Сьоме місце Порошенко. Про що говорять соцопитування перед президентськими виборами »Новини України || Вести-UA

За 9 місяців до президентських виборів соціологічні опитування фіксують катастрофічно низький рейтинг президента Петра Порошенко і його партії. В останньому опитуванні респондентів соціологічної групи "Рейтинг", опублікованому напередодні, глава держави і його партія БПП "Солідарність" виявилися на сьомому місці.

Що означає ця тенденція, аналізує "Країна".

Сьоме місце Порошенко

Лідирує в президентському рейтингу - Юлія Тимошенко (Серед усіх - 10,3%), в партійному - її ж партія "Батьківщина". На другому місці президентського рейтингу - Анатолій Гриценко (7,4%), впритул за ним йде Юрій Бойко (6,9%). У партійному - друге місце у Опозиційного блоку, а третє - у "Громадянської позиції" Гриценко. Лідирує в президентському рейтингу - Юлія   Тимошенко   (Серед усіх - 10,3%), в партійному - її ж партія Батьківщина

Не менш цікавий і "регіональний" розріз. Тимошенко лідирує в Центрі (13%) і на Заході (9%) України. А Юрій Бойко - на Півдні (12%) і Сході (11%).

А Юрій Бойко - на Півдні (12%) і Сході (11%)

А ось Петро Порошенко і його партія БПП-Солідарність - сьомі в обох рейтингах. Чинний президент поступається "нових облич рейтингу - шоумену Володимиру Зеленському та фронтмену" Океану Ельзи "Святославу Вакарчуку. І це навіть не дивлячись на те, що на Півдні і Сході у Порошенка рейтинг набагато вище, ніж у того ж Гриценко.

Цікаво, що у 8 з 10 присутніх в рейтингу кандидатів - одне і те ж електоральне поле. І тільки Юрій Бойко і Вадим Рабинович орієнтовані на ідеологічно іншою електорат.

Тим часом, в рейтингу взагалі немає інших представників центральної влади. Не виключено, що якби в цьому списку глава уряду Володимир Гройсман , Мер Києва Віталій Кличко або міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, відсотки у Порошенка було б ще менше.

Але навіть в нинішньому вигляді від рейтингу до рейтингу все більш звично бачити, що президента немає ні в трійці лідерів, ні в п'ятірці. І скільки б не робила команда президента ставку на адмінресурс, все більше домінує думка, що Порошенко вже не фаворит.

"Порошенко вже не є головним претендентом на цей пост. Але щоб цього якомога довше не було видно, в рейтингу з діючої центральної влади представлений тільки він один. Він і ціла юрба його опонентів по одному і тому ж ідеологічному полю. Включити б в рейтинг Авакова, Гройсмана, Кличко і ми б побачили, що Порошенко вибув би навіть з десятки. Вони потроху б "відкусили" його рейтинг. Але ігнорування всіх тих, хто "відкушує" його рейтинг - це все одно що "штучне дихання" мертвому пацієнту " , - говорить "Країні" політичний експерт, народний депутат трьох скликань Борис Безпалий.

З огляду на, що Порошенко вибуває з гонки, в громадському свідомість формується думка, що ставку треба робити не на нього. Більш того, якщо рейтинги і далі будуть фіксувати аналогічні результати, вибір буде між Тимошенко (як лідером рейтингу) і кимось принципово відмінним від неї. Наприклад, представником "Опозиційного блоку".

"У 2014 році під час президентських виборів Петро Порошенко набрав 54,7%. Після Иловайской трагедії рейтинг Порошенко впав до 28%. За два роки він знизився ще в два рази. Офшорні скандали, Мальдіви, Саакашвілі - все це знижує рейтинги президента. В врешті-решт рейтинг Порошенко упреться в ядерний електорат влади в 5-7%, який не дозволяє перемагати на виборах. Сьогодні президент бореться за другий тур. А там він програє всім, - вважає політолог Руслан Бортник. - у той же час рейтинги Юлії Тимошенко, Анатолія Гриценка, Юрія Бойка ростуть ".

"Я б не став викреслювати президента з претендентів на другий тур, - парирує політолог Вадим Карасьов. - У першу чергу тому, що хто не визначився досить багато. По-друге, тому що розрив між претендентами дуже маленький. До дня виборів є багато часу, щоб втиснутися до другого туру. Є адмінресурс. Можна задавити медіа. Провести підвищення зарплат і пенсій. Проблема Порошенко полягає в іншому - він уже не може вибрати собі зручного спаринг-партнера. і йому боротися потрібно за цей другий тур. Якщо там точно виявиться Тимошенко, то боротися, перш за все, проти Гриценка і Бойко. У Гриценко авансовий рейтинг, це рейтинг в борг, в кредит, люди не знають, чого від нього чекати. Бойко вже був при владі, люди, навпаки, знають, чого від нього чекати. ось Порошенко буде проти них боротися. А оскільки дуже багато хто не визначився, значить можуть бути сюрпризи ".

До слова, соціологи вже фіксують очікування українців від майбутнього президента. Головні вимоги, які ставлять перед наступним главою держави, - припинити військові дії на Сході (63%), посилити боротьбу з корупцією (49%) і відродити промисловість (40%).

Гуманітарні аспекти, на зразок захисту української мови та культури, на які робить ставку нинішній президент, - хвилюють мізерно мала кількість українців - всього 4%.

"Країна йде в неправильному напрямку"

Але не менш знаковою є і друга частина цього опитування - відношення і сприйняття українцями політичної та економічної ситуації в країні. Так, виявилося, що три чверті українців (76%) вважають, що Україна рухається в неправильному напрямку. Щодо менше песимізму висловлюють жителі центральних і західних регіонів, високий рівень критики на Півдні.

Щодо менше песимізму висловлюють жителі центральних і західних регіонів, високий рівень критики на Півдні

Директор соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович, коментуючи ці показники, каже, що тільки електорату нинішнього президента Петра Порошенко вважає, що справи в Україні йдуть у правильному напрямку.

"Цікаве розподіл серед електоральних груп. Тільки у єдиного політика - Петра Порошенка - 70% електорату вважає, що ситуація рухається в правильному напрямку. У всіх інших електоратах політиків оцінки вкрай негативні", - говорить Антипович.

Він також навів цікаву закономірність.

Електорат трьох політиків - Тимошенко, Рабиновича і Бойко - в більшості своїй (цей показник доходить до 90%) вважають, що ситуація рухається в неправильному напрямку. Прихильники шести політиків - Вакарчука, Тягнибока, Ляшко, Садового, Гриценко і Зеленського - дають більш оптимістичні оцінки.

Разом з тим, опитування показало, що війна на сході України залишається найважливішою державною проблемою в очах громадян (78%). Про хабарництво і корупцію, як загальнодержавної проблеми, кажуть 55% респондентів, безробіття - 29%. Низький рівень зарплат і пенсій, недостатній рівень соціального захисту, соціальне розшарування, підвищення цін на основні товари, як проблеми на рівні країни, хвилюють від 16% до 18% опитаних.

Як показало опитування, найбільше українців турбують особисті проблеми соціально-економічного характеру. Підвищення цін і тарифів, а також низький рівень зарплат і пенсій особисто хвилюють більше половини респондентів.

60% опитаних стверджують, що за останні півроку економічне становище їхніх сімей погіршилося. 8% респондентів заявляють про поліпшення економічного становища, ще 30% повідомили про відсутність змін. Погіршення ситуації найбільш турбує представників електорального поля Юрія Бойка і Вадима Рабиновича.

Погіршення ситуації найбільш турбує представників електорального поля Юрія Бойка і Вадима Рабиновича

В рамках діючої державної політики найбільш критично українці оцінюють боротьбу з корупцією і медичну реформу.

Так, незадоволені боротьбою з хабарництвом майже 80% респондентів, задоволені - 5%, медичною реформою - 75% і 10% відповідно. Реформою поліції незадоволені - 61%, задоволені - 21%, судовою реформою незадоволені 56%, задоволені - 5%, реформою освіти - 50% і 13% відповідно.

"Українці розчарувалися у владі і сподіваються на перезавантаження державного курсу. 83% українців вважають, що країна рухається в неправильному напрямку. Це відбувається через те, що нинішня влада проводить згубну антисоціальну політику. Люди шукають альтернативу в опозиції, - вважає політолог Андрій Золотарьов . - По суті, опозиційні сили зараз викристалізовують антитези нинішнього політичного курсу ".

джерело: strana.ua


Читайте, дивіться ...


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация