Спартак Кров і пісок * Актори серіалу і їх ролі * Як тренувався головний актор

  1. Велика історія Спартака Якби сьогодні якимось дивом ви, культурист, зустріли живого римського легіонера,...
  2. тренувальна схема
  3. комплекс 1
  4. »Динамічна розтяжка в стилі йоги 20 хв.
  5. »Робота на витривалість в боксерському стилі
  6. »Бойові навички
  7. »Прийом харчових добавок
  8. комплекс 2
  9. »Розвиток силової витривалості
  10. Історична довідка

Велика історія Спартака

Якби сьогодні якимось дивом ви, культурист, зустріли живого римського легіонера, то, повірте, ви обидва сильно здивувалися б разючому зовнішньому несхожість один одного. Римляни не знали супермаркетів з їх сурогатної їжею, в якій дуже багато солями-консервантами. Вони взагалі споживали мало солі. До того ж воїни не відали солодощів. Всі вуглеводи, які надходили в шлунок римського солдата, були «повільними». Помножте все це на мінімальний вміст в їжі тваринних жирів, і вам стане ясно, чому зустрінутий вами атлетичний незнайомець виглядає так, немов тільки що завершив період відчайдушної предсоревновательной «сушки».

Помножте все це на мінімальний вміст в їжі тваринних жирів, і вам стане ясно, чому зустрінутий вами атлетичний незнайомець виглядає так, немов тільки що завершив період відчайдушної предсоревновательной «сушки»

Спартак: Кров і Пісок

Статуї того періоду підтверджують: шкіра воїна була не товще пергаментного паперу. З іншого боку, і ви вразили б його наявністю на своєму спортивному тілі 20% жиру, типових для середньостатистичного культуриста навіть в розпал важких тренувань в міжсезоння. Таке римський воїн міг спостерігати тільки у розпещених, які уникають будь-якого фізичного руху патриціїв. Тим часом, він бачив би солідну мускулатуру, яка змусила б його теж визнати в вас солдата. Однак чим довше він буде вдивлятися в ваші м'язи, тим більше стане дивуватися. Римлянин колов і рубав. Подібні рухи виходять безпорадними, якщо їх роблять силою одних рук. Щоб удар відсік кінцівку, а то і розвалив противника надвоє, в нього потрібно вкласти міць всього тіла. Це означає, що до удару потрібно додати блискавичний поворот корпусу. Так що найголовніше для бою - це велетенські косі м'язи живота. Талія самого римлянина здалася б вам незграбно широкої, тоді як ваша естетському звужена область пояса всерйоз спантеличила б легіонера. Справді, хто перед ним? Ясно, що не воїн, але до чого тоді великі м'язи? ..

Як тренувалися актори серіалу: «Спартак: Кров і Пісок»

Навряд чи легіонер зумів би здогадатися, що в майбутній історії людства груба м'язова сила раптом стане не потрібна, і бодібілдинг народиться навіть не стільки для того, щоб допомогти людині зберегти тілесне гідність, скільки заради гідності чоловічого духу, абсолютно несумісної з фізичної слабкістю. Тим більше, солдат того часу був би здивований, дізнавшись про те, що його військовий подвиг не тільки не забутий, але і через тисячоліття напруженої людської історії залишається для нас, далеких нащадків, джерелом натхнення і надихаючим прикладом.

Тим більше, солдат того часу був би здивований, дізнавшись про те, що його військовий подвиг не тільки не забутий, але і через тисячоліття напруженої людської історії залишається для нас, далеких нащадків, джерелом натхнення і надихаючим прикладом

Коли режисер Майкл Херст задумав зняти епічний серіал про повстання Спартака, то головною умовою зйомок він зробив дбайливе ставлення до історичної правди. Доля раба-гладіатора, який зумів підготувати і здійснити захоплення столиці Римської імперії, потім зібрати армію і розгромити відбірні римські легіони, занадто велика і страшна, щоб стати оперетковим сюжетом. Чесно сказати, вченим досі не зрозуміло, як міг випадковий римський бранець, приречений безвісно померти на арені Колізею, потрясти Великий Рим до самого заснування і поставити грандіозну імперію на грань знищення? Жорстокі римські легіони на той час встигли підкорити світ, а полководці відточили уміння управляти багатотисячними військами в пожежі воєн, які Рим безперервно вів багато десятиліть. Що ж стосується Спартака, то жодне з боїв не було їм виграно за рахунок чисельної переваги. Першу перемогу пояснюють випадковим збігом обставин: головні сили римської армії, виставленої проти повсталих рабів, складалися з новобранців. Однак далі Спартак боровся з найкращими римськими легіонами, які завжди перевершували його різношерсте військо, до того ж обтяжене обозами з жінок і дітей, числом і умінням. Всякий раз Спартак виявляв разючий полководницький талант, який зробив його ім'я прижиттєвої легендою.

Всякий раз Спартак виявляв разючий полководницький талант, який зробив його ім'я прижиттєвої легендою

Хоча багато історичні джерела докладно описують події тих днів, походження Спартака залишається загадкою. Його називають фракійців, тобто вихідцем з тих територій, які нині заселені болгарами, турками і греками. Втім, фракійцями називали гладіаторів будь-якої національності, які сповідували т.зв. фракийский стиль бою на мечах на відміну від стилю галлів, який ці предки французів вели списами. Плутарх пише, що Спартак був освіченою і культурною людиною. Будучи гладіатором, він читав грецьких філософів, що цілком було в дусі тих часів, коли люди ще не поділяли потреби духу і тіла. Сила розуму шанувалася нарівні з м'язової міццю. Важко повірити, але фінальна сцена відомого фільму «Гладіатор», де на арену з мечем виходить сам римський імператор, не є гарячкової вигадкою сценаристів. Правитель Рима Коммод взяв особисту участь в 735 гладіаторських боях і залишив це заняття лише тому, що одного разу вночі був задушений.

Здавалося б, історична заслуга Спартака не так вже й велика. Він звільнив римських рабів, але хіба не для того, щоб звернути на рабів колишніх господарів? Ні, проголосивши гасло волі, Спартак оголосив його несумісним з варварської жорсткістю Риму. Він закликав колишніх рабів проявити милосердя і не мстити в звичному для тих днів бузувірському дусі своїм колишнім кривдником.

Коли римські легіонери все ж розгромили Спартака, завдяки зраді його близьких сподвижників, вони захопили його кораблі і там, на свій подив, виявили неушкодженими і навіть нагодованими ті самі 3 тисячі новобранців, які були взяті в полон повстанцями в найпершому битві. Легіонери були переконані, що переможці за звичаєм того часу безжально розтерзали полонених. Виявлена ​​противником людяність не завадила римлянам живими розіп'яти 6 тисяч полонених рабів на хрестах уздовж самої жвавої дороги імперії від Капуї до Риму.

Виявлена ​​противником людяність не завадила римлянам живими розіп'яти 6 тисяч полонених рабів на хрестах уздовж самої жвавої дороги імперії від Капуї до Риму

Погодьтеся, велика історична постать Спартака заслуговує найбільшого поваги, а тому Майкл Херст почав з того, що закликав на знімальний майданчик Тіма Вонга, тренера і видатного знавця бойових традицій, віртуозно володіє холодною зброєю.

Серіал спартак - актори і ролі

  • Енді Уітфілд - Спартак (Денис Беспалий) - головний актор Спартак кров і пісок;
  • Джон Ханна - Квінт Лентула Батіат (Михайло Тихонов);
  • Ману Беннет - Крікс, гладіатор будинку Батиата, чемпіон Капуї (Олег Щербінін);
  • Люсі Лоулесс - Лукреція, дружина Батиата (Ольга Зубкова);
  • Дастін Клер - Ганник;
  • Пітер Менса - Еномай, наставник гладіаторів в будинку Батиата (Олександр Новиков);
  • Нік Тараба - Ашур, колишній гладіатор будинку Батиата (Василь Дахненко);
  • Віва Бьянка - іліт, дружина Глабра (Ольга Шорохова);
  • Леслі-Енн Брандт і Синтія Адда-Робінсон - Невия, служниця Лукреції (Юлія Черкасова);
  • Джей Кортні - Варрон, гладіатор будинку Батиата;
  • Ерін Каммінгс - Сура, дружина Спартака;
  • Антоніо Ті Майоха - Барка, гладіатор будинку Батиата (Дмитро Філімонов);
  • Катріна Ло - Миру, служниця в будинку Батиата;
  • Брук Вільямс - Аурелія, дружина Варрона;
  • Крейг Паркер - Гай Клавдій глабра, римський легат (Василь Дахненко);
  • Деніел Фьюррігал - Агрон;
  • Таня Нолан - Цецилія.

Як тренувалися актори серіалу Спартак кров і пісок?

Півтора місяці на результат!

Херст заздалегідь відібрав для фільму акторів, які мали змагальний спортивний досвід, від регбі до серфінгу, ну а тепер Вонг мав розгойдати їх і навчити мистецтву гладіаторських бою.

На виконання цього завдання Вонг взяв півтора місяці, заявивши, що довше цього терміну жодна тренувальна програма не працює. Якщо ви ведете тренувальний щоденник, впишіть туди цю перевірену істину нашого спорту. Будь методики, навіть найефективнішою, вистачає лише на 4-6 тижнів. Потім приходить черга глухого застою, тобто повної зупинки результативності. Для вас це означає, що програму тренувань слід оновити. Причому мова йде про радикальну зміну тренувального стимулу. Якщо раніше ви застосовували класичну схему з 8-12 повторень, то далі вам потрібно перейти до малоповторний тренінгу сили в дусі пауерліфтингу або качати витривалість вкрай великим числом повторів. І ви знову почнете прогресувати! У разі прямолінійного одноманітного тренінгу застій стане хронічним, і ваші м'язи просто відмовляться рости.

Оскільки актори Спартак пісок і кров тренувалися в обмеженому часу, Вонг запропонував перевести акторів на «казармений стан». Вони повинні були оселитися поруч зі спортивним центром і приходити на тренування о 8 годині ранку. Перший цикл тренінгу тривав до полудня. Інший починався після обіду і тривав до темряви. На думку Вонга, справжню віддачу дають тільки групові тренування, коли кожен бачить успіх іншого і не хоче здаватися.

Ви теж візьміть це на замітку і спробуйте провести тренування з жиму лежачи на пару з приятелем або красивою подружкою. Гарантуємо, ваші робочі ваги підскочать відразу на 10-15%! (Так-так, бодібілдинг - це зовсім не індивідуальний спорт, як прийнято думати!)

)

Вонг найняв собі в допомогу ще двох інструкторів, і робота закипіла. Зазвичай в бойових сценах беруть участь професійні каскадери, двійники акторів. Однак режисер Майкл Херст навіть не думав іти таким шляхом. Життя гладіатора була одним безперервним боєм, і режисер вирішив зберегти вірність цій історичній правді. Його героям належало прожити на екрані справжнє життя гладіатора, а тому боротися на арені їм належало самим.

Головне в бою з холодною зброєю - це вміння швидко переміщатися. Вибухову силу не можна зіграти, якщо ти нею не володієш. У минулі часи актори повільно розігрували бій, а потім зняту сцену прискорювали. Такий старомодний прийом Херста не годився. Майбутні гладіатори під керівництвом Вонга всерйоз качали вибухову силу.

Як пізніше розповів Вонг, при будь-якому розкладі він змусив би акторів виконувати вибухову пліометрікой (плиометрика - тип тренувальних навантажень силової спрямованості з динамічною дією). Як відомо, найбільший потенціал зростання мають «швидкі» волокна. Вибухові руху активізують їх, і тому вони краще відгукуються на традиційні силові вправи. «Комбінація плиометрики з« залізом »- це єдиний спосіб накачати масу швидко», - говорить Вонг. До того ж він змінив і самі силові вправи в дусі функціонального тренінгу. Частина звичних силових вправ актори виконували на нестійкою опорі. Такі навантаження вкрай напружують прес. Завдяки цьому, на животі всіх акторів стрімко прорисовались «кубики». Варто додати, що «гладіаторів» Вонг з першого дня посадив на сувору дієту.

Варто додати, що «гладіаторів» Вонг з першого дня посадив на сувору дієту

«Я домігся максимального реалізму бойової форми, - розповідає Вонг. - Бійцеві не потрібен надлишок м'язів. Фізика удару мечем така, що не вимагає сили молотобійця. Гостре лезо саме ріже тіло противника. Найважливіше - це випередити ворога і вибрати несподіваний напрямок атаки. Єдине, над чим ми працювали до знемоги, так це над гіпертрофією ніг (гіпертрофія [від грец. Hyper - через, занадто і trophe - їжа] - збільшення обсягу і маси органу, клітин під впливом різних факторів), включаючи ікри. Чим більше (і важче!) Ваші ноги, тим нижче центр ваги тіла. Вас важче звалити на землю, до того ж рубає удар мечем в силу фізичних законів відкидає бійця від противника. Тут дуже важливо мати сильні ноги, щоб не втратити рівновагу і не оступитися ».

Коли півторамісячну тренувальний період, який передував зйомки, закінчився, актори зібралися було полегшено перевести дух. Однак тут виявилося, що тренування продовжаться і далі, тільки проводити їх доведеться після закінчення знімального дня. Причому, «убиті» за сценарієм гладіатори продовжували тренуватися, виступаючи спаринг-партнерами головних героїв. В результаті середня прибавка м'язів за піврічний знімальний період склала у акторів до 5 кг!

Зробивши ставку на реалізм бойових сцен, Майкл Херст виграв. «Я хотів переконати глядача в тому, що мої герої є по-справжньому сильними людьми, - каже Херст. - Їх справжня сила полягає в тому, що навіть в положенні безправних рабів, щохвилини очікують смерті, вони зуміли залишитися людьми. Незбагненно, але в пекельних умовах вони зберегли віру в себе і не залишили надії знову знайти свободу! »

Закони жанру мимоволі змусили режисера багато залишити за кадром. Ось маловідомі подробиці, про які повідомляє один з давньоримських істориків. При підготовці повстання знайшлися зрадники. Щоб не дати ворогові зібратися з силами, гладіаторів довелося повстати раніше терміну. Колишній план захопити склад зі зброєю вже не годився. Все, що залишалося, так це увірватися на кухню і озброїтися лічених числом кухонних ножів. Можна прочитати, ніби Спартак почав повстання, очоливши загін з 70 гладіаторів. Ні. Насправді, в школі Лентула Батиата містилося 300 бійців. Велика частина з них пішла в бій з голими руками, не бажаючи миритися з відведеною їм роллю безсловесних тварюк, приречених на заклання. У сутичці з тяжеловооруженной охороною школи вони грудьми закривали Спартака, щоб він вирвався на свободу і дав свободу іншим. За свідченням історика, понад двісті гладіаторів були порубані до невпізнання, так що ховали їх у спільній могилі, оскільки впізнати окремі частини тіл не представлялося можливим ...

За свідченням історика, понад двісті гладіаторів були порубані до невпізнання, так що ховали їх у спільній могилі, оскільки впізнати окремі частини тіл не представлялося можливим

Сьогодні ми точно знаємо, що свобода - це найцінніше на світі. Спартак через століття знову нагадує нам той єдино вірний шлях, який веде до справжнього звільнення духу. Це Шлях Сили. Втім, у вашій особі Спартак завжди мав явного і відданого союзника, адже ви напевно вже багато років гойдаєтеся. Ви точно знаєте ціну слабкості. За неї розплачуються свободою. Завдяки бодібілдингу, це вже не ваш випадок ...

тренувальна схема

Дану тренувальну програму виконавці головних ролей серіалу практикували протягом 6 тижнів. Після тренування проводилося интервальное кардіо у вигляді серії спринтів на дистанцію 50-100м. (В даному розділі картинки збільшуються. Натисніть на картинку для збільшення.)

Примітки: 1 - Прийміть положення лежачи на лаві. Руками міцно візьміться за торець лави у себе за головою. Ноги розпряміть. Зберігаючи тіло абсолютно прямим, підійміть його силою преса догори, якомога вище. У верхній позиції контакт з лавою зберігають тільки голова і плечі. 2 - Навантажите штангу з одного кінця. Інший кінець міцно зафіксуйте на підлозі. Підніміть навантажений кінець штанги і тримайте обома рунами за самий торець грифа на висоті ключиць. За дузі опустіть штангу убік до торкання підлоги збоку від ваших ступень. Поверніться у вихідне положення. Опустіть штангу в іншу сторону.

Тренувальна програма, розроблена Тімом Вонгом, включала два блоки вправ. Актори серіалу Спартак спочатку виконували перший комплекс, потім обідали і переходили до другого.

комплекс 1

»Динамічна розтяжка

Балістичні руху з утяжеленним м'ячем, махові вправи, біг з високим підніманням колін, перенесення мішків з піском, кидки мішків; 10-15 хв.

»Динамічна розтяжка в стилі йоги 20 хв.
»Базові гімнастичні навички

Навчання безпечного падіння, перекиди, перекатах, освоєння бойових акробатичних елементів; 45 хв.

»Робота на витривалість в боксерському стилі

Скакалка, пліометріческіе встрибування на опору, вистрибування з місця у висоту і на дальність; 30 хв.

»Бойові навички

Понеділок, середа, п'ятниця: робота з мечем, ножем, списом та ін. Вівторок, четвер: бокс, джиу-джитсу, крав мага, травень тай, кікбоксінг; 120 хв.

»Прийом харчових добавок

Приготування білкового коктейлю, прийом «швидких» вуглеводів, креатину, вітамінів та ін .; 15-25 хв.

комплекс 2

»Класичний силовий тренінг

Тренування проводяться по спліт-методу. Тренування мають різну спрямованість. Два тренування присвячені збільшення м'язових обсягів і вибухової сили. Інші тренування розвивають функціональні силові навички та витривалість. Один день цілком відданий активному відновленню сил за рахунок легких бігових і силових навантажень. В цілому тренувальна програма націлена на «швидкі» м'язові волокна. 60 хв.

»Розвиток силової витривалості

Кругова тренування включає 8-10 вправ, що виконуються в швидкому темпі. Кожна вправа триває 30-60 секунд. Між вправами немає інтервалу відпочинку. «Кола» повторюються 2-3 рази. Відпочинок між «колами» становить 1-1,5 хв. Вправи включають віджимання від підлоги, підтягування, кидки утяжеленного м'яча, скручування, перекидання мішка з піском з партнером.

Історична довідка

Існує думка, ніби долю переможеного гладіатора вирішувала публіка. Насправді це право належало тільки римського імператора. Втім, крім Колізею були і інші арени, де народ голосував великим пальцем стиснутого кулака. Незалежно від того, куди показував палець, він означав меч, який належало встромити в поваленого гладіатора. Розпалена публіка частіше перевертала палець донизу і робила енергійні рухи, що повторюються зверху вниз, закликаючи швидше покінчити з невдахою. Всупереч поширеній помилці, щоб дарувати гладіаторові життя, слід було заховати великий палець всередині кулака.

Мало хто знає, що під боком у Риму існувала не менш розвинена і куди більш стародавня цивілізація етрусків. У них римляни і перейняли гладіаторські бої. Вважається, що у самих етрусків бій із застосуванням справжнього, а не імітаційного зброї, став заміною обряду людського жертвопринесення на похоронах знатного вельможі. Схоже, такий обряд перекочував етрускам від древніх єгиптян, які, як відомо, вбивали слідом за померлим фараоном його численних слуг.

Щоб надати гладіаторські бої видовищність, бійців навчали по-різному. Згідно з історичними джерелами, існувало понад два десятки спеціалізацій або ролей. Хтось повинен був битися мечем, хтось - кинджалом, кого-то озброювали мережею і тризубом.

Колізей вміщав не менше 40-45 тис. Глядачів. Ще 5 тисяч стояли на самому верхньому ярусі. Про розмах кривавих видовищ свідчать такі цифри. В ознаменування тільки однієї своєї перемоги за 4 місяці безперервної бійні римляни умертвили на арені 10 тис. Гладіаторів.

За матеріалами журналу Muscle & Fitness 2011 №3

Якщо Ви ще не бачили це фільм, то терміново подивіться. У мене в залі досі їм хворіють, а кадри з фільму мотивують мене займатися і по сей день! Бажаю Вам гарного настрою!

Бажаю Вам гарного настрою

Десерт на сьогодні - Трейлер фільму «Спартак: Кров і Пісок», а також трейлер пріквела до основної частини «Спартака» - «Спартак: Боги Арени». Дивимося і насолоджуємося:

Сподобалось стаття? Поділитися з друзями:

Рекомендуємо Прочитати:

Справді, хто перед ним?
Ясно, що не воїн, але до чого тоді великі м'язи?
Він звільнив римських рабів, але хіба не для того, щоб звернути на рабів колишніх господарів?
Як тренувалися актори серіалу Спартак кров і пісок?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация