Спартанці проти ескрімадоров: битва спецназів

  1. Протистояння елітних військ
  2. спартанець
  3. зброя
  4. броня
  5. Бий своїх, щоб чужі боялися
  6. Філіппінська ескрімадор
  7. зброя
  8. броня
  9. По вусах текло, в рот не попало
  10. Битва непокірних

Про спартанців знято чимало фільмів, написано чимало книг, навколо їхнього імені виткані легенди і міфи.

Протистояння елітних військ

Філіппінські ескрімадори залишили менш помітний слід у світовій історії, але це зовсім не означає, що силою або вміннями вони хоч на йоту поступляться своїм легендарним побратимам по військовому справі. І якби їм довелося битися на рівних - це був би захоплюючий поєдинок.

спартанець

У порівнянні з великими цивілізаціями давнини, Спарта існувала зовсім недовго. Але її воїнами сформована чимала частина геополітичної карти світу. Хто знає, яким би було наше суспільство, не спини триста спартанців військо Ксеркса у Фермопіл? Якби не ці відважні безумці, то персами була б завойована велика частина Європи, і світ був би зовсім не таким, яким ми його звикли бачити.

зброя

Перевага спартанських воїнів над арміями інших грецьких міст-держав полягало в тому, що спартанці дуже швидко переймали і вдосконалювали все нове і невідоме, що помічали у сусідів і ворогів. До того ж хлопчиків тут вчили поводитися зі зброєю з ранніх років - і не просто звертатися, а володіти ним досконало. Знамениті спартанські списи з двома наконечниками і короткі мечі, формою нагадують вербовий листок стали легендарними разом з їх власниками. Не самий широкий арсенал, але кожним предметом озброєння спартанський воїн володів бездоганно. Додайте до цього нелюдську витривалість і повна зневага до болю, ран або смерті - і отримаєте ідеального солдата.

Читайте також: Мамелюки проти ягуарів >>

Про спартанців знято чимало фільмів, написано чимало книг, навколо їхнього імені виткані легенди і міфи

Спартанські поножи, наконечник списа ікоринфський шолом воїна на ім'я денді, 500-490 рр до н.е. wikimedia

броня

Хоч філософія спартанців передбачала атакуючий стиль ведення бою, захисту відводилася чимала роль. Розуміючи, що ослаблений ранами воїн неефективний на поле бою, спартанці захищали тіло вельми майстерно виконаними латами. Лати виготовлялися індивідуально і були практично неповторними, адже часто майстри бронзових справ виробляли нагрудники, що повторюють малюнок м'язів їхнього власника - кожен з таких обладунків унікальний. Голову захищав знаменитий коринфский шолом, найчастіше прикрашений червоно-чорним плюмажем. Гомілки були заховані за бронзовими поножами, одну з рук прикривав щит діаметром від 70 см до 1,2 м. Дерев'яний, обшитий з двох сторін бронзою або залізом - він до цих пір вважається одним з найміцніших в світовій історії. Щит використовували і як зброя, завдаючи їм страшні удари, і як носилки. Ну, і звичайно, у всіх на слуху непереможні спартанські фаланги - тактика, при якій група воїнів, повністю прикрита щитами, завдає стрімкі удари, не пропускаючи жодного в свою сторону.

Бий своїх, щоб чужі боялися

Спартанські діти з молодих років виховувалися виключно як воїни, вони знали, що їм заборонено буде займатися політикою, торгувати, носити і мати коштовності, тому що справжнім багатством воїна вважалися мужність, честь і борг. Щоб розвинути в учнях презирство до болю і залізну дисципліну, старші воїни пороли молодих просто так, без будь-якої причини. Жорстокі випробування, психологічний тиск, постійні тренування тіла і духу протягом багатьох років перетворювали хлопчиків в машини смерті.

Читайте також: Берсеркери проти Хваранг >>

Філіппінська ескрімадор

Вся відома історія Філіппінських островів - це історія тривалих конфліктів, відгомони яких виявляються і в наші дні. Через часті сутички виникла потреба в бійців швидкого і ефективного реагування, і, як результат, з'явився клас воїнів-універсалів, які володіють величезним арсеналом прийомів. Талановитий ескрімадор викликав повагу і страх, а розроблені для цієї військової еліти техніки бою досі вивчаються в різних школах загонів спецназу по всьому світу.

Талановитий ескрімадор викликав повагу і страх, а розроблені для цієї військової еліти техніки бою досі вивчаються в різних школах загонів спецназу по всьому світу

Бій з палицями - найбільш відомий стиль філіппінського бою. Фото: Wikimedia.org

зброя

Кріс - візитна картка філіппінського воїна. Подарунковий екземпляр, на рукояті зображений Семар, радник і батько богів, символ зміни життя і смерті. Фото: Wikimedia.org

Ескрімадо - стиль боротьби з палицями, мечами і ножами. Звичайно, озброєний боєць більш ефективний, але ескрімадору все одно, зайняті у нього руки чи ні. Однаково спокійно він вступить в бій, незважаючи на те, як і чим буде озброєний його противник. Боротьба без зброї (мано-мано) включає в себе кілька стилів: стиль боротьби голими руками Panantukan, удари ногами Sikaran, рукопашний бій Dumog і навіть мистецтво вкусити суперника Kina Mutai.

Філіппінська воїн прекрасно володів кийками ескріма або калі. Це нічим на вигляд не примітні палиці, виготовлені з твердого дерева. Але не варто недооцінювати їх ефективність в бою: майстри-ескрімадор запросто розколювали ними черепа, а вже руки-ноги трощили просто мимохідь.

Арсенал воїна ескрімадо включає в себе величезну різноманітність ножів, мачете і мечів - етнологи стверджують, що їх близько трьохсот. Серед них відомі всім ножі-метелики та керамбит, він же «кіготь тигра», а також крис, унікальний філіппінський меч з хвилястим лезом.

броня

Маленький прямокутний щит, ледь прикриває руку, навряд чи можна назвати серйозним захистом для воїна. Швидше це було ще один засіб для нападу на ворога, зброя ближнього бою. Дуже рідко на воїна можна було побачити бамбуковий нагрудник або захист для передпліч. Уміння йти від ударів противника, парирувати і блокувати їх, наносячи результативні відповідні випади - ось основний захист ескрімадора.

По вусах текло, в рот не попало

Філіппіни - ласий шматочок для завойовників всіх рас і часів. Але от невдача: населяє їх народ, який не хоче танцювати під чужу дудку. Іспанці змогли взяти верх тільки після того, як з'явилася вогнепальна зброя - до цього ескрімадори тіснили колонізаторів по всім військовим параметрам. Американці і японці теж визнали свою поразку в спробах захопити архіпелаг. Філіппінці пручалися настільки люто і вміло, що навіть незважаючи на очевидну перевагу, яке давало вогнепальну зброю, американський генерал Першинг зобов'язав своїх солдатів носити шкіряні «щити» для голови і шиї. І тільки тоді впала кількість втрат серед американських завойовників.

Битва непокірних

Хто ж сильніше? В умовах, коли довелося б боротися воїну-ескрімадору і спартанцю, ми віддали б перевагу філіппінця. Хоч спартанський воїн і був прекрасно навчений, найсильнішою його стороною все ж залишалося плече товариша і робота в команді. По-європейськи прямолінійний, позбавлений східної хитрості, він виявився б беззахисним перед філіппінським бійцем з його унікальним бойовим стилем, навіть незважаючи на значне перевагу в габаритах. Та й в битві бойових підрозділів шанси філіппінців виглядають вище: як не крути, між цими культурами лежать не тільки десять тисяч кілометрів шляху, а й два з половиною тисячоліття людської історії. У нашому випадку - наполегливих тренувань.

Хто знає, яким би було наше суспільство, не спини триста спартанців військо Ксеркса у Фермопіл?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация