Сорочка слов'янська (крій і вишивка) - Держава Русь

  1. обереговимі в'язь
  2. Крій слов'янської сорочки
  3. пояс
  4. Жіночий одяг

Раніше у кожного Рода була своя символіка (символи Пологів), ця символіка йшла в обереговимі в'язі на одязі і домашнього начиння, а також використовувалися оберегові символи, що притягають додаткові Стихії, тобто до своїх Родовим Богам додавали ще й символи допоміжних Богів, щоб вони допомагали.

1. обереговимі в'язь
2. Крій слов'янської сорочки
3. пояс
4. Крій жіночого одягу

обереговимі в'язь

На сорочці обереговимі в'язь йшла по низу Подолу, низу рукавів, на грудях і комірі, тобто фізичне тіло і внутрішні енергії повністю захищені символами Рода - все діди, баби, прадіди, в загальному весь Рід до споконвічний, вся сила йде в Обережь. При цьому орнамент однаковий по всій сорочці, припустимо: Коловрат і Квітка папороті - ця обереговимі в'язь буде і на рукавах, і на грудях, і на поясі. Чоловіки віталися Оберучев Костянтин Михайлович - за передпліччя, тобто порівнювали оберегову в'язь на рукавах, по якій відразу видно з будь Рода-Племені людина і до якої касти професійної належить.

Мал Мал. 1. З'єднання перев'яззю. Тут ще додаються природні сили (зелений колір). Якщо треба показати що природні сили у людини знаходяться в активному стані, додаються штрихи, тобто показують як би промені, випромінювання. Вставки у верхній і нижній частині (синім кольором) вказують, що людині допомагають все Боги його Рода (верх) і все Предки (низ), і їх допомога визначається солярніком, тобто який солярнік між вставками, таку допомогу і треба людині.

Мал. 2. Загальний солярнік. Люди, які були позбавлені можливості мати знання про своїх Предків, тобто хочуть повернутися, але не знають які Боги, які Сили їм допомагають, вони роблять загальний Солярнік - з'єднання Прави, Нави, Яви , І це все освітлено солярної символікою. Деякі ще прикрашають, роблять будь-які доповнення. На даному малюнку показаний приклад найпростішого Спільного солярніка, як би хвиля (червоним) і сходинки (бордовим), на одязі зображуються звичайно одним кольором. Подумки проведіть горизонтальні лінії - Прав (верхня частина), нав (нижня), Яв (середня).

Мал. 3. Обережь будинку. Якщо треба зробити Обережь будинку, тобто для захисту будинку, загальний солярнік робиться трохи по-іншому. Приблизно такий же солярнік досі існує на будівлі Центральної міської бібліотеки ім. А.І. Герцена в м Єкатеринбурзі, а також в Ермітажі.

Мал Мал. 4. обереговимі в'язь засіяних полем.
Тут чергуються два символу родючості (земного і жіночого). Як правило, символи родючості в оберегову в'язь вставляли жінки, або чоловіки своїм дружинам в подарунок робили берегині або замовляли кліпси і ін. з такою символікою. Символи родючості були тільки в жіночому орнаменті, на чоловічих вишиванках таких символів не було.
Між символами родючості позначали «сувій» (зображуються дзеркально) - це буквица Дзело (S) , Вона означає «досить», «багато», тобто як би активізує, підсилює. Іноді Дзело зображували з рискою посередині.

Мал
Мал. 5. Полусвастічние знаки. У жіночій символістики також додаються так звані полусвастічние елементи, припустимо: Славець, огневица, Радінец, Всеславец і т.д. (Їх значення і накреслення см. солярні символи ). В даному об'єднаному орнаменті є кілька символів:
* Природний Славець (зелений колір) дарує здоров'я;
* Небесний Благовіст (синій колір) дарує захист родових Богів;
* Зірки (Злата колір) дарують благу долю;
* Частина знака Духовної сили (червоний колір) дає працьовитість.
Ця в'язь вишивається в основному на жіночих сорочках, нею прикрашають комір і рукава. Вишивається точками, або хрестиком (х), або болгарським хрестом (*).

Крій слов'янської сорочки

Чоловіча повсякденна сорочка завжди була з косоворотом (з лівого боку), тобто  серце навстіж Чоловіча повсякденна сорочка завжди була з косоворотом (з лівого боку), тобто серце навстіж. Коли відкриваєш, вважається що людина не тільки воріт, але і серце відкриває. Глибина розрізу сорочки 1,5 п'яді . Довжина сорочки була до колін або трохи вище і підперізувалися поясом. Для тих, хто займався кіньми, з боків робили розрізи розшиті, щоб на коня зручніше сідати, чи не підтягувати рубаку. На святковій сорочці груди прикрашали оберегової в'яззю.

Чоловіча військова сорочка була трохи довшою повсякденному, і розріз ворота був по середині, глибиною до сонячного сплетіння. Сорочку виготовляли з щільної тканини, бо одягали під кольчугу, і крім символів Рода вишивалися ще особлива військова обереговимі символіка.

Чоловіча ритуальна сорочка була до п'ят, прикривала ноги, а груди розшивався багатим орнаментом. У жерців орнамент йде до пояса (до поясної чакри ).

пояс

Пояс - це незмінне доповнення до чоловічої сорочці
Пояс - це незмінне доповнення до чоловічої сорочці.
* Повсякденне сорочку підперізувалися тонким полвершковим поясом (2,2 см) з обереговимі в'яззю, або підперізувалися вервью, сплетеною з різнобарвною тасьми.
* Святкову сорочку підперізувалися вершковим поясом (4,4 см) з обереговимі символікою.
* Ритуальну сорочку підперізувалися широким поясом о пів на другу (6,5 см) або два вершка (9 см).
* Військову сорочку підперізувалися різними поясами, але тільки якщо носили в повсякденному побуті. Коли одягали обладунки, пояс не використовували.
* Дитячі сорочки до повноліття (тобто до 12 років) носили без поясів.

Носити сорочку без пояса вважалося непристойно, про таких говорили: «розперезаний» або «расхлёстанний», тобто відмовився від Родового оберега. Навіть коли воїни йшли битися на смерть, вони знімали сорочки, а пояс залишали. Але якщо в битві зняв сорочку, значить все - б'ється на смерть, підсвідомо на це налаштовується, і вже не думає що з ним буде, одна мета - знищити ворога.

Жіночий одяг

Жіноча повсякденний одяг відрізнялася кроєм і символікою, за якими можна було дізнатися заміжня вони чи ні, і які Боги-Покровителі оберігають Рід в якому вона живе Жіноча повсякденний одяг відрізнялася кроєм і символікою, за якими можна було дізнатися заміжня вони чи ні, і які Боги-Покровителі оберігають Рід в якому вона живе.
* Рукава у заміжньої жінки всередині підв'язані тасьмою, тобто низ рукава розширюється, а у дівчини - як манжета.
* Воріт жіночої сорочки застібається на гудзик або пряжку, а у дівчини зав'язується всередину плетеної мотузкою.
* Розріз на сорочці у дівчини від горла на 1 п'ядь (17 см), а у заміжньої на 2 п'яді (35 см), так зручніше годувати дитину.

Святковий чоловічий одяг був більш пишна оберегової символікою, знаками жіночого і земної родючості, орнаментами з яких можна дізнатися про Роде чоловіка і в якому Роду вона виховувалася, які Боги їй протегують. На святковій сукні незаміжньої дівчини вишивка була в основному на рукавах і подолі, а у жінки вишивка охоплювала поділ, груди, рукава, воріт.

Веди: Символіка в побуті (одяг, обереги, волосся)

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация