Шоколад і його якості: користь і шкода

  1. Історія виникнення продукту
  2. користь
  3. види
  4. Керівництво для споживачів
  5. Цікаві факти
  6. шкода

Сайт надає довідкову інформацію виключно для ознайомлення. Діагностику та лікування захворювань потрібно проходити під наглядом фахівця. У всіх препаратів є протипоказання. Консультація фахівця обов'язкова!

Історія виникнення продукту

першими оцінили какао боби стародавні індійці ольмеки. Любов до гірких плодів від них перейняли майя. У племені майя навіть шанували бога плодів какао. Напій з цих плодів могли пити тільки обрані воїни, інші його смаку не знали. шоколад готувався в такий спосіб: боби смажили і потім розтирали, додавали воду і прянощі. Пили його в холодному вигляді.
У 16 столітті Кортес привіз какао-боби, помідори , кукурудзу і квасоля на свою батьківщину - в Іспанію. Кондитери змінили рецептуру напою, збагативши його смак корицею , мускатним горіхом і цукром. Це зробило шоколад набагато смачніше. І в Іспанії шоколад залишився привілейованим напоєм - пили його тільки багаті люди, адже вартість какао-бобів була штучно завищена податками. Італійці дізналися про какао-бобах від одного з мандрівників, який, як і Кортес, привіз додому дивовижні рослини і плоди. В Італії шоколадний напій припав до смаку населенню, серед якого навіть стався суперечка про те, чи можна пити його в пост. Дійшло до того, що з цим питанням звернулися до Папи Римського. Папи Пія V напій не сподобався і він висловився в тому дусі, що, мовляв, під час посту шоколадний напій пити можна, тому що він не може приносити якесь задоволення п'є його.
У Франції одна з придворних дам була противницею шоколаду, тому що, за її словами, одна з її знайомих дам народила абсолютно чорного дитини, і все це тому, що вона частенько пила шоколад.
Майже через століття, думка про шоколадному напої змінилося в кращу сторону. З'явилися гіпотези, що він лікує катар шлунка , Лихоманку, і навіть продовжує року.
У 19 столітті з'явився шоколад, схожий на сучасний. Швейцарець Франсуа Луї Кайе зміг створити тверду плитку шоколаду. Його співвітчизник незабаром винайшов молочну різновид ласощів.

користь

Індіанці вважали, що шоколадний напій підвищує бадьорість духу людини і усуває втома . Сучасні вчені повністю підтвердили це припущення.
Незаперечний факт, що вживання гіркого чорного шоколаду є смачним профілактичним засобом від атеросклерозу і тромбозу . Флавоноїди в складі продукту не дозволяють злипатися тромбоцитам , Завдяки чому людина захищений від інсульту і інфаркту . Також в шоколаді присутні речовини феналони, які корисні для зміцнення стінок кровоносних судин: вони пригнічують процеси окислення холестерину і відкладання жирів в артеріях. Феналони є ефективним засобом проти закупорки і звуження просвіту судин. Завдяки цим факторам, знижується ризик появи серцевих нападів . Так, любителі шоколадного ласощів менш інших людей схильні до розвитку венозних і серцевих захворювань.
Кількість кофеїну в стограмовій шоколадній плитці - значно нижче, ніж в чашці кава . При цьому в ній міститься серотонін , Який проявляє антистресові властивості.
Поліпшення настрою після вживання шоколадної плитки було давно відзначено. Механізм впливу серотоніну повністю вивчений, тому факт користі шоколаду для настрою підтверджений повністю.
У складі ласощі присутній мала кількість канабіноїдів. Активні речовини з цього сімейства містяться в марихуані. Але концентрація цих речовин мізерно мала, для того щоб завдати шкоди організму, зате достатня, щоб принести користь: надати бадьорість і поліпшити настрій канабіноїди цілком здатні. Вчені підрахували, що досягти наркотичного ефекту можна, з'ївши 13 кг ласощі, що, звичайно ж, є нереальним.
У шоколаді містяться магній і інші мінеральні солі. Магній, виділений з цього продукту, приносить більше користі для організму, ніж, наприклад, який-небудь окремий магнієвий препарат.
Японські вчені впевнені, що користь від продукту є безсумнівною: він не дозволяє розвинутися ракових пухлин. Європейські вчені даний факт ще не підтвердили.
Афродизіаки в складі шоколаду можуть посилювати статевий потяг. Був створений шоколадний продукт «Камакао», який позиціонувався як сильний стимулятор лібідо . У цьому продукті була змінена рецептура - доза афродизиака була збільшена в декілька разів. Етикетка продукту супроводжувалася зображенням з Камасутри.
дієтологи запевняють, що трохи чорного шоколаду не завадить схудненню - це втішний факт для тих, хто не може зовсім відмовитися від солодкого. Наявність в його складі цукру і велика калорійність продукту впливають на організм по-іншому, ніж, наприклад, аналогічні показники карамелі, цукерок і печива.
Всі вищевказані корисні властивості в більшій мірі відносяться до чорного і гіркого виду шоколаду. Решта його різновиди менш корисні.

види

1. Білий
Характерний для цих ласощів колір - білий, що і дало йому назву. Звичайний шоколад - коричнево-чорний, тому що плоди какао мають темне забарвлення. Білий шоколад виготовляється не з плодів какао, а з його масла, в яке додається сухе молоко. Калорійність його вище, ніж у чорного, тому що в нього додають значну кількість масло какао - для аромату.
Само по собі масло какао дороге, і багато виробників вдаються до хитрощів, додаючи до складу своїх білих плиток (умовно шоколадних) замість нього гідрогенізований жир і рослинне масло ( пальмова , Соєве і т.д. ). Це сурогат, фальсифікація, який тільки за смаком нагадує шоколад, а насправді його називають «кондитерської плиткою».
Продукт не містить речовину теобромін, на відміну від інших різновидів. Неповторний смак він набуває завдяки спеціальному сухому молоку, який має карамельний присмак.
2. Чорний (гіркий)
Його виготовляють з тертих плодів какао, масла какао і цукрової пудри. Смакові особливості продукту змінюються в залежності від кількості гіркого тертого какао і цукрової пудри. Чим більше какао в продукті, тим він горче і ароматні.
3. Молочний
Його виготовляють з тертого какао, масла какао і сухого плівкового молока або сухих вершків. Смак у такого продукту ніжний і молочний.
4. Діабетичний
Цей продукт призначений для людей, які страждають на цукровий діабет . На смак він не відрізняється від звичайного. У його складі замість цукру застосовують ізомальт, ксиліт, сорбіт, маніт. Цей підсолоджувачі не шкодять діабетикам.
5. Пористий
Шоколадну масу для виготовлення цих ласощів витримують в вакуум-котлах в рідкому стані кілька годин. Вакуум сприяє тому, що бульбашки повітря всередині плитки розширюються, і утворюється пориста текстура шоколадної плитки.
6. порошковий
Такий вид продукту виготовляють з тертого какао і цукрової пудри, іноді з додаванням сухого молока.

Керівництво для споживачів

Як вибрати правильний продукт?
Досить знати кілька правил виявлення якості та уважно вивчати шоколадну обгортку, де на задній стороні виробник вказує необхідні по ГОСТу відомості.
Старий шоколад, який покритий білим нальотом - це явище несумлінності магазину, де був куплений продукт. Наліт утворюється від старості і закінчення терміну придатності - така плитка все ще придатна до вживання, але частину своїх відмітних смакових якостей вона вже втратила, і стала більш жорсткою.
Хороший смак ласощі залежить в основному від якості головного сировини - какао-бобів. Бразильські і азіатські боби відрізняються невисокою якістю. А ось африканські боби - найкращі. Світові виробники працюють саме на африканському сировину.
Залежно від того, настільки подрібнені складові продукту, шоколад тане або не відразу тане в роті. Якщо тане моментально - значить, хороший. Для здійснення настільки якісного подрібнення потрібно тільки високотехнологічне обладнання. Якщо воно є у виробника, то це означає, що за якістю продукції ведеться суворий контроль.
Екстра гіркий продукт містить близько 60 - 70% какао, звичайний чорний - приблизно 50. У якісному молочному продукті міститься 35 - 40% тертого какао.
У холодильнику зберігати продукт не варто. Аналогічно - не варто купувати його на вулиці (в ларьках, кіосках) при температурі менше -5 градусів. Низькі і високі температури згубно впливають на смак продукту і сприяють його раннього старіння.
Різновиди шоколадного ласощів можуть містити добавки: ванілін, спирт, кава, перець, горіхи, родзинки, вафлі, карамель, цукати.

склад

  • Теобромін. Ця речовина є токсичним для кішок і собак, папуг, коней. Для людини теобромін не токсичний, оскільки швидко метаболізується в організмі. Ця речовина є алкалоїдом .
  • Флавоноїди. Ці речовини містяться в винограді , Червоному вині. Вони є корисними для серцево-судинної системи.
  • Мінеральні речовини.
  • Серотонін.
  • Лецитин (без цієї речовини може настати погіршення пам'яті і занепад сил).

Цікаві факти

1. Прототип для зображення на обгортці популярного в радянські часи шоколаду «Оленка» вибрали на конкурсній основі. Був оголошений конкурс на кращу фотографію дитини. Переможець надіслав фотокартку маленької дівчинки - своєї дочки. Рожевощока дівчинка в хусточці швидко стала, висловлюючись сучасною мовою, впізнаваним «обличчям обкладинки».
2. Всього лише шість грам ласощі в день здатні зменшити ризик розвитку інсульту та інфаркту міокарда, і трохи знизити кров'яний тиск .
3. Перші винахідники шоколадного напою - індіанці Центральної Америки. Вони придумали оригінальне шоколадне пиво, які створювалися на основі перебродивших какао-плодів.
4. Всесвітній «Шоколадний день» святкується 11 липня. Це свято вперше був затверджений у Франції в 1995 році.
5. У США не можна купити звичайне шоколадне яйце з сюрпризом, тому що закони країни забороняють вкладати в продукти харчування неїстівні предмети.
6. У деяких країнах світу популярні відвідування так званих шоколадних музеїв.
7. У Російській імперії під час російсько-турецької війни випускався шоколад довжиною в один метр.
8. Першим винайшов білий шоколад Генрі Нестле.
9. Швейцарія, Франція та Бельгія є найбільш «шоколадними» країнами.
10. Вагітній жінці рекомендується їсти шоколад, оскільки він надає стресостійкість дію не тільки на неї, але і на плід.

шкода

Будь-який продукт може нашкодити людині, навіть якщо спочатку він корисний. Так, шоколад може стати шкідливим для діабетиків, для схильних до алергії , Для страждаючих ожирінням . Іншим помірна кількість солодкого продукту не тільки не завадить, але і стане корисним.
До того ж, для діабетиків випускається спеціальний сорт ласощі, що містить замінники цукру, так що і для них є вихід з положення.
Кілька помилкових фактів про шоколад, через що він раніше вважався шкідливим:
  • Ласощі зовсім не шкодить емалі, зубам і ясен. Навпаки, шкірка плодів какао проявляє антимікробні властивості.
  • Від шоколаду не виникає вугровий висип . Головна причина прищів - проблемна шкіра , Яка стає такою через гормональні збої, невірного раціону харчування і т.д.
  • Шоколадна плитка не є причиною алергії! При наявності алергії, реакція після поїдання шоколадних цукерок може посилитися, але не це є причиною захворювання.

Шкода шоколад може принести тільки тоді, коли людина його вживає в занадто великій кількості. Але це не є мінусом самому ласощів: різні корисні продукти у великій кількості можуть стати шкідливими для людського здоров'я.


Автор: Нємченко А. А.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация