Сьогодні - четверта річниця трагедії в Одесі

Сьогодні виповнюється четверта річниця трагічних подій в Одесі, коли під час масових заворушень загинули до півсотні людей.

Начебто ніщо не віщувало того травневого дня трагедії. На той час Крим був уже під російською окупацією, на сході країни вже йшли бойові дії, але країна жила мирної, хоча і дещо напруженим життям. Одеса не була винятком - на вечір був запланований футбольний матч, одесити займалися своїми справами.

Крім того, Одеса мала стійке реноме міста толерантного, а також кілька індиферентного до політики. Здавалося, що де-не-де, а тут нічого страшного статися не може. Незважаючи на спроби Кремля просунути «Руську весну» і проголосити «Одеську народну республіку», все виявилося марним, а ситуація в місті за оцінками тієї ж ОБСЄ була досить спокійною.

В Одесі приспустили прапори / Фото: Ляшонок Ніна В Одесі приспустили прапори / Фото: Ляшонок Ніна. Укрінформ

Але трагічні події розвивалися дуже стрімко, і їх результатом стала загибель майже півсотні людей, шокувало не тільки українців, а й весь світ. Напередодні футбольного матчу між одеським «Чорноморцем» і харківським «Металістом» було заплановано спільне хода вболівальників обох команд і проукраїнські налаштованих одеситів центральними вулицями міста. Тим часом, учасники одеського антиМайдан, наметове містечко яких розташовувалося на Куликовому полі (недалеко від місцевого залізничного вокзалу), побачили в цьому загрозу власній безпеці і вирішили зібратися на Олександрівському проспекті біля перетину з вулицею Жуковського. У п'ятнадцятому годині дня колона футбольних фанатів, активістів місцевої «Самооборони» і євромайдан, зібралася на Соборній площі і рушила у напрямку до Парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка, на центральний стадіон «Чорноморець». Читайте також: В Одесі стріляли в екс-лідера місцевого "Правого сектора"

Коли вони прийшли до Олександрівського проспекту, то зазнали нападу антімайдановцев. Досить швидко масові заворушення, в яких брали участь кілька тисяч чоловік перейшли на всі центральні вулиці Одеси - Грецьку, Дерибасівську, Грецьку площу. Незабаром було чутно і перші постріли. Ситуація вийшла з-під контролю. Близько 18 години проукраїнські сили почали тіснити антімайдановцев до місця їх дислокації - Куликова поля. Табір сепаратистів був спалений, а самі антімайдановци забарикадувалися в Будинку профспілок Одеської області. Сторони конфлікту закидали один одного пляшками із запальною сумішшю, стріляли. Незабаром в будівлі виникла пожежа, в результаті якого загинули люди. Всього в ході заворушень в Одесі загинули 48 осіб. Більше 200 людей звернулися за медичною допомогою. Більшість жертв трагедії загинули в Будинку профспілок.

Згодом слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані. Рішенням Одеської міськради в цей день вшановують пам'ять загиблих.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация