і раніше можете почитати публікації в онлайн-щоденнику щодня на m24.ru. У вас є можливість побачити країну очима молодих і переконатися в тому, що Росія сповнена талантів.

сюжет: Спецпроект m24.ru: подорожні нотатки майбутніх Ломоносових

Quot;Вас цікавить, чи не заважає нам близькість до кладовища ?
Ви знаєте, що слухати дзвін - це корисно?
А якби вибирали між будинком з видом на Волгу і вашим?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация