Сьома хвиля мобілізації: коли буде і кого торкнеться

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

17 листопада 2015 року, 16:45 Переглядів: 17 листопада 2015 року, 16:45 Переглядів:   Мобілізація в Україні очікується в 2016-м

Мобілізація в Україні очікується в 2016-м. Автор фото: Юрій Кузнєцов, "Сьогодні.

Генеральний штаб Збройних сил України готується вже через кілька місяців почати сьому хвилю часткової військової мобілізації , Якщо буде відповідний указ президента. Покликані на службу військовослужбовці повинні замінити бійців, яких закликали під час четвертої хвилі мобілізації. Сайт "Сегодня.ua" дізнався, кого торкнеться черговий призов в армію.

Наказу про мобілізацію не було, але військовий вже готуються його виконувати

Як розповів спікер Генштабу Владислав Селезньов, в цьому році в Україні мобілізації вже не буде. Ймовірно, мобілізації можуть провести в наступному році, однак це залежить від президента. "Проводити мобілізацію чи ні, залежить від президента", - відзначають військові.

При цьому військові вже готуються закликати військовозобов'язаних в рамках сьомої хвилі мобілізації на початку 2016- го року. Покликані на службу українці займуть місця тих бійців, які потрапили в армію ще на початку поточного року.

Черга на медкомісію. Фото: А. Яремчук

"За попередніми прогнозами, сьома хвиля мобілізації очікується не раніше, ніж на початку 2016 року. Це може бути лютий, але ми орієнтуємося на свої потреби", - говорять в Генеральному штабі.

"За попередніми прогнозами, сьома хвиля мобілізації очікується не раніше, ніж на початку 2016 року", - говорять в Генеральному штабі.

Селезньов зазначив, що за документами на 2015 рік було заплановано три хвилі мобілізації - четверта, п'ята і шоста. Всі вони були виконані. Зараз же в Генштабі планують, як проводити сьому хвилю і чекають розпоряджень президента Петра Порошенка.

Ухилитися не вдасться: мобілізація може пройти з новим реєстром

У Верховній Раді знаходиться проект закону про створення єдиного реєстру військовозобов'язаних. У нього потраплять паспортні дані, інформація про місце фактичного проживання, відомості про батьків, місце роботи (код підприємства, посада), реєстраційний номер облікової картки платника податків, оцифроване зображення військовозобов'язаного, відомості про дати виїзду і повернення з України, інформація про освіту (спеціальність ) всіх чоловіків, віком від 18 до 60 років.

У Генштабі сподіваються, що реєстр запрацює в кінці поточного року і нова хвиля мобілізації пройде вже з його допомогою. Для цього народним депутатом необхідно підтримати нововведення на черговому засіданні.

"Після введення реєстру ухильники не зможуть ховатися. Інформація про них буде зберігатися не в військкоматі за місцем приписки, а в єдиному реєстрі, зайти в якій можна буде з різних точок країни", - розповів співробітник Генштабу Збройних Сил України полковник Роман Бакуменко.

"Після введення реєстру ухильники не зможуть ховатися. Інформація про них буде зберігатися не в військкоматі за місцем приписки, а в єдиному реєстрі, зайти в якій можна буде з різних точок країни", - говорять в Генштабі.

Крім того, після внесення змін до статті 38 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", підприємства будуть зобов'язані сповіщати військкомати про прийняття на роботу чоловіків у віці від 18 до 60 років.

"Створення такого електронного реєстру військовозобов'язаних дозволить Міністерству оборони ефективно запобігти спробам громадян ухилятися від військової служби. Для наповнення інформаційної бази реєстру будуть використані дані фіскальної, прикордонної, міграційної служб, а також бази виборців України", - говорить начальник Управління комунікацій та преси Міністерства оборони України Оксана Гаврилюк.

Кого торкнеться заклик

За словами спікера Генштабу, на даний момент кількість військовозобов'язаних, яких можуть закликати в рамках сьомої хвилі мобілізації, невідомо. Військові в першу чергу роблять розрахунок на "власні резерви" - агітують залишитися на контракті тих бійців, які покликані в рамках мобілізації.

Фото: uacrisis.org

"Я не знаю можливий план мобілізації, а якщо знав би, то не сказав - будь-які мобілізаційні плани - секретні. Ми робимо ставки на власні резерви, впроваджений в життя короткостроковий контракт, є серйозні зміни. Цілком можливо, ми обійдемося власними резервами. У нас на тому тижні наша служба по роботі зі складом проводила анкетування, так ось, до 25% людей готові підписувати контракт. А там подивимося ", - розповідає Селезньов.

Відзначимо, в рамках четвертої хвилі мобілізації в Україні закликали близько 50 тис. Військовозобов'язаних.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Сьома хвиля мобілізації: коли буде і кого торкнеться". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександр Литвин

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация