Сьогодні Губернатор Алтайського краю Олександр Карлін відвідав Центральний прикордонний музей ФСБ Росії в Москві

8 листопада 2013 р 21:32

губернатор Олександр Карлін відвідав у Москві Центральний прикордонний музей ФСБ Росії, де зустрівся з директором музею Миколою Берсенёвим і його колегами.

«Музей цікавий тим, що з одного боку, в ньому професійно і повно відбивається історія найважливіше державне завдання охорони кордонів. Але також підкреслюється, що це завдання, у вирішенні якої протягом всієї історії прикордонної служби брали участь всі регіони Росії. І Алтайський край займає тут гідне місце », - заявив Губернатор Олександр Карлін в ході зустрічі.

Губернатор оглянув експозиції виставкових залів, в яких висвітлено історію формування території і кордонів Росії, відображена еволюція концепції охорони кордонів Російської держави від днів його освіти до днів сьогоднішніх.

Губернатор оглянув експозиції виставкових залів, в яких висвітлено історію формування території і кордонів Росії, відображена еволюція концепції охорони кордонів Російської держави від днів його освіти до днів сьогоднішніх

Олександр Карлін і супроводжуючі його особи ознайомилися з представленими експонатами. Серед них документи, прапорів, зброя, військове спорядження і обмундирування, картини, фотографії, які охоплюють весь історичний період існування прикордонної служби країни. В ході огляду виставки Губернатор підкреслив, що в музеї зібрано багатий справжній фактологічний матеріал.

«Представлена ​​велика кількість фотографій прикордонників на всіх етапах становлення держави Російської. Однак відчуття розрізненості і перенасиченості не виникає. Вони всі об'єднані загальним скріпити патріотизму, служіння Батьківщині. За кожною фотографією - яскрава героїчна доля воїна-прикордонника, яка з'єднується воєдино із загальною долею країни », - сказав Олександр Карлін.

Директор музею Микола Берсенёв розповів, що розпочато підготовку до святкування 100-річного ювілею з дня заснування Центрального прикордонного музею ФСБ Росії, яке пройде в лютому 2014 року. В рамках цього ювілею розпочато реалізацію проекту з висвітлення історії кордону, де буде відображено участь в даному процесі регіонів. Для цього передбачається створення фільмів про кожному суб'єкті Російської Федерації.

Фільм про Алтайському краї, створений одним з перших, був продемонстрований вже в ході зустрічі. У ньому розповідається про уродженців Алтайського краю, героїчно захищали Батьківщину в прикордонних військах на протязі всієї історії країни. Серед них відомий ветеран Великої Вітчизняної війни, прототип пам'ятника радянському воїну в болгарському місті Пловдиві Олексій Скурлатов, Герой Радянського Союзу, ветеран Великої Вітчизняної війни Олександр Булгаков, Герой Радянського Союзу Фарід Шагалом, Герой Російської Федерації (посмертно) В'ячеслав Токарєв, ветеран бойових дій, капітан у відставці Руслан Клімочкіна і багато інших.

В дар Алтайському краю директор музею подарував картину, на якій зображено відвідування співаком Лучано Паваротті нашого земляка - воїна-прикордонника Руслана Клімочкіна, коли він перебував на лікуванні в госпіталі після поранення.

На закінчення Микола Берсенёв прочитав свої вірші на патріотичну тему.

Фото А. Фефелова

Довідка:

Центральний прикордонний музей ФСБ Росії заснований 8 (21) лютого 1914 року за штабі Окремого корпусу прикордонної варти в Санкт-Петербурзі. З 20 грудня 1932 року музей відтворений в Москві. У роки Великої Вітчизняної війни він був евакуйований до Ташкента. А в вересні 1946 року відновив свою роботу в Москві.

Непідробний інтерес відвідувачів викликають раритетні експонати: митний прикордонний знак часів Катерини II, валізи, в яких намагалися вивезти шпигунок з СРСР, особисті предмети ватажка басмачів Ібрагім-бека, гасло, написане прикордонниками на білизну: «Більшовики в полон не здаються», що стріляють авторучки, орел з Рейхстагу, реактивна установка, відбита прикордонниками у моджахедів в Афганістані.

Експозиція музею розгорнута в чотирьох залах за п'ятьма основними відділам. Відвідувачі починають знайомство з історією охорони рубежів з періоду Давньої Русі, з богатирських застав і першого порубежніка Іллі Муромця. У другому відділі представлені матеріали, що відображають розвиток охорони кордону з 1917 по червень 1941 року.

Третій відділ музею присвячений участі прикордонних військ у Великій Вітчизняній війні. Відвідувачі з глибокою повагою і хвилюванням ставляться до подвигів і героїзму прикордонників в перших боях на кордоні, при обороні міст-героїв, в битві на Курській дузі і на Дніпрі, звільнення Європи і взяття Берліна.

В експозиції представлені і матеріали про післявоєнну охорони кордону, про дії прикордонних військ на о. Даманском і в Афганістані, сучасне життя кордону, служба воїнів в зелених кашкетах в «гарячих точках».

Експонати розповідають і про перші прикордонників - Героїв Росії.

В музеї знаходиться іконописний образ Преподобного Іллі Муромця - покровителя всіх захисників рубежів Вітчизни, вручений 27 травня 1999 року Прикордонній службі особисто Патріархом Московським і Всієї Русі Алексієм II.


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация