Сьогодні сенат Нідерландів вирішує долю асоціації ЄС і України

Перша палата голландського парламенту (сенат) проведе у вівторок голосування щодо Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною

Перша палата голландського парламенту (сенат) проведе у вівторок голосування щодо Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною. Як очікується, більшість сенаторів висловляться за схвалення документа і тим самим завершать процес повторної ратифікації, що необхідний у зв'язку тим, що більшість виборців висловилися проти асоціації на консультативному референдумі в квітні минулого року.

Раніше, 23 травня, в сенаті пройшли дебати, і за їх підсумками стало остаточно зрозуміло, що угода буде схвалена.

Ратифікація Угоди про асоціацію між ЄС і Україною Першої палатою Генеральних штатів стане, по суті, заключним кроком на шляху вступу документа в силу. На даному етапі економічна частина документа вже застосовується на тимчасовій основі, а ратифікація всіма членами ЄС необхідна для того, щоб закріпити політичну частину, що стосується військового співробітництва, безпеки і зовнішньої політики. При цьому Нідерланди залишалися єдиною країною, що не ратифікувала документ.

Після схвалення сенатом документ повинен бути підписаний королем Віллем-Александером, що є чистою формальністю. Після країна зможе повідомити Брюссель про завершення процесу ратифікації. А сама угода «вступає в силу в перший день другого місяця, що настає після дати здачі на зберігання останньої ратифікаційної грамоти або останнього документа про затвердження (т. Е., Наприклад, якщо це станеться в червні, то угода набуде чинності з 1 серпня ) ».

Особливу важливість угоди надають в Києві. Відмова президента Віктора Януковича підписувати документ став приводом для початку євромайдан і зміни влади в Україні в 2014 р В той же час, як заявив в грудні 2016 р співголова фракції «Опозиційного блоку» у Верховній Раді Борис Колесников, угода не дало тих результатів, які очікувалися спочатку.

У зв'язку з цим він закликав до десятирічної заморожування економічної частини асоціації з ЄС і відновлення торгівлі з країнами СНД і БРІКС. Політик пов'язує це з тим, що ЄС дав чіткий сигнал Україні про безперспективність членства країни в Євросоюзі в доступному для огляду майбутньому.

Довідка «2000»

Консультативний референдум з питання асоціації ЄС і України пройшов у Нідерландах 6 квітня 2016 р За його підсумками проти ратифікації документа проголосувало близько 61% виборців, проте уряд не стало негайно приймати рішення і відмовлятися від ратифікації.

Замість цього Рютте провів складні переговори в Брюсселі , За результатами яких було прийнято заяву саміту ЄС про Україну, «що враховує стурбованості людей, які голосували проти». У ньому, зокрема, відзначається , Що Угода про асоціацію не є першим кроком на шляху вступу України до спільноти, не надає гарантій безпеки, не передбачає додаткової фінансової допомоги Києву і не дає українцям право на проживання або роботу в ЄС.

Після цього Рютте запустив процес повторної ратифікації угоди з урахуванням прийнятої декларації. Противники документа, в число яких входять Партія свободи на чолі з Гертом Вілдерсом і Соціалістична партія, не раз заявляли, що вважають за необхідне враховувати волевиявлення народу, і підкреслювали, що люди голосували проти самої асоціації, а не за прийняття додаткової декларації до угоди.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация