Сокотерапія при цукровому діабеті

Застосування соків з лікувальною метою є одним з розділів натуропатії.

Застосування соків з лікувальною метою є одним з розділів натуропатії. Цукровий діабет - захворювання, при якому раціон, в тому числі і застосування напоїв, має особливо велике значення для здоров'я.
Чим же так корисні соки? На думку багатьох дієтологів, 1 стакан свіжоприготованого соку цілком може забезпечити добову вітамінну і мінеральну потребу організму. Це й не дивно, адже соки містять вітаміни у великих кількостях і засвоюються організмом за 10-15 хв.

При цукровому діабеті рекомендують такі напої:

  • томатний сік,
  • соки з кисло-солодких ягід і фруктів без цукру,
  • настій шипшини без цукру.


Для того щоб отримати задоволення і отримати максимальну користь з соків, слід дотримуватися певних правил їх приготування.
1. Соки слід випивати протягом 10 хвилин після їх приготування. В цьому випадку ви отримаєте практично всі вітаміни і мінеральні речовини, які містяться в цьому корисному продукті. Пити їх краще маленькими ковтками, змочуючи слиною. Гарні для цього трубочки для коктейлів.
2. Найкорисніші соки - соки з м'якоттю, так звані каламутні соки. Вони містять велику кількість речовини, що перешкоджає руйнуванню вітаміну С (аскорбінової кислоти). Однак при деяких захворюваннях шлунка і кишечника, при респіраторних захворюваннях соки з м'якоттю слід фільтрувати.
3. Фрукти і овочі нарізають безпосередньо перед приготуванням соку.
4. Соки кісточкових плодів (слив, абрикосів) ні з якими іншими соками змішувати не можна. Можна змішувати тільки соки плодів (яблук).
5. Мляві і зіпсовані фрукти і овочі не можна використовувати для приготування соків.
Ось один з рецептів приготування смачного томатного соку:

  • за 5-10 хв до пиття в стакан соку покласти 1-2 подрібнені зубчики часнику, після чого сік процідити. Такий рецепт припаде до смаку тим, хто звик пити томатний сік з сіллю (при вживанні часнику сіль не потрібна).

Такий рецепт припаде до смаку тим, хто звик пити томатний сік з сіллю (при вживанні часнику сіль не потрібна)

Шипшина всім відомий як рослина, плоди якого містять велику кількість вітаміну С, необхідного організму для підтримки імунітету і боротьби з інфекціями. У шипшині вітаміну С міститься в 5 разів більше, ніж у лимоні. Напої з шипшини підвищують опірність організму і працездатність.
Шипшина має противоатеросклеротическим, протицинготним, жовчогінну і бактерицидну дію.
У правильно приготованому напої з шипшини вдається зберегти високий вміст аскорбінової кислоти, що робить його максимально корисним. Для цього не варто подрібнювати плоди.

  • Потрібно 25-30 цілих ягід заварити 1 л окропу і залишити в термосі на 7-8 ч (або на ніч). У міру витрати відвару в термос можна доливати окріп протягом 4-6 днів.


Для швидкого приготування напою ягоди подрібнюють.

  • У цьому випадку на 10 ягід береться 1 склянку окропу.


Дуже важливо готувати напої з шипшини в непрозорій посуді, наприклад в термосі. Інакше вітамін С дуже швидко руйнується на світлі, і напій втрачає свої цілющі властивості.
Напій, приготовлений з 1 ст. ложки ягід шипшини, заварених 1 склянкою окропу, задовольняє добову потребу організму в аскорбінової кислоти.
Можна готувати різні чаї з суміші шипшини та інших ягід.
Чай із шипшини і сушеної горобини:

  • по 1 частини ягід шипшини і ягід горобини змішати. 1 ст. ложку суміші залити 1 склянкою окропу. Настоювати 1 ч в теплі. Приймати по 1/2 склянки 3-4 рази на день.


Чай із шипшини і сушеної чорної смородини:

  • по 1 частини ягід шипшини і ягід чорної смородини. 1 ст. ложку суміші залити 1 склянкою окропу. Настоювати 1 ч. Приймати по 1/2 склянки 3-4 рази на день. опубліковано econet.ru

Матеріали носять ознайомчий характер. Пам'ятайте, самолікування небезпечно для життя, за консультацією з приводу застосування будь-яких лікарських препаратів і методів лікування звертайтеся до лікаря.

PS І пам'ятайте, всього лише змінюючи своє споживання - ми разом змінюємо світ! © econet

Чим же так корисні соки?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация