Шотландська висловуха кішка або скоттиш фолд: фото, опис породи, характер

  1. Історія породи
  2. Основні характеристики
  3. Основа характеру кішки - спадкові задатки.
  4. Взаємозв'язок здоров'я і властивостей нервової системи
  5. Характер висловухих кішок
  6. Вплив умов утримання
  7. Вплив виховання і дресирування
  8. Вплив здоров'я кішки на характер
  9. Вплив життєвого досвіду
  10. Як сформувати хороший характер у шотландської кішки
  11. Скільки коштує Скоттиш фолд?

Висловухі шотландці на фото завжди виглядають серйозно і комічно одночасно. Але жодне фото не зможе розповісти все про характер шотландських висловухих кішок. Про них склалося дві протилежні думки. Одні власники кажуть, що це ласкаві і товариські кішки з веселою вдачею; інші вважають їх замкнутими і не схильними до ласки.

Весь секрет у тому, що обидві думки можуть бути вірними - все залежить від чистопородності і виховання. Зовнішність шотландця - неповторна і своєрідна, але важливо, що шотландський висловухий кіт характер теж має не менш унікальний.

зміст тексту

Історія породи

Як не дивно, але перший висловухий кошеня з'явився в середині 19-го століття в Китаї. Тоді ніхто й не подумав про нову породу кішок, а бува, не зацікавилися.

Природа наполегливо демонструвала світові нового представника, і тепер уже в Шотландії в сім'ї фермера народилася кішка Сьюзі з висячими вухами. Вона відразу стала місцевою знаменитістю, а завдяки довгій роботі генетиків стало можливим закріпити ген вислоухости. І в 60-х роках 20 століття Сьюзі дала початок новій породі - шотландський фолд, скоттиш фолд або шотландська висловуха кішка.

Через кілька років шотландський клуб любителів кішок спробував офіційно зареєструвати нову породу з метою її подальшого розведення, але у ветеринарів і вчених-генетиків все ще виникали питання про здоров'я (розвиток вушного кліща) і небезпеки генетичних відхилень (глухоти) у представників цього роду. На сьогоднішній день ці побоювання не підтверджуються.

Однак з точки зору генетики - не все так просто. Ген вислоухости несе в собі дефект розвитку скелета і є домінантним, тому схрещувати двох представників цієї породи не можна (домінантний ген переходить в гомозиготний стан і має негативний характер), так як частина або все потомство від двох висловухих батьків матиме відхилення, не сумісні з життям .

Ген вислоухости несе в собі дефект розвитку скелета і є домінантним, тому схрещувати двох представників цієї породи не можна (домінантний ген переходить в гомозиготний стан і має негативний характер), так як частина або все потомство від двох висловухих батьків матиме відхилення, не сумісні з життям

Основні характеристики

Сьогодні шотланскіе фолд завоювали популярність в США, Європі та Росії завдяки своєму м'якому характеру, нездатність до агресії, дружелюбності і надзвичайно милому увазі.

Серед основних зовнішніх ознак відзначається міцне і кремезне статура, хороша мускулатура і цілісна гармонійність:

  • сильні лапи середньої довжини з округлими підошвами;
  • широкий на початку і більш вузький на кінці рухливий довгий хвіст;
  • широка і товста шия;
  • велика мордочка з товстими щоками і важким підборіддям;
  • основна ознака - притиснуті до голови маленькі круглі вушка, розставлені далеко один від одного, щоб підкреслити округлість голови;
  • великі і круглі очі, що збігаються за кольором з забарвленням;
  • щільна, густа, при цьому плюшева і однорідна, що не прилягає до тіла через товстого підшерстя.

Серед основних забарвлень - білий, кремовий, блакитний і чорний, рідше зустрічаються черепаховий (Торти) і плямистий з «намистом» на шиї ( таббі ). Ці відтінки збігаються з забарвленнями основних порід для схрещування - американської і британської короткошерстої .

Основа характеру кішки - спадкові задатки.

Особливості породи найкраще відомі професійним заводчикам і тим любителям, хто утримує цих кішок не один рік. Новачки можуть невірно розцінити або недооцінити самостійність, цілеспрямованість і інтелігентність висловухого.

Порода кішок скоттиш фолд набрала популярність відносно недавно. Генетика породи в загальних рисах сформувалася приблизно до середини минулого століття.

Характер - це частина особистості кішки (так-так, у кішок є особистість, і ще яка!). Він завжди формується на основі тієї спадкової інформації, яку кошеня отримав від батьків. Генетично в кожній породі закладений тип темпераменту, тобто характеристика нервової системи, що поєднує три шкали:

  • сила (сильна або слабка);
  • рухливість (рухома або інертна);
  • врівноваженість (врівноважена або неврівноважена).

Кішки породи скоттиш - типові сангвініки. Вони мають сильну, рухомий і добре урівноваженою нервовою системою. Цей тип темпераменту передбачає хорошу здатність до навчання, високий інтелект, помірну рухливість, доброзичливість і високі адаптивні здібності. Така кішка зможе успішно полювати, має хорошу реакцію і розвинені органи чуття, вона рухлива і соціально активна.

Менш бажані темпераменти, які можуть мати шотландські висловухі: холеричний (слабкий, неврівноважений, рухливий) і флегматичний (сильний, інертний, врівноважений). Єдиним порочним темпераментом є слабкий, інертний, неврівноважений - меланхолік. У цьому випадку навіть дорослий скоттиш фолд про породу розповість мало правди. На щастя, це дуже рідкісне поєднання властивостей нервової системи.

Взаємозв'язок здоров'я і властивостей нервової системи

Від типу темпераменту часто залежить і здоров'я, і ​​то, скільки живуть шотландські висловухі кішки. Негативним фактором для здоров'я вважається спадково або при житті ослаблена нервова система. Прямий взаємозв'язок слабкість нервової системи має з травленням і шкірою. Найменші стреси позначаються на зовнішності і самопочутті кішки. А порода повинна прагнути до здоров'я. Тому чистопородное розведення шотландських висловухих не допускає до розмноження слабких кішок.

Висока ж сила нервової системи гарантує, що кішка легко впорається зі зміною обстановки, звикне до сім'ї і нового будинку, зміні корму або новорічним салютам, легше переживе інші стреси. Рухливістю нервової системи забезпечується інтерес і успіх в іграх і полюванні, уміння переключатися з одного завдання на інше, швидко адаптуватися до нових обставин. Врівноваженість визначає вміння концентруватися, зосереджуватися, вивчати, аналізувати інформацію, закріплювати рефлекси.

Але темперамент - це лише основа, вона не є абсолютною гарантією тих чи інших якостей. Опинившись в різних умовах, два кошеня з однаковими задатками виростуть абсолютно не схожими один на одного за характером.

Характер висловухих кішок

Довгий час шотландські висловухі і прямоухие кішки були в рівній мірі популярні. Поступово висловуха шотландська кішка стала більш популярна, завдяки нестандартній зовнішності. Але особливості характеру однакові для обох різновидів. Будь-яка специфіка, пов'язана з формою вух, тут відсутня.

Висловухий шотландець - це великий інтелігент, здатний на божевілля. Він легкий на підйом і одночасно спокійний. Кошенята, звичайно, можуть не відповідати цій характеристиці - їх характер тільки почав формуватися. Характер шотландської вислоухой кішки починає закладатися в дитинстві і формується аж до 2-річного віку.

Характер шотландської вислоухой кішки починає закладатися в дитинстві і формується аж до 2-річного віку

І в психології, і в зоопсихології, характер - результат взаємодії спадкової інформації і зовнішніх умов. Для шотландців такими важливими умовами будуть:

  • типу змісту (одиночне або стайное, замкнутий або вільний);
  • методи виховання (освоєння правил);
  • життєвий досвід (ступінь соціалізації і спілкування з людьми);
  • особливостей фізичного здоров'я (спадкові патології, якість догляду).

Вплив умов утримання

Коли кішка росте в гордій самоті, вся увага отримує одноосібно, володіє всіма ресурсами і вміє керувати своїм господарем, вона рідко зросте не егоїстичною. Вона зазвичай більш ревно ставиться до особистого простору і зазіханням на свою територію. І в той же час побоюється сторонніх людей і тварин.

Кішки, що живуть у великій родині або містяться невеликою групою (хоча б 2-3 особини) будують ієрархію, розподіляють обов'язки і зазвичай більш активні соціально, альтруїстичні. Некастровані коти зазвичай стають більш суворі, ніж кішки, коли досягають зрілості (це видно навіть на фото).

Вплив виховання і дресирування

Кішка зазвичай прекрасно знає всі правила, встановлені для неї в будинку. Але виконуватиме їх лише настільки, наскільки цього вимагає власник. Якщо правил немає, кішка встановить їх сама.

Наполегливість у вихованні шотландця слід поєднувати зі справедливістю заохочень. Бажано обходитися без покарань. Кращим покаранням буде ігнорування.

Неконструктивні покарання: покарання голодом, маніпулювання природними потребами, застосування фізичної сили, підвищення голосу, обмеження рухливості, замикання в темній кімнаті і ін. Краще не застосовувати.

Шотландські кішки відносно добре піддаються простій дресируванню, за умови, що вона розпочата досить рано - приблизно в 4-5 місяців в іграх з людиною і предметами.

Вплив здоров'я кішки на характер

Гарне здоров'я гарантує кошеняті спокійне, закономірний розвиток, своєчасне включення генетичних програм, кероване поведінку і довге життя. Якщо кошеня не здоровий, всі резервні сили організму будуть спрямовані на боротьбу із захворюванням і відновлення після нього, а не на психічний розвиток.

Слабкість або інертність нервової системи можуть бути наслідком загального ослаблення організму, імунітету та затримками розвитку. Природно, в таких умовах постраждає характер. Особливо, якщо до хворою кішкою пред'являються занижені вимоги або їй приділяється надто підвищену увагу. Кот, який виріс у вседозволеності і млості, не зможе прийняти на своїй території нікого нового: ні людей, ні тварин.

Вплив життєвого досвіду

Висловухих кішок потрібно багато інформації про зовнішній світ. У певні вікові періоди бажано виносити кошеня на вулицю хоча б на руках, щоб він мав можливість познайомитися з запахами, звуками і явищами навколишнього світу. Тоді вони не будуть лякати дорослу кішку.

Відсутність такої інформації про зовнішній світ називається сенсорної депривації і призводить до куди більш серйозних наслідків, ніж сам вплив зовнішнього світу. Кішка - типовий хижак. Їй життєво необхідне вміння знаходити, розрізняти і аналізувати запахи, форми і звуки. Добре сенсорно розвинений кошеня не матиме проблем з адаптацією в майбутньому.

У стандарті породи Шотландська висловуха кішка опис характеру займає всього пару рядків. Але любителі і знавці породи точно знають, що саме шотландець - той самий універсальний солдат, який зможе пристосуватися до будь-яких умов. І його самого полюблять в будь-якій сім'ї саме за прекрасні особистісні якості.

Як сформувати хороший характер у шотландської кішки

Жити з шотландцем, з огляду на те, скільки живе шотландський висловухий кіт в середньому, доведеться не менше десяти років. Цей час має стати задоволенням для всієї родини. Постарайтеся докласти зусиль, щоб прекрасні породні задатки шотландської кішки розкрилися і перетворилися в кращі риси його характеру. Ось кілька порад:

  • Купуйте кошеня у професійного відповідального заводчика;
  • Беріть кошеняти не молодше 2,5 місяців, відлученого від мами і добре справляється з усіма видами їжі. Уникайте вибору кошеняти виключно по фото;
  • Вибирайте кошеня за темпераментом. Існують тести темпераменту спеціально для кішок - не бійтеся використовувати деякі їх елементи при виборі шотландського кошеняти;
  • Прочитайте опис породи і характеру і порівняйте з ними батьків передбачуваного кошеня. Бажано знати про характер обох батьків;
  • Користуйтеся лише конструктивні методи виховання, заохочення і покарання;
  • Забезпечте шотландцеві своєчасну активну соціалізацію і багатий життєвий досвід, організуйте правильні гри (вони дуже важливі!). Застосовуйте готові програми виховання, якщо не впевнені, що можете безпечно експериментувати з характером кішки.

Не можна судити про шотландської вислоухой кішці (про її звички, звички і про всіх гранях характеру) лише по одній фотографії. Вирішивши придбати шотландця, не соромтеся задавати питання знавцям породи. Характер висловухих кішок можна віднести до універсальних: вони досить гнучкі в поведінці і щодо невибагливі до умов утримання.

Скільки коштує Скоттиш фолд?

Скільки коштує Скоттиш фолд

Ціна шотландського висловухого кошеня коливається від 5 000 руб. до 30 000 руб. и більше.

Точну ціну кошеня Скоттиш фолд вам може сказати тільки заводчик даних кішок. Тим більше, що ціна може варіюватися в залежності від забарвлення шерсті, віку, виховання і в цілому його родоводу.

Скільки коштує Скоттиш фолд?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация