Сонце виявилося матрьошкою

Зовнішні шари нашої зірки роблять один оборот навколо осі за місяць, а ядро ​​Сонця - всього за тиждень.

Астрономи з США та Франції встановили, що ядро ​​Сонця обертається вчетверо швидше, ніж його зовнішні шари, що різко розходиться з попередніми уявленнями про його пристрої. Раніше вчені припускали, що швидкості обертання ядра і поверхні рівні. Відкриття може змусити переглянути уявлення про еволюцію не тільки Сонця, а й інших зірок. відповідна стаття опублікована в Astronomy & Astrophysics.

Вчені проаналізували дані 16 років спостережень приладу GOLF (Global Oscillations at Low Frequencies) з борту космічної обсерваторії спостереження за Сонцем SoHO (Solar and Heliospheric Observatory). Прилад відстежує низькочастотні акустичні коливання на поверхні світила, зокрема їх силу і періодичність. Час від часу такі акустичні хвилі йдуть углиб зірки, а потім, через певний час, повертаються назад. Якщо напрямок їх занурення в надра зірки збігається з напрямком її обертання, то період повернення назад на поверхню у цих акустичних хвиль один. Якщо ж напрямок занурення не збігається з напрямком обертання Сонця, то період повернення акустичних хвиль на поверхню іншого.

Автори роботи відзначають, що в надрах зірки повинні існувати власні коливання, що породжуються обертанням ядра світила, так звані гідродинамічні гравітаційні хвилі , Які слід відрізняти від справжніх гравітаційних хвиль. Взаємодія занурюються акустичних хвиль з внутрішніми гідродинамічними - найбільш ймовірне пояснення різниці в швидкості повернення першого типу хвиль на поверхню.

Розрахувавши на основі цієї взаємодії силу і періодичність гідродинамічних гравітаційних хвиль, дослідники отримали незвичайний результат - швидкість обертання ядра вчетверо перевищила швидкість обертання поверхні. Тобто якщо видима частина Сонця закінчує один цикл обертання навколо осі приблизно за місяць, то внутрішня - лише за тиждень.

Тобто якщо видима частина Сонця закінчує один цикл обертання навколо осі приблизно за місяць, то внутрішня - лише за тиждень

Швидкість обертання зірки - важливий параметр при її аналізі. Зі спостережень за іншими світилами відомо, що їх швидкість обертання, а також частота "зоретрусів" (аналогів землетрусів) прямо залежать від віку. За новими даними виходить, що швидкість обертання ядра зірки не змінюється - Сонце, за розрахунками, робило один оборот навколо осі за тиждень приблизно 4,5 мільярда років тому, відразу після свого утворення. Уповільнюють обертання лише зовнішні шари світил - можливо, через зоряного вітру, викидів заряджених частинок з їх поверхні. Відкриття допоможе точніше датувати вік далеких зірок і визначати їх схильність до викидів речовини, здатним негативно вплинути на населеність екзопланет.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация