СЬОГОДНІ ДЕНЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ВАЛЮТИ РК - ТЕНГЕ: Тенге - валюта незалежного Казахстану, Поздоровлення, За цифрами - все життя в розмаїтті - АР Крим область. Новини. Інформаційний портал газети "Акмолінська правда"

Тенге - валюта незалежного Казахстану

Сьогодні відзначається День національної валюти - тенге, професійне свято працівників фінансової системи країни Сьогодні відзначається День національної валюти - тенге, професійне свято працівників фінансової системи країни. І в рік 25-річчя Незалежності Республіки Казахстан можна багато що сказати про створення незалежної фінансової системи країни.

З запуском власної валюти в країні почався новий етап історії. Казахстан розробляв і приймав власну національну валюту в непростих умовах. Початок 90-х років було досить важким періодом для прийняття такого доленосного рішення: масштабний спад виробництва і розрив економічних зв'язків, колапс грошово-кредитних відносин між колишніми союзними республіками.

Перед Урядом і Національним банком РК стояли серйозні проблеми - необхідно було забезпечувати стійкість і конвертованість національної валюти в умовах обвального спаду виробництва і високої інфляції.

Особливу увагу було приділено процедурних питань запровадження національної валюти: її доставці в обмінні пункти, дату початку і тривалості обміну грошей, коефіцієнту обміну. Вся робота велася під постійним наглядом і за безпосередньої участі Президента Республіки Казахстан. Саме за ним було останнє слово при прийнятті рішення і про дизайн нових банкнот.

Сьогодні тенге має єдиний ряд, загальну концепцію і дизайн, які вбирають в себе поняття як художнього, так і технологічного характеру. Банкноти Казахстану з року в рік отримують міжнародне визнання, беручи участь і перемагаючи в різних конкурсах і виставках.

Банкноти Казахстану з року в рік отримують міжнародне визнання, беручи участь і перемагаючи в різних конкурсах і виставках

«Краща нова банкнота» на міжнародній валютній конференції «Currency Conference-2007».

Так, першу нагороду принесла банкнота 10 000 тенге зразка 2006 року. Вона перемогла в номінації «Краща нова банкнота» на міжнародній валютній конференції «Currency Conference -2007». У квітні 2012 року на конкурсі міжнародного банкнотного співтовариства (IBNS) кращою була визнана банкнота Казахстану номіналом 10 000 тенге, присвячена 20-річчю Незалежності РК. Потім свою нагороду отримала пам'ятна банкнота номіналом 1 000 тенге, присвячена пам'ятника тюркської писемності «Күлтегін». У травні 2014 року вона була відзначена міжнародним Банкнотно спільнотою в номінації «Краща банкнота 2013 року». Банкнота номіналом 20 000 тенге, що вийшла в обіг 1 грудня 2015 року, також встигла завоювати визнання міжнародних експертів. У березні 2016 року у конференції High Security Printing Europe (Бухарест) вона була визнана кращою регіональною банкнотою 2015 року. А на минулому в травні 2016 року в місті Вашингтоні (США) міжнародної конференції Banknote -2016 вона увійшла в число трьох фіналістів в номінації «За кращі технічні досягнення в валютної індустрії» (IACA Excellence in Currency Awards). Сьогодні казахстанські банкноти оцінюються міжнародними експертами, як одні з найбільш захищених в світі.

Зарубіжні фахівці, які не тільки охоче беруть участь в таких форумах, а й спільно працюють з дизайнерами, технологами Національного банку РК, високо оцінюють роботи своїх казахстанських колег, їх прагнення до новаторства, невпинну роботу по захисту грошових знаків.

Колекційні монети випускаються Національним банком РК з 1995 року. Уже випущено 49 видів монет із золота, 187 видів з срібла, 102 зі сплаву нейзильбер і 5 біколорних видів зі сплаву нейзильбер і сплаву нібрасс.

Казахстанські монети удостоєні нагород в 20 номінаціях на таких престижних міжнародних конкурсах, KaK «Vicenza Numismatica» (Італія), «Монетне сузір'я» (Росія), «Krause Publications» (Німеччина), Конференція директорів монетних дворів (Австралія, Мексика).

Наша національна валюта нерозривно пов'язана зі становленням і розвитком незалежної Казахстану. Історія держави, важливі історичні події, видатні діячі, ювілейні дати, досягнення в галузі культури і спорту відображаються на паперових банкнотах і монетах.

Тим часом, в економіці країни намітилися позитивні тенденції відновлення довіри до тенговом активів і зниження доларизації депозитів. Змінюються валютні переваги населення і підприємств, спостерігається випереджаюче зростання тенгових вкладів. Багато в чому цьому сприяли заходи Національного банку РК щодо підвищення привабливості тенгових інструментів. У Казахстані з лютого 2016 року підвищено максимальні ставки по депозитах фізичних осіб в національній валюті з 10% до 14% і знижені ставки по депозитах в іноземній валюті з 3% до 2%.

Загальний обсяг депозитів в банках області станом на 1 жовтня 2016 року склав 111 млрд тенге, в порівнянні з відповідним періодом 2015 року збільшився на 38,1%. При цьому депозити фізичних осіб в порівнянні з відповідним періодом 2015 року збільшилися на 37,1%. Частка депозитів фізичних осіб до загальної суми депозитів становить 85,9%.

Депозити в національній валюті в порівнянні з відповідним періодом 2015 року збільшилися на 92,3%, до 62,3 млн тенге, депозити в іноземній валюті збільшилися на 1,5% і склали 48,8 млрд тенге. Питома вага депозитів в тенге до загальної суми депозитів становить 56,1%.

Кредитна активність банків поки залишається помірною. Так, загальний обсяг кредитних вкладень банків в економіку за станом на 1 жовтня 2016 року склав 165 млрд тенге, що на 0,9% менше, ніж у відповідному періоді 2015 року.

Для стимулювання розвитку суб'єктів малого і середнього бізнесу та забезпечення доступності житла були знижені вимоги до достатності власного капіталу, а також реалізуються масштабні програми державної підтримки. Обсяги кредитування суб'єктів малого підприємництва на 1 жовтня 2016 року становили 35,7 млн ​​тенге, за 9 місяців 2016 було видано 12,9 млрд тенге.

Цього року здійснює свою роботу програма рефінансування іпотечних житлових позик / іпотечних позик, затверджена постановою правління Національного банку Республіки Казахстан від 24 квітня 2015 року № 69, на яку було виділено 130 млрд тенге для рефінансування іпотечних кредитів, виданих з 2004 по 2009 роки, терміном на 20 років за ставкою 3%.

Станом на 1 листопада 2016 року по Акмолинської області подано 573 заявки на суму 2,2 млрд тенге поданої програмі, з них вже 433 заявки схвалені на суму 1,7 млрд тенге і 387 заявок рефінансовано на суму 1,2 млрд тенге.

Це значно полегшило населенню обслуговування іпотечного кредиту за допомогою збільшення термінів повернення позики, зменшення процентної ставки і переведення кредиту в тенге.

Також одним із заходів по підтримці населення є компенсація курсової різниці за строковими вкладами фізичних осіб.

На виконання доручення Глави держави Національний банк РК здійснив виплату першого траншу в рамках реалізації механізму компенсації по депозитах фізичних осіб відкритим в національній валюті (тенге) у зв'язку з переходом до режиму вільно плаваючого обмінного курсу. Розмір виплати компенсації за першим траншем склав близько 36 млрд тенге.

Другий транш також здійснено до 10 листопада 2016 року і третій транш буде проведений до 10 грудня 2016 року включно.

Таким чином, можна зробити висновок, що вся фінансова система спрямована на стійке економічне зростання і сприяє досягненню стратегічних цілей країни.

Напередодні 25-річчя Незалежності Республіки Казахстан хотілося б привітати всіх працівників фінансової системи з Днем національної валюти - тенге і професійним святом.

Унікальність казахстанського шляху становлення, успіх країни, досягнуті результати -заслуга, в першу чергу, першокласних фахівців. Своєю компетентністю і щоденною копіткою працею вони вносять великий внесок в розвиток стабільного, успішного і конкурентоспроможного держави.

Щиро бажаю всім здоров'я, щастя, енергії, реалізації планів, благополуччя і нових проектів!

Бектурган БОЗТЕРІЕВ, директор Акмолинської філії РГУ «Національний банк РК».

Дорогі акмолінци!

Вітаю вас з Днем національної валюти - тенге. Глибоко символічно, що в цей день ми святкуємо і професійне свято працівників фінансової системи.

15 листопада 1993 року є важливою віхою в історії суверенної Казахстану. Саме тоді Указом Президента нашої країни Нурсултана Назарбаєва була введена в обіг національна валюта - тенге, що стала одним з головних ознак державної незалежності.

Двадцять три роки тому наша республіка в досить складних умовах набуття суверенності, пішла на рішучий крок щодо захисту своїх інтересів - введення власної національної валюти - тенге, що сприяло створенню казахстанської фінансової системи і стабілізації грошового обігу. Сьогодні, озираючись на непростий початковий період в житті незалежної країни, ясно, що рішення Глави держави стало ключовим для виходу на новий етап розвитку економіки. Введення в обіг тенге дозволило Казахстану зробити перші кроки з побудови національної ринкової інфраструктури.

Рухаючись вперед крок за кроком разом з усією країною, успіхів досягла і наша область. Динамічний розвиток всіх галузей економіки забезпечило стійке зростання валового регіонального продукту. З моменту введення тенге в даний час бюджет області зріс з 1 млрд тенге до 197,4 млн тенге.

У рік святкування 25-річчя Незалежності Казахстану прийміть мої щирі вітання з нагоди Дня національної валюти!

Нехай казахстанський тенге і в подальшому служить на благо народу, сприяє збагаченню і процвітанню країни!

Шановні працівники фінансових органів області!

Всі досягнуті успіхи у фінансовій сфері регіону - це результат вашого наполегливої ​​праці. Можу з упевненістю сказати, що в цій системі працюють професіонали своєї справи, люди небайдужі, яким притаманні сумлінність і високе почуття відповідальності.

Від щирого серця бажаю вам, дорогі друзі, міцного здоров'я, щастя, успіхів і нових професійних досягнень. Переконаний, що ви завжди будете докладати зусиль для здійснення намічених реформ, консолідації економічного потенціалу регіону.

Сергій КУЛАГІН, аким Акмолинської області.

***

Шановні акмолінци!

Шановні працівники фінансової системи області!

Від щирого серця вітаю вас з Днем національної валюти -тенге, професійним святом працівників фінансової системи Республіки Казахстан.

Введення тенге забезпечило економічний суверенітет, проведення власної грошово-кредитної політики і поглиблення реформ.

За роки свого становлення національна валюта, завдяки далекоглядної політики Глави держави Нурсултана Абишевича Назарбаєва, витримала всі випробування економічних, політичних і соціальних перетворень і сьогодні стала важливим символом і інструментом незалежності.

Щодня в розвиток тенге, зміцнення фінансової системи республіки вносять значний вклад фінансисти і Акмолинської області, відповідальні й віддані своїй справі фахівці.

У цей святковий день бажаю вам і вашим родинам благополуччя, здоров'я, успіхів і нових професійних досягнень на благо процвітання нашої Батьківщини!

Дулат НУРМУЛДІН, секретар Акмолинської обласного масліхатів.

За цифрами - все життя в розмаїтті

15 листопада відзначають своє професійне свято працівники фінансової системи Республіки Казахстан. Управління фінансів Акмолинської області - одна зі складових цієї системи.

Основними його функціями є виконання обласного бюджету, організація роботи по управлінню комунальної власності.

У цей день ми перш за все згадуємо, складаємо глибоку шану і вдячність, вшановуємо тих людей, які більшу частину свого трудового діяльності присвятили обраної професії фінансиста, стали прикладом для наслідування.

Про кожному таку людину можна багато чого розповісти. Бувають люди, зустріч з якими запам'ятовується на все життя. Вони підкорюють своїм внутрішнім світлом і благородством характеру, значущістю думки і справ. Саме до таких особистостей ставився Дмитро Савицький, життя якого трагічно обірвалося у вересні 2006 року.

Вся його трудова діяльність була пов'язана з фінансовою системою Республіки Казахстан, де він пропрацював близько 40 років. З 1992 року і до останніх днів свого життя був начальником Акмолинської обласного фінансового управління. Це був працьовитий, порядний, високо ерудована, товариська, цікава людина, що вміє повести за собою, головними цінностями якого були улюблена робота і сім'я. Його завжди відрізняли аналітичне мислення, скромність, принциповість, чуйність і доброзичливість.

Добре знаючи фінансову роботу, кваліфіковано вирішував питання, пов'язані з плануванням і виконанням бюджетів, управлінням обласною комунальною власністю. Брав сміливі рішення з питань фінансових відносин, вміло направляючи і координуючи діяльність колективу управління на виконання поставлених цілей і завдань. Не одне покоління фінансистів пройшло його школу. Він безкорисливо ділився своїм багатим професійним досвідом з молоддю. Його вихованці сьогодні працюють в рахунковому комітеті з контролю за виконанням республіканського бюджету, в міністерствах фінансів, національної економіки, інших галузях.

Незгладимий слід в серцях і пам'яті багатьох фінансистів Акмолинської області, та й просто оточуючих його людей і близьких, залишив Дмитро Савицький - фінансист з великої літери.

Стаж роботи у фінансовій системі Любові Татаркін - близько 40 років. Пройшла шлях від рядового фахівця в районі до начальника відділу обласного рівня.

До виходу на заслужений відпочинок працювала начальником відділу аналізу зобов'язань і моніторингу державних закупівель управління фінансів Акмолинської області.

Вона була висококваліфікованим фахівцем у сфері державних закупівель. Її відрізняли високий професіоналізм, наполегливість, принциповість і діловитість у вирішенні питань виконання чинного законодавства, ефективного витрачання бюджетних коштів при їх проведенні. Вона входила до складу робочої групи з розробки Закону РК «Про державні закупівлі».

Незважаючи на свою завантаженість в роботі, вона намагалася передавати свої знання і досвід молодому поколінню. Багато фахівців управління вважають її своїм наставником.

Венера Жіенбаева з липня 1989 року до виходу на заслужений відпочинок працювала завідуючою Кокча-тавскім міськфінвідділом. Під її керівництвом успішно виконувався бюджет міста, забезпечувалося своєчасне і повне фінансування всіх заходів, передбачених планом соціального і економічного розвитку міста.

Наявні знання і досвід Венера Оспановна з готовністю передавала молодим фахівцям, які прагнуть досягти висот у своїй справі. І свої заслуги вона не зводила в ранг чогось особливого, вважаючи себе просто хорошим професіоналом в одного разу обраної професії. Минуло вже майже 20 років з її виходу на пенсію, але до сих пір колеги згадують її як одного з кращих фінансистів, мудрого, сумлінного і принципового керівника.

Багато хороших, добрих слів можна сказати і про інших ветеранів фінансової системи: Галині Гулиної, Аліє Ісмагуловой, Тамарі Яровіков, Ніні Рубан, Шамшев Айтжанова, Агайдаре Ісенове, Надії Соловйової, Катерині Василенко, Жармуханбете Казимбетове, Миколу Лабунове, Теміргалі Нурсеітове, Кульбібі Бектасовой, Раїсі Ісхаковим, Жулдус Кудайбергеновой, Валентині Скріпоченко, Світлані Кос-тян, Любові Пак, Валентині Корнеевой, Ніні Мурашіді, Олені Андрух, Валентині Сахнова.

Продовжують славні традиції старшого покоління сьогоднішні фахівці. Колектив управління фінансів невеликий - 38 чоловік - кожен з них заслуговує добрих слів за сумлінне виконання службових обов'язків, дотримання норм службової етики та особистісні якості.

В умовах нового часу до них пред'являються великі вимоги: вони повинні не тільки розбиратися в економічних і фінансових питаннях, готувати чітко і доступно звіти, довідки, аналітичні записки, але й знати особливості галузі, яку курирують.

Очолює десятий рік управління Талгат Бультенов. Колективом в області проводиться велика робота по організації та проведенню фінансових процедур, моніторингу виконання бюджету, по ефективному управлінню комунальною власністю, реалізації економічної і фінансової політики області.

Вкладаючи свої сили, знання і досвід, він докладає всіх зусиль для високопрофесійної роботи всього колективу управління фінансів, підбирає найкращі і економічні способи вирішення поставлених завдань. Має звання «Відмінник фінансової служби Республіки Казахстан».

Прикладом зразкового виконання посадових обов'язків є заступники керівника управління Тетяна Біла та Гульзия Кудабаева.

Обідві починаєм трудовий шлях у фінансовій системе з рядових фахівців. І, завдяки своїй працьовитості, старанності, цілеспрямованості, знань, вмінню переконувати, передбачити, швидко концентруватися і приймати рішучі заходи, відстояти свою точку зору, глибоко аналізувати процеси, що відбуваються у фінансовій системі змогли піднятися на посаді заступника керівника управління. Це жінки, які зробили самі себе. За досягнуті успіхи вони нагороджені грамотами, листами подяки, медалями. Їх також об'єднує любов до обраної професії фінансиста.

Хочеться відзначити роботу керівників відділів управління Анар Абдуліної, Сауі Оспанова, Світлани Бейсеновой, Галини Дорофеєвої, Темірхан Дарбаева, головних фахівців Євгена Фомічова, Асель Дюсеновой, Асель Нургожіной.

Праця фінансиста кропіткий і складний, і фахівці управління кожен на своєму місці справляються зі своєю роботою якісно і творчо.

Заріна НУРАХМЕТОВА.

GD Star Rating
a WordPress rating system

GD Star Rating
a WordPress rating system

Інші статті по Цій темі

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация