Щорічно 24 квітня в світі відзначається День пам'яті жертв геноциду вірмен

Щорічно 24 квітня в світі відзначається День пам'яті жертв геноциду вірмен

Автор: Олександр Малькевич ,

У цей день ми згадуємо тих, хто загинув на початку ХХ століття, коли вперше людей масово винищували за національною ознакою.
Важливо, що три роки тому Європейський парламент оголосила 24 квітня європейським Днем пам'яті жертв геноциду вірмен в 1915 році і закликав Анкару, що заперечують факт трагедії, визнати те, що давно є загальновідомим.
Ви уявляєте, до сих пір ніхто не може порахувати точну кількість жертв; багато хто вважає, що мільйон - це занижена кількість, і цифра насправді наближається до півтора мільйонів загиблих!
Тут все змішалося воєдино: знищення культурної спадщини, депортація у віддалені краї, насильницька ісламізація і нескінченні суду розправи ...
З дивною завзятістю Туреччина і її друзі-сателіти вкладають гроші, щоб зомбувати підростаюче покоління і своє власне населення, стверджуючи, що «нічого такого не було». Це ще раз підтверджує важливість піару. Туреччина витрачає кошти на піар-кампанії по запереченню факту геноциду і фінансує університети, щоб з наукової точки зору підтвердити правдоподібність своєї позиції. Основний упор йде на те, що йшла громадянська війна і нібито гинули всі.
Вважаю це повною нісенітницею! Але! Ще раз загострю вашу увагу на піарі. Є загальновідомий факт, який держава вперто намагається трактувати на свою користь, зомбує і своє населення, і дружні партнерські держави, долучає до цієї справи і вчених, і ЗМІ.
Насправді добре, що і вірменські організації, і співчуваючі їм це теж розуміють і прикладають зусилля для того, щоб мовою культури і художніми засобами донести до нас весь жах того, що відбувалося в 1915 році в Османській імперії.
Я настійно рекомендую і своїм студентам, і всім знайомим, і читачам блогу подивитися фільм, знятий за книгою італійського прозаїка і літературознавця Антонії Арслан про геноцид вірмен в Османській імперії - «Гніздо жайворонка». Однак потрібно підготуватися, тому що вас очікують досить важкі сцени. Це якраз те, про що ми постійно говоримо в нашій Комісії: вірменські кінематографісти робили кілька фільмів і до цього моменту, але це було дуже узкоспеціфічно, а в даному випадку італійський режисер із залученням двох зірок європейського та світового кінематографа зробив дійсно дорогу картину. Професійно вона зроблена і розрахована на широку аудиторію, хоча, безумовно, там якраз ставити значок «25+». Важливо, що таким чином ми можемо спробувати відновити картину минулого. І познайомити з нею молодь.
Цілком очевидно: весь світ визнав існування геноциду і засудив його. Тому що є 1,5 мільйона загиблих. Крім того, в Європі є вже прецеденти судових рішень за заперечення геноциду вірмен, хоча при цьому ж Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав порушенням права на свободу обмеження вираження думки.
Тут ми в черговий раз бачимо гримаси європейських правозахисників і «правосуддя» в цілому. З одного боку, Європа визнала і засудила геноцид. З іншого - є люди, які в Європі це публічно заперечують і на рівні місцевого суду несуть якесь покарання, але Європейський суд з прав людини це рішення скасовує, тому що вважає, що цим порушуються права людей висловлювати свою думку. Є з цього приводу відомий вислів про те, що «по формі правильно, по суті - знущання». Це і є знущання над здоровим глуздом. Навіщо ви приймаєте закони, які самі потім не в змозі виконувати? ..
Як ми бачимо, в Європі, на жаль, на порядку денному хоча б потенційно, але обговорення етнічних чисток в ряді країн допускається. Саме тому ми підтримуємо ту ж Новоросію, жителі якої встали стіною, щоб не допустити спроб «остаточного вирішення» свого національного питання з боку сусідів «патріотів», які виросли на цінностях Бандери.

Навіщо ви приймаєте закони, які самі потім не в змозі виконувати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация