Шокуючі вибори президента Білорусі: шумові гранати і побиті кандидати

У Білорусі відбулися вибори президента. За підсумками підрахунку 100 відсотків бюлетенів, з великим відривом переміг Олександр Лукашенко. Він набрав 79,67% голосів. Друге місце отримав варіант "проти всіх" - за нього проголосували 6,47% виборців.

Друге місце отримав варіант проти всіх - за нього проголосували 6,47% виборців

За кандидата в президента Андрія Санникова проголосували 2,56% виборців, Володимир Некляєв набрав 1,7%, Ярослав Романчук та Григорій Костусєв - по 1,97%, Віталій Римашевський - 1,1%, Віктор Терещенко - 1,08%, Микола Статкевич - 1,04%, Алесь Михалевич - 1,2%, Дмитро Ус - 0,48%.

Олександр Лукашенко обирається на посаду президента Білорусі вже в четвертий раз. На попередніх виборах у 2006 році "Бацька" переміг, набравши 83% голосів. Як відзначили в Центрвиборчкомі, тоді у виборах взяли участь 92,6%. За словами голови ЦВК Лідії Єрмошиної, скарг на підсумки виборів до ЦВК не надходило. No comments.

Олександр Лукашенко.

Як вважає опозиція, голоси на підтримку чинного президента Лукашенка були вкинуті на достроковому голосуванні, в якому, за даними Центрвиборчкому, взяли участь 23% виборців (це, в основному, студенти, які живуть в гуртожитках, співробітники держпідприємств, військовослужбовці та ув'язнені). Як вважають опозиціонери, реальні бюлетені були підмінені фальсифікованими. Як з'ясували правозахисники, виборці скаржилися на примус до голосування.

Люди вийшли на вулиці

Висловлюючи своє невдоволення проведенням виборів президента Білорусі, десятки тисяч людей, що підтримують опозиційних кандидатів, вийшли на мітинги і ходи. Але правоохоронні органи зустріли їх на вулицях Мінська шумовими гранатами.

Але правоохоронні органи зустріли їх на вулицях Мінська шумовими гранатами

За різними оцінками до 50 тисяч білорусів вийшли на акцію протесту на площі Незалежності, вимагаючи провести нові вибори і звинувачуючи владу у фальсифікації підсумків голосування на минулих виборах глави держави.

Частина маніфестантів спробувала піти на штурм Будинку Уряду, в якому забаррікодіровался спецназ, вибиваючи скла і виламуючи двері в будівлі. Але дуже швидко після цього міліція перейшла в контрнаступ, а лідери знову опинилися на площі.

Міліція в цей момент жорстко зверталася з присутніми на стихійний мітинг. Їх били кийками, деяким розбили в кров голови.

Раніше у виборчого штабу одного з кандидатів сталося зіткнення колони, що складається з опозиціонерів, з співробітниками правоохоронних органів. Спецназ застосував проти маніфестантів шумові гранати, а також знищував фото- і відео-апаратуру, на яку очевидці намагалися зафіксувати розгін опозиційної колони. Частина опозиціонерів були затримана. За словами представників опозиції, також був повністю розгромлений мікроавтобус з радіоапаратурою.

За словами представників опозиції, також був повністю розгромлений мікроавтобус з радіоапаратурою

П'ятьох кандидатів в президенти побили "правоохоронці"

В ході зіткнень серйозно постраждали кандидати в президенти Білорусі від опозиції. Володимир Некляєв отримав черепно-мозкову травму , Його винесли на ношах з офісу і відвезли в лікарню швидкої допомоги. Пізніше, вже на площі Незалежності був поранений другий кандидат в президенти Білорусі - Віталій Римашевський. Під час зіткнень опозиції з бійцями білоруського ОМОНу йому розбили голову. Це сталося, коли мітингувальники зробили спробу штурму будівель парламенту і уряду республіки.

Постраждав, а потім був затриманий також кандидат в президенти Григорій Костусєв. Дісталося і іншому кандидату в президенти Микола Статкевич. Крім того, Андрій Санніков був побитий спецназівцями на площі Незалежності біля Будинку уряду. Його дружину Ірину Халіп затягли в якийсь автомобіль. При цьому її вдарили головою об скло, повідомляє «Хартія" 97 ". Пізніше стало відомо, що Андрій Санніков був затриманий.

Пізніше стало відомо, що Андрій Санніков був затриманий

Володимир Некляєв - кандидат в президенти ...

Як б'ють КАНДИДАТА В ПРЕЗИДЕНТИ (ВІДЕО)

Журналісти потрапили "під роздачу"

Нинішні вибори в прямому сенсі вдарили і по журналістах. Два оператора телеканалу Russia Today, Антон Харченко і Віктор Філяєв, були травмовані під час розгону демонстрації. Оператори вели зйомку протестуючих на площі Незалежності, коли почалася зачистка. Міліціонери з оточення почали жорстоко бити телевізійників гумовими кийками по голові ...

За даними білоруського "Радіо свобода", всього в результаті розгону мітингу побито трьох російських журналістів, один польський і один американський, а також білоруська журналістка Наталія Радіна з "Хартії'97".

Також раніше повідомлялося, що травми отримав і фотокореспондент білоруського інформаційного агентства БЕЛТА. Серед постраждалих і кореспондент Рен ТВ Дмитро Тархов і журналіст "Нової газети" Ірина Халіп.

За фактом виступів опозиції в Мінську порушено кримінальну справу за статтею "Масові заворушення". За словами міністра внутрішніх справ Білорусі Анатолія Кулешова, в результаті несанкціонованої акції протесту постраждали понад тридцять міліціонерів. Вони були госпіталізовані з переломами рук, ніг та черепно-мозковими травмами.

інформаційна блокада

У день виборів президента в Мінську були відключені всі соціальні мережі, через які здійснювалася координація протестуючих проти фальсифікації виборів президента. Не працювали Facebook, Twitter, YouTube, LiveJournal і ін. Перекрито доступ до поштових сервісів. Крім того, відключені сайти деяких опозиційних кандидатів у президенти. У багатьох незалежних журналістів, активістів опозиції, а також правозахисників не працювали мобільні телефони.

Як відомо, провайдер «Белтелеком» контролює весь потік Інтернету в Білорусі.

Вибори президента Білорусі. Багатотисячний мітинг опозиції (ФОТО)


Теги: президент , вибори , Білорусь , Мінськ , міліція , побиття , протест , опозиція , мітинг , соціальна мережа , Олександр Лукашенко , Володимир Некляєв

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация