Сьогодні день народження російської горілки, якою торгує навіть РПЦ, не сплачуючи податки ... Обговорення на LiveInternet

Оригінал взято у Оригінал взято у   karhu53   в   Про наше ФСЄ karhu53 в Про наше ФСЄ! Сьогодні день народження російської горілки Про наше ФСЄ! Сьогодні день народження російської горілки
У одка для російських продукт такий же важливий, як і хліб.
Тому в день народження російської горілки потрібно поставитися до нього з особливою повагою. Колись доходи від горілки значно наповнювали державну казну, але зараз Росія бореться з алкоголем і підсіла на нафту.

Спасибі нашим предкам за мудрість і за рецепт напою на всі часи.
І РПЦ, ЯКА ТОРГУЄ горілкою, НАРКОТИКАМИ, ТЮТЮНОМ БЕЗ НА лігво, ТОМУ ЩО ЗАРАЗ ЦІЙ МАФИИ дозволить ВСЕ!
Спасибі нашим предкам за мудрість і за рецепт напою на всі часи


31 січня виповнюється 154 років з "дня народження" горілки. У цей день в 1865 році Дмитро Менделєєв захистив докторську дисертацію за темою "Про з'єднання спирту з водою".

31 січня виповнюється 154 років з "дня народження" горілки. У цей день в 1865 році Дмитро Менделєєв захистив докторську дисертацію за темою "Про з'єднання спирту з водою".

Горілка - міцний алкогольний напій, суміш ректифікованого (харчового) етилового спирту з водою. Для приготування горілки суміш спирту з водою (сортування) пропускають через активоване вугілля, потім фільтрують.

Додаючи в горілку настої на травах, насінні, корінні і прянощах, готують різні настоянки.

Інші види горілки одержують перегонкою перебродили солодких рідин.

види горілки

Розрізняють звичайну горілку (хлібне вино), спеціальну горілку і фруктову горілку.

Звичайна горілка в Росії є 40% розчин очищеного від сивушного масла спирту у воді. Очищення проводиться гарячим способом на ректифікаційних заводах або холодним - на горілчаних. Спирт тут розбавляють водою (до фортеці 40-45%) і фільтрують через ряд чанів, наповнених деревним вугіллям (найкраще березовим), який поглинає сивушні масла (сліди залишаються). Краща горілка готується з ректифікованого спирту.

Спеціальна горілка готуються розчиненням в звичайній горілці або спирті різних ефірних масел і ароматичних речовин.

Для отримання фруктової горілки стиглі ягоди розчавлюють, сік віджимають, підсолоджують і змушують бродити (додавши дріжджів). Перебродило сусло переганяють.

Історія появи горілки

Прототип горілки виготовив в XI столітті перський лікар Ар-Разі, який першим виділив етанол (етиловий спирт) шляхом перегонки. Коран забороняє мусульманам вживання будь-яких спиртних напоїв, тому араби використовували цю рідину (горілку) виключно в медичних цілях, а також для приготування парфумів.

У Європі першими перегонка спиртовмісної рідини була зроблена італійським ченцем-алхіміком Валентиус. Алхіміки Провансу (Франція) пристосували винайдений арабами перегінний куб для перетворення виноградного сусла в спирт.

У Росії горілка з'явилася в кінці XIV століття. У 1386 році генуезької посольство привезло в Москву першу горілку (aqua vitae - "жива вода") і представило її князю Дмитру Донському. В Європі ж від "аква віти" народилися всі сучасні міцні напої: бренді, коньяк, віскі, шнапс і російська горілка. Отримана в результаті перегонки ферментованого сусла летюча рідина сприймалася як концентрат, "дух" вина (по-латині spiritus vini), звідки і походить сучасна назва цієї субстанції в багатьох мовах, в тому числі в російській - "спирт".

У 1429 році «аква віта" знову була привезена до Москви іноземцями, на цей раз - в якості універсальних ліків. При дворі князя Василя II Васильовича рідина, по всій видимості, оцінили, проте зважаючи на її фортеці вважали за краще розводити водою. Ймовірно, що ідея розведення спирту, яким по суті і була "аква віта", послужила поштовхом до виробництва російської горілки, але вже, природно, з зерна.

Спосіб виробництва горілки став імовірно відомий в Росії в другій половині XV століття і, ймовірно, був обумовлений появою хлібних надлишків, які вимагали швидкої обробки.

Вже на початку XVI століття "палаюче вино" повезли не в Росію, а з неї. Це був перший досвід російського горілчаного експорту, якому пізніше судилося завоювати світ.

Саме слово "горілка" з'явилося в Росії в XVII-XVIII століттях і, швидше за все, є похідним від "води". При цьому в колишні часи для позначення горілки використовувалися також терміни вино, корчма (так іменували горілку, виготовлену незаконно, в умовах введеної в XVIII столітті державної монополії), Корчемний вино, куріння вино, палаюче вино, печіння вино, гірке вино та ін.

У міру розвитку і вдосконалення виробництва горілки в Росії досягнуті чудові результати з точки зору очищення і смакових характеристик напою.

У петровську епоху було покладено початок династій російських "горілчаних королів", заводчиків. У 1716 році перший імператор Всеросійський запропонував дворянського і купецького станам виключне право займатися винокурінням на своїх землях.

В середині XVIII століття виробництвом горілки в Росії, поряд з казенними заводами, займалися дворяни-землевласники, господарі розкиданих по країні маєтків. Імператриця Катерина II, покровительствовавшие дворянського стану, подарував йому безліч різних пільг, зробила винокуріння виключним привілеєм дворян. Значна частина горілки вироблялася в поміщицьких садибах, причому якість напою було піднято на неозорих висоту. Виробники прагнули домогтися високого ступеня очищення горілки, використовували для цього природні тваринні білки - молоко і яєчний білок. У XVIII столітті чудовою репутацією користувалися російські "домашні" горілки, що виготовлялися в господарствах князів Куракіних, графів Шереметєвих, графів Румянцевих і ін.

В кінці XIX століття вперше в російській історії введений державний стандарт на горілку. Цьому значною мірою сприяли дослідження відомих вчених-хіміків Миколи Зелінського і Дмитра Менделєєва - членів комісії по введенню горілчаної монополії. Заслуга останнього полягає в тому, що він розробив склад горілки, яка мала за міцністю відповідати 40 °. "Менделєєвський" варіант горілки в 1894 році запатентовано в Росії як "Московська особлива" (згодом - "Особлива").

Результати своїх досліджень вчений опублікував у докторській дисертації "Міркування про сполучення спирту з водою". Висновки Менделєєва були по достоїнству оцінені і з успіхом використані в алкоголометріі і горілчаному виробництві.

У російській історії неодноразово вводилася державна (царська) монополія на виробництво і продаж горілки. Наприклад, в 1533 році в Москві відкритий перший "царів шинок", а вся торгівля горілки стала прерогативою царської адміністрації, в 1819 році Олександр I знову ввів державну монополію, яка проіснувала до 1828 року, з 1894 року в Росії стала періодично вводитися державна монополія, неухильно соблюдавшаяся 1906-1913 роки.

Державна монополія на горілку існувала протягом усього періоду радянської влади (формально - з 1923 року), при цьому удосконалювалася технологія виробництва напою, а його якість перебувало на незмінно високому рівні. У 1992 році указом президента Росії Борисом Єльциним монополія була скасована, що спричинило за собою цілий ряд негативних наслідків (фінансових, медичних, моральних та інших). Уже в 1993 році був підписаний новий указ, повернув монополію, проте держава виявилася не в змозі жорстко контролювати його


( Читати про рідну горілку далі ... )

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация