Сонячна система і грецькі міфи. Пролог

Про міфологічних уявленнях давніх греків написано таку кількість літератури, що, здавалося б, нічого ні відняти, ні додати Про міфологічних уявленнях давніх греків написано таку кількість літератури, що, здавалося б, нічого ні відняти, ні додати. Якщо у кого-то, раптом, прокинувся інтерес до даної теми - вибір просто безмежний. Тут до ваших послуг і першоджерела - Гесіод, Гомер, Геродот, Плутарх і прочая, прочая, прочая - роботи непочатий край. А якщо бажаєте - сучасні коментатори-оповідачі - Штоль, Кун, Соловйов. І крім названих, багато інших - читати, не суперечити. Здавалося б, про що ще можна говорити в рамках так добре вивченої теми?

З цього приводу можу навіть проректи пророцтво: якщо вам зустрічається десь стаття про грецької міфології, можна з високою часткою ймовірності припустити, що автор буде в тому чи іншому вигляді переказувати або кого-то одного з іменитих авторів - стародавніх або сучасних, або буде компілювати декількох відразу.

Дана стаття являє собою зовсім інший підхід. Автор не збирається переказувати своїми словами те, що вже багато разів сказано-переказано іншими. Те що я збираюся вам розповісти стало мого погляду абсолютно випадково (а може бути і не випадково, а цілком закономірно?).

Якось раз, років десять тому, томімий ​​неробством, я вбивав час, перегортаючи дитячий енциклопедичний словник по астрономії. Погляд мій, затуманений лінню, привернув малюнок, що яскраво описує розташування планет в Сонячній системі. Малюнок той я не наводжу в оригіналі, щоб захистити себе від можливого судового переслідування з боку власників авторських прав.

Я дуже здивувався, коли раптом звернув увагу, що планети в Сонячній системі розташовуються саме так, як у грецькій міфології розташовуються по старшинству їх однофамільці-боги!

Судіть самі.

Ось Марс, в римській міфології бог війни, Арес у греків. Марс є сином римського бога Юпітера, грецькому Зевсу. І в Сонячній системі за планетою Марсом (якщо рахувати від центру до периферії) розташовується планета Юпітер.

Тезка планети Юпітера, римський бог Юпітер (грецький Зевс), в свою чергу доводиться сином Сатурна (Крону), а Сатурн ні хто інший, як дід Марса. І знову ми бачимо в Сонячній системі, що батько-Сатурн розташовується за сином-Юпітером. Далі - більше: божественним батьком Сатурна-Кроноса є римський Уран (він же дволикий Янус у греків). І як по писаному (я маю на увазі - по писаному в греко-римській міфології), слідом за планетою Сатурн знаходиться планета Уран !!!

Ну не Сонячна система, а просто наочний посібник з генеалогії міфологічного пантеону! Це ж треба трапиться такого смішного збігом - по греко-римському «нащадками» схема божественного сімейства така: прадід Уран, дід Сатурн, батько Юпітер, син Марс. І розташування планет в точності повторює цю схему - Уран, Сатурн, Юпітер, Марс.

Ось смехота? !!

Але стривайте!

Адже Марс по тій же міфології - червона планета!

Планета !!!

Так може це не збіг?

Марс, який ми бачимо неозброєним оком - це яскрава, сяюча сліпуче-білим світлом точка на чорному тлі неба. Але сучасні дослідження привели вчених до висновку, що поверхня Марса покрита товстим шаром пилу, яка містить великий відсоток окису заліза, просто кажучи - іржі, і якщо ми подивимося на сучасний телескоп, то побачимо дійсний, істинний образ Марса - криваво-червоний, кольору сталевий корозії, кольору запеченої крові! Звідки, як, з яких глибин фантазії могла виникнути спочатку гіпотеза, а потім і загальна впевненість, що Марс - червона планета? Адже шумери, араби, етруски, греки не знали і не мали оптичних лінз, отже - не могли мати зорових труб! Звідки ж така безапеляційна впевненість в червоному кольорі Марса.

Невже все таки випадковий збіг?

А Юпітер?

Адже планета-гігант Юпітер - найбільша планета Сонячної системи. Найбільша це ще дуже м'яко сказано - по масі вона більше всіх інших планет разом узятих! І не тільки планет! Маса Юпітера становить дві третини маси всього речовини Сонячної системи за вирахуванням власне Сонця! Чи випадково, що «однофамілець» планети Юпітер - бог Юпітер-Зевс є володарем світу, царем богів і богом царів?

А чи дійсно вони «однофамільці»?

Або насправді це один і той же персонаж?

Це збіг теж спишемо на випадковість?

Ну ні!

Одне збіг - це випадковість. Два збіги - випадковість, але вже змушує задуматися. Три збіги - це вже, вибачте, закономірність!

Ой-йой-йой, подумав я, як усе запущено в цьому будинку - і взявся згадувати все, що мені відомо про головних персонажах греко-римської міфології, одночасно намагаючись зіставляти це все з тим, що я знаю про наш зоряному небі.

Результатами я був просто приголомшений !!!

Тому давайте разом окинемо думкою Сонячну систему і подивимося, що говорить про неї грецьку міфологію і що про неї ж кажуть сучасні вчені - астрофізики.

Здавалося б, про що ще можна говорити в рамках так добре вивченої теми?
А може бути і не випадково, а цілком закономірно?
Ось смехота?
Так може це не збіг?
Звідки, як, з яких глибин фантазії могла виникнути спочатку гіпотеза, а потім і загальна впевненість, що Марс - червона планета?
Невже все таки випадковий збіг?
А Юпітер?
Чи випадково, що «однофамілець» планети Юпітер - бог Юпітер-Зевс є володарем світу, царем богів і богом царів?
А чи дійсно вони «однофамільці»?
Або насправді це один і той же персонаж?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация