Шокуючі фрагменти записів "чорної скриньки" літака Качиньського тільки підтвердили висновки російського слідства

У нашій версії ці дані звучали навіть більш коректно

Нові фрагменти записів «чорних ящиків» авіакатастрофи борту колишнього президента Польщі Леха Качинського повністю підтвердили висновки російського слідства, що проводилося після катастрофи під Смоленськом Міждержавним авіаційним комітетом (МАК).

Нові фрагменти записів «чорних ящиків»   авіакатастрофи борту колишнього президента Польщі Леха Качинського повністю підтвердили висновки російського слідства, що проводилося після катастрофи під Смоленськом Міждержавним авіаційним комітетом (МАК)

фото: Кирило Іськольдський

Нагадаємо, що в версії російських слідчих ці дані звучали більш стримано і коректно. Конкретної особи, який надає тиск на пілотів, російські експерти не називали, хоча факт такого тиску констатували. Висловлюючи припущення, що це був саме головком ВПС, експерти МАК все ж обговорювалися «можливо», «ймовірно», «голос, що нагадує ...» і т.д.

І ось тепер, через п'ять років після катастрофи - а за ці роки робилася маса спроб звинуватити в трагедії російську сторону - справжні винуватці катастрофи нарешті названі своїми іменами, без яких би то не було реверансів. Причому названі, що особливо важливо, що не російськими, а польськими експертами.

Нові дані розшифровки чорних ящиків повністю підтверджують, що в кабіні пілотів президентського літака до моменту столконовенія з землею перебував головнокомандувач ВПС Польщі генерал Анджей Бласік - факт сам по собі обурливий. В даному випадку, незважаючи на його високу посаду і статус, він за правилами безпеки будь-якої стани може бути класифікований тільки як «сторонній в кабіні екіпажу». Більш того, цей сторонній не просто стежив за польотом, але ще і тиснув на пілотів.

Польські експерти вважають, що Бласік промовив такі слова: «Це факт, ми повинні це зробити, до кінця». Пізніше, на висоті 300 метрів над землею, він сказав: «помістити. Сміливо ». І це при тому, що сам пілот за 15 хвилин до падіння літака пропонував піти на запасний аеродром «Мінськ або Вітебськ» і, звертаючись до третьої особи, говорив: «Повернемося».

Тобто, подібні дії суд будь-якої країни може кваліфікувати виключно як тиск на екіпаж, що в умовах польоту неприпустимо.

Це ускладнюється ще й тим, що аналогічна ситуація з посадкою вже траплялася під час польоту Качинського в серпні 2008 року, коли він летів в Тбілісі. І скінчилася для екіпажу неприємностями.

Загиблий під Смоленськом пілот Аркадіуш Протасюк був в тому грузинському рейсі другим пілотом і бачив гнів Качинського, коли командир екіпажу через погані метеоумови відмовився садити літак в Грузії. Він прийняв самостійне рішення (що було абсолютно вірно) приземлитися в Баку.

Качинському це дуже не сподобалося, і пізніше він звільнив пілота «за боягузтво». За нього заступився міністр оборони і пілота відновили. Однак скільки при цьому йому довелося пережити неприємностей? Свідками цієї історії були всі пілоти президентського полку. У тому числі і Аркадіуш Протасюк, який після цього, мабуть, вважав за краще підкоритися «сторонній в кабіні» - головкому ВПС Анджею Бласіку, ніж пережити ті ж службові неприємності, що і його колишній командир.

Однак скільки при цьому йому довелося пережити неприємностей?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация