Сьогодні - друга річниця виходу сил АТО з "Дебальцевський котла" (відео)

REUTERS

Бої в Дебальцеве є одним з ключових подій в протистоянні на сході України. У ньому взяли участь тисячі бійців, сотні одиниць техніки і артилерії по обидва боки.

Гостра фаза протистояння тривала з 25 січня до 18 лютого 2015 року. За інформацією Генштабу ЗСУ, штурм міста проходив за прямої підтримки кадрових військових РФ. У боях брали участь до восьми російських батальйонних тактичних груп і артилерійських дивізіонів.

Інформація про те, що сили АТО виявилися в оточенні, почала надходити ще на початку лютого. 7 лютого ВСУ залишили село Рідкодуб, а 9 лютого бойовики і російські війська взяли під контроль село Логвинове, а з ним - і дорогу з Дебальцевого на Артемівськ, через яку здійснювалося забезпечення сил АТО в місті.

Тим часом в Білорусі тривав переговорний процес, який закінчився 12 лютого підписанням так званого "Мінська-2", який передбачав повне припинення вогню з 15 лютого.

Підготовка до відходу сил ЗСУ тривала з 14 лютого. Були підірвані залізничні колії та інші об'єкти транспортної інфраструктури.

"Не витримавши вогневого впливу противника, 107 бійців 40-го мотопіхотного батальйону здалися в полон. Через три доби вони були звільнені без будь-яких вимог", - йдеться в аналізі Дебальцевський боїв від Генштабу. Залишені опорні пункти деякий час обороняли 23 бійця 95-ї аеромобільної бригади, залишившись без додаткових резервів.

17 лютого журналісти повідомили, що Дебальцеве знаходиться в оточенні, зайти в місто або вийти звідти без втрат неможливо. 18 лютого Генеральна штаб ЗСУ, який до останнього називав ситуацію "оперативним оточенням", вирішив до ранку вивести всі підрозділи з району. Через морози планувалося виходити не тільки по автодорогах, а й польовими дорогами.

Президент Петро Порошенко також заявляв, що ніякого оточення Дебальцеве не було. «Ми стверджували і доводили, що Дебальцеве знаходилося під нашим контролем і ніякого оточення не було», - говорив президент. За словами Порошенка, «наші частини і підрозділи вийшли планово і організовано».

Вихід з Дебальцевого відбувався в кілька етапів і тривав кілька діб. Кому-то вдалося вийти на техніці, а деякі підрозділи втратили машини в результаті засідок, які влаштовували російські бойовики і військові, або ж бездоріжжя, і виходили пішки.

20 лютого 2015 року радник Порошенко Юрій Бірюков повідомив, що під час боїв на Дебальцевському плацдармі з 18 січня по 18 лютого загинули 179 українських військовослужбовців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация