Сором'язливий малюк: як допомогти дитині подолати горе?

  1. Як відрізнити здорову сором'язливість від нездорової?
  2. 8 рекомендацій батькам соромливих дітей
  3. 2. Показуйте малюкові, як ініціювати спілкування
  4. 3. Заздалегідь готуйте дитину до гучних свят
  5. 4. Поспостерігайте за собою
  6. 5. Не давайте суперечливих команд
  7. 6. Не обговорюйте поведінку дитини з іншими людьми
  8. 7. Давайте дитині «побутові» завдання
  9. 8. Учіть дитину дякувати

Будинки ваш малюк, здається, ніколи не замовкає і всі свої дії супроводжує балаканиною. Але варто йому опинитися в новій обстановці, наприклад, на майданчику, де багато незнайомих дітей, - і він перетворюється в самого сором'язливого дитини в світі, ховається за ваші ноги і відмовляється виходити.

Багато батьків думають, що не так уже й погано мати сором'язливого дитини. Невелика сором'язливість чи завадить дитині, але в більш вираженому варіанті вона негативно позначається на його бажанні досліджувати і пізнавати світ , Звужує коло спілкування і навіть може погано впливати на успішність в початковій школі.

Бернардо Кардуччі, лікар і автор книг про сором'язливості, стверджує, що деякі підлітки починають вживати алкоголь і наркотики, щоб впоратися зі своєю сором'язливістю. Є і ще одне страшне наслідок «нелікованою» скутості, - такі діти стають легкою здобиччю хуліганів серед ровесників.

Як відрізнити звичайну обережність від хворобливої ​​замкнутості в ранньому віці?

Як відрізнити здорову сором'язливість від нездорової?

Сором'язливість - це стан психіки, обумовлене невпевненістю в собі або відсутністю соціальних навичок. Але в той же час боязкість є природною щаблем розвитку: це метод адаптації до нових ситуацій.

У дитинстві кожна людина переживає дві фази боязні незнайомців: першу - на півроку і другу - від двох до чотирьох років. Ці процеси пов'язані з впізнавання і диференціацією себе, людей і решти світу.

Але бувають випадки, коли сором'язливість стає проблемою. Такі діти, за словами лікарів, мають і інші поведінкові проблеми. І якщо за ними поспостерігати, то стануть помітні гнів і сильний страх - часті сусіди сором'язливості.

Якщо ви помітили, що ваша дитина проявляє ознаки нездорової сором'язливості, то Я - Батько рекомендує приділити цьому деякий час. Нижче ми наводимо сім рекомендацій, як це зробити.

8 рекомендацій батькам соромливих дітей

1. Підготуйте дитину до розмови

Давайте розглянемо ситуацію, в якій ви раптово в магазині зустрічаєте старого друга, який ще не знайомий з вашим малюком. І у відповідь на питання дитина мовчить і дивиться в підлогу.

Як в такій ситуації допомогти дитині? Перш, ніж їх знайомити, поговоріть з одним якийсь час. Нехай малюк побачить, що вам комфортно з цією людиною. Це заспокоїть його, і він буде готовий заговорити. Але якщо дитина відмовляється, не наполягайте, вже після магазину запитаєте, чому йому було незатишно.

Потренуйте діалоги. Складіть разом з дитиною список виразів, які малюк зможе використовувати в розмові з однолітками, вихователями або вчителями, друзями, членами сім'ї. Потім порепетіруйте діалоги: міняються ролями до тих пір, поки дитина не відчує впевненість і не стане самостійно і вільно з вами спілкуватися.

2. Показуйте малюкові, як ініціювати спілкування

Інша незручна ситуація може трапитися на ігровому майданчику. Ви приходите туди одного разу і не бачите жодного знайомого обличчя. А ваш малюк соромиться завести дружбу з іншими хлопцями.

Що можете зробити в такій ситуації ви? Порадьте малюкові допомогти іншим дітям в їхній грі, наприклад, запропонувати їм свою іграшку. Також розкріпачитися можуть допомогти кілька компліментів, зроблених вами в бік хлопців.

3. Заздалегідь готуйте дитину до гучних свят

Перед святами або іншими гучними подіями в дитячому саду або будинку розкажіть дитині, що буде відбуватися на святі, хто запрошений, що будуть робити.

Філіп Зімбардо, відомий психолог, який вивчає дитячу сором'язливість, в своїй недавно виданій книжці «Сором'язливий дитина» рекомендує батькам сором'язливих малюків знаходити їм друзів молодшого віку. Це допомагає дітям розкріпачитися, адже спілкування з молодшим за віком дитиною дає відчути лідерство і відповідальність, що так необхідно боязким дітям. Після цього дитина вже більш впевнено зможе контактувати з однолітками.

4. Поспостерігайте за собою

Часта причина дитячої сором'язливості криється в поведінці батьків: критиці, публічному прістижіваніі, надмірному контролі кожного кроку дитини. Одночасно з цим така поведінка не врівноважується проявами батьківської любові і похвалами.

Поспостерігайте за собою і подумайте, як ви можете змінити ставлення до дитини, щоб допомогти йому розкріпачитися.

5. Не давайте суперечливих команд

Катерина Мурашова, психолог і автор книг про виховання дітей (http://www.ya-roditel.ru/parents/base/), стверджує, що на замкнутість і асоціальність дитини впливають суперечливі вказівки батьків.

Коли малюк одночасно чує «відчепися», «куди пішов», «не лізь», «йди до мене» і подібне, він не розуміє, що йому потрібно зробити, щоб мама і тато були задоволені, і замикається в собі.

6. Не обговорюйте поведінку дитини з іншими людьми

Чи не акцентуйте увагу на сором'язливості дитини. Не обговорюйте дитини з рідними і знайомими в його присутності. Проявляйте співчуття до його проблем, не ігноруйте його страхи.

7. Давайте дитині «побутові» завдання

Обов'язково допомагайте малюкові працювати зі сором'язливістю, займаючись повсякденними справами: нехай він відповідає на телефонні дзвінки, сам собі замовляє їжу в ресторані і розплачується в магазині.

8. Учіть дитину дякувати

Вчіть малюка дякувати і говорити «будь ласка» - це старий і перевірений спосіб навчання комунікації.

Не варто сильно хвилюватися: більшість дітей переживає «сором'язливий» період до семи років, особливо, якщо вони бачать, як розслаблені в компанії їх батьки. Переконайтеся, що ваші діти бачать в вас соціально успішної людини, і намагайтеся по можливості відповідати цьому прикладу.

Олександра Козлова

Даний тест дозволить отримати уявлення про переважне типі темпераменту вашої дитини. Адже різниця в темпераменти між батьками і дітьми може привести до глибоких конфліктів, якщо вчасно не усвідомити, в чому проблема.

Пройти тест Як відрізнити здорову сором'язливість від нездорової?
Як відрізнити звичайну обережність від хворобливої ​​замкнутості в ранньому віці?
Як відрізнити здорову сором'язливість від нездорової?
Як в такій ситуації допомогти дитині?
Що можете зробити в такій ситуації ви?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация