Спадщина графа Потоцького

  1. жива історія
  2. колиска перемог

І з діалогу на вулиці: «Вибачте, ви не підкажете, як пройти до палацу

І з діалогу на вулиці: «Вибачте, ви не підкажете, як пройти до палацу І з діалогу на вулиці: «Вибачте, ви не підкажете, як пройти до палацу?» - «До якого?» - «А що, їх тут кілька?» - «Чому кілька? Один ... »Така розмова, з урахуванням його стилю, міг би відбутися в Одесі - але ні, він стався в місті Тульчині, районному центрі Вінницької області.

жива історія

Палац там дійсно один, але він вартий того, щоб спеціально відвідати це місто - адже, на думку багатьох фахівців, це кращий зі збережених в Україні пам'яток палацової архітектури. Побудований в 1782 році графом Станіславом Потоцьким (тим самим неймовірно багатим польським магнатом, який створив заради коханої жінки славнозвісний парк «Софіївка» в Умані), палац був лише частиною величезного архітектурного ансамблю, що включав в себе театр, стайні, манеж, турецькі лазні, оранжереї і багато іншого. Вінчав композицію чудовий Успенський собор, побудований (рідкісний випадок!) Католиком Потоцьким для православних жителів Тульчина. За традицією, він розташований на одній прямій з головним входом до палацу; так би мовити, «обличчям до обличчя» з ним.

І храм, і палац в наші дні використовуються на повну силу: перший - за прямим призначенням, другий - в якості училища культури. Втім, при бажанні до палацу можуть потрапити і цікаві мандрівники, там їм вдасться оглянути невелику, але цікаву музейну експозицію. В даний час життя кипить тільки в центральній частині палацу; праве його крило активно відновлюють, ліве ж поки що перебуває в жалюгідному стані (втім, ми віримо, що реставратори з часом доберуться і до нього).

колиска перемог

Оскільки Тульчин - досить велике місто (тут проживають понад 16 тисяч осіб), знайти його не складає труднощів. Тим, хто буде рухатися з півночі і заходу, найкраще їхати через Вінницю і Немирів; подорожуючим з півдня і сходу порадимо маршрут через Умань та Гайсин. Тим, хто їде з Немирова, ми рекомендуємо вибрати не велику трасу Р11 (через Брацлав), а менш помітну, але більш мальовничу дорогу через Сокілець, де можна зробити невелику зупинку і помилуватися трехкаскадним порогом Південного Бугу. Крім того, якщо в'їжджати в Тульчин саме з цього боку, то майже відразу ж по ліву руку не залишиться непоміченим великий будинок цілком затишній готелі. Єдиний мінус - там немає стоянки; проте така знаходиться буквально в декількох кварталах від готелю, біля бензозаправки.

Вулиця Леніна, на якій розташований готель, - центральна артерія Тульчина; тут є достатня кількість магазинів, кафе та інших закладів. Любителям же історії підкинемо ще один маленький факт: в кінці XVIII століття в Тульчині знаходилася штаб-квартира російських військ, які воюють проти Туреччини. В силу цього тут два роки прожив полководець Олександр Васильович Суворов; і саме в Тульчині він написав свій полководницький шедевр «Наука перемагати». Пам'ятник і бюст Суворова - данина поваги і пошани городян до великого полководця. Знаходяться вони все на тій же вулиці Леніна, на її правій стороні, якщо йти від готелю до центру міста.

Володимир Некрасов
Фото автора Карта © Visicom

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

» - «До якого?
» - «А що, їх тут кілька?
» - «Чому кілька?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация