Сьогодні у Франції узаконять одностатеві шлюби. ВІДЕО

А слова «батько» і «мати» замінять на «батько А» і «батько Б»

Право брати шлюб і всиновлювати дітей ось-ось буде закріплено за французькими геями і лесбіянками. Відповідна передвиборча ініціатива Франсуа Олланда, відома під номером 31 і в ці дні обретающая форму закону (голосування по якому має розпочатися 12 лютого в 19:15 за московським часом), фактично розділила французьке суспільство. І розкол цей тепер, очевидно, лише посилиться.

Багато противників гомосексуалістів у Франції - навіть ті, хто голосував за Олланда, - до кінця не можуть повірити, що президент довів свою обіцянку до логічного завершення. Звичайно, можна запитати: а що вони думали, віддаючи свій голос за нього? Але, як відомо, ніколи так не брешуть, як «перед виборами, під час війни і після полювання». Саме на те, що одіозна ініціатива 31 виявиться фікцією, і розраховували багато.

Однак майже відразу після виборів і перемоги на них соціаліста стала з'являтися інформація про підготовку законопроекту. Але і тоді противники геїв також не надали цьому особливого значення - обіцянка-цяцянка. Та й який політик не грав на настроях різного роду меншин?

Реальних обрисів закон про рівноправність геїв став набувати до осені - тоді ж глава французького кабміну Жан-Марк Ейро пообіцяв прийняти його не пізніше 2013 року. На вулиці з протестами регулярно стали виходити організовані групи противників одностатевих шлюбів, і їх число лише зростала.

В ході однієї з демонстрацій, як повідомляє паризька поліція, на столичні вулиці вийшло близько 70 тисяч осіб (у відповідь, що примітно, прихильники сексуальних меншин проводили свої акції, також вельми численні). Масові маніфестації пройшли і в інших французьких містах, включаючи Ліон і Тулузу, де поліція змушена була застосувати сльозогінний газ.

Ситуацію ці дії, втім, не змінили.

Два тижні тому нижня палата парламенту Франції - Національна асамблея - проголосувала за те, щоб гомосексуальні пари могли вступати в законний шлюб. «За» прийняття цієї статті закони висловилося 249 парламентаріїв. Проти - 97 осіб.

Сьогодні ж пройде голосування за повним текстом документа. Зокрема, мова йде про право всиновлювати дітей. Крім того, згідно із законом, у всьому Цивільному кодексі слова «мати» і батько »повинні бути замінені на« батько А »і« батько Б ».

Перспективи у закону більш ніж райдужні - сумнівів в тому, що він буде підтриманий більшістю голосів, немає майже ні в кого. Після цього залишиться лише голосування у Верхній палаті - Сенаті - і підпис Олланда.

Що стосується самих представників секс-меншин, то вони діями влади в цілому задоволені, проте - мабуть, надихнувшись успіхом, - мають намір продовжувати боротьбу за розширення своїх прав. «Нам ще є до чого прагнути - наприклад, нам хотілося б, щоб одностатеві пари отримали доступ до штучного запліднення» - заявив, зокрема, Ніколя Гуген, офіційний представник організації «Inter-LGBT», що відстоює права секс-меншин.

Питання про можливість штучного запліднення, в свою чергу, вимагає тривалого опрацювання і напевно викличе набагато більше запеклі дискусії в суспільстві, ніж стаття про можливість вступу в шлюб, заявив кореспонденту «МК» один із засновників і членів сучасної Соціалістичної партії Франції Жан-П'єр Шевенмана.

І якщо деякі політики в принципі не проти гомосексуальних союзів, то щодо сурогатного материнства і штучного запліднення вони налаштовані куди більш негативно.

«Я не проти шлюбу, я проти усиновлення, ще більше я проти штучного запліднення і сурогатного материнства», - заявляє, зокрема, колишній спецрадник Ніколя Саркозі, а нині депутат Національної асамблеї Анрі гейни. Нагадаємо, що раніше, в ході одного з телешоу, член французької Академії, відомий письменник Домінік Фернандес звинуватив гейни в гомофобії. «Ви навіть не розумієте, що ви гомофоб, ось що найжахливіше», - заявив письменник. Депутат назвав ці слова «фашистськими».

Втім, багато гомосексуалістів і прихильники гей-шлюбів впевнені, що діти і справді - лише привід для виправдання гомофобських настроїв.

«Вони прикриваються дітьми, хоча насправді не можуть змиритися з тим, що геї будуть зрівняні в правах з гетеросексуалами», - висловив, зокрема, свою точку зору кореспонденту «МК» один з активістів «Inter-LGBT».

Які б мотиви не рухали противниками геїв, очевидно, що навіть прийняття Національною асамблеєю закону про одностатеві шлюби - лише початок тривалого процесу. Противники секс-меншин постараються більше не поступатися - за логікою «вистачить з них і того, що вже є». А гомосексуалісти будуть продовжувати домагатися права на дітей.

ВІДОМІ ҐЕЇ ФРАНЦІЇ

Гомофобські висловлювання у Франції звучать тим більше дивно, якщо врахувати, яку славу країні принесли представники сексуальних меншин.

До них відноситься один із законодавців моди другої половини минулого століття Ів Сен-Лоран, який жив зі своїм компаньйоном - співвласником компанії «Ів Сен-Лоран» П'єром Берже.

Відома в світі фотомистецтва і реклами пара - П'єр Коммуа і Жиль Бланшар - теж геї.

Також до гей-спільноти відносяться фігури журналіста Тьєррі Мейсан, який прославився своїми розслідуваннями подій 11 вересня, модельєра Жан-Поля Готьє, режисера Франсуа Озона.

А мер Парижа Бертран Деланое своїм прикладом відкидає стереотип про те, що гомосексуалізм - це «особливість», властива людям мистецтва. При цьому Деланое нагадує, що його орієнтація не впливає на політичну діяльність. «Я не гей-політик, я політик, який просто ще й гей», - говорить він.

Тим часом на звістку про прийняття законопроекту відреагували російські депутати . Під час недавнього візиту делегації Держдуми в Париж спікер Держдуми Наришкін заявив, що у зв'язку з легалізацією одностатевих шлюбів у Франції угоду з цією країною про усиновлення дітей з Росії може бути переглянуто.

Також нагадаємо, що по дорозі легалізації одностатевих шлюбів йде Великобританія: відповідний закон може вступити в силу на її території в 2015 р Передбачається, що під його юрисдикцію потраплять Англія і Уельс. Навіть Шотландія, яка пишається своїми стародавніми відмінностями, планує розглянути аналогічний проект закону про одностатеві шлюби в найближчим часом.

У зв'язку з цим навіть народився новий анекдот:

- Що там за шум на вулиці, Беррімор?

- Це гей-парад, сер.

- І чого ж вони вимагають, Беррімор?

- Одностатевої любові, сер.

- Їм хіба хтось забороняє?

- Ні, сер.

- Так чому ж все-таки вони шумлять?

- Збоченці, сер.

Детальніше про це читайте в гучному матеріалі «Блакитний питання» .

Звичайно, можна запитати: а що вони думали, віддаючи свій голос за нього?
Та й який політик не грав на настроях різного роду меншин?
І чого ж вони вимагають, Беррімор?
Їм хіба хтось забороняє?
Так чому ж все-таки вони шумлять?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация