«Спасибі, Вова» / Путін відповів за Магнітського і сиріт

Президент Росії Володимир Путін спробував побити свій рекорд по веденню прес-конференції. 4,5 години він відповідав на питання журналістів. Велика їх частина була про новий «антімагнітском» законі. Друга половина більше нагадувала передачу «Поле чудес» - вино, рибалка, привіти родичам. Президент Росії Володимир Путін спробував побити свій рекорд по веденню прес-конференції

Прес-служба Президента Росії

Президент Росії Володимир Путін спробував побити свій рекорд по веденню прес-конференції. 4,5 години він відповідав на питання журналістів. Велика їх частина була про новий «антімагнітском» законі. Друга половина більше нагадувала передачу «Поле чудес» - вино, рибалка, привіти родичам.

Володимир Путін через чотири роки повернувся до традиції щорічних великих прес-конференцій в статусі президента і зустрівся в День чекіста, 20 грудня, з журналістами. На зустрічі зібралося 1040 російських і 186 іноземних кореспондентів. Незважаючи на велику аудиторію і тривала перерва, під час якого глава держави, можливо, скучив за таким бесідам, гаранту Конституції все-таки не вдалося побити рекорд 2008 року. Тоді він без перерви протягом 4 годин 40 хвилин відповів на 100 питань. Для того щоб «перестрибнути» цю тимчасову планку, Путіну, який виступав за день до кінця світу, не вистачило 9 хвилин - всього на цій прес-конференції було задано 53 запитання.

Завдяки зусиллям як російських журналістів, так і іноземних, «червоною ниткою» через всю прес-конференцію пройшли питання (всього з було задано 10), що стосуються прийнятого 19 грудня Держдумою у другому читанні «антімагнітского» законопроекту .

За поправки до документу, які забороняють американцям всиновлювати російських дітей, цей нормативний акт серед лібералів отримав назву «закону негідників». Самі ж федеральні депутати вважають за краще неофіційно називати цей документ «законом Діми Яковлєва» - в 2008 році в американському штаті Вірджинія помер цей дворічний хлопчик, якого прийомний батько замкнув в машині, що стояла на сонці.

Сенс питань журналістів, адресованих Путіну, полягав в тому, що чи не здається йому, що відповідь дуже жорстокий, що неприпустимо втягувати в політичні ігри дітей, і що подібна відповідь на американський «закон Магнітського» не цілком адекватний.

Президент, якщо не брати до уваги деталі, на кожне питання відповідав майже однаково - вжиті заходи адекватні, більшість росіян схвалює цей крок. Однак глава держави не зміг чітко відповісти на пряме запитання, чи підпише він закон, коли той ляже до нього на стіл. Це повинно відбутися до кінця року. «Я не бачив самого тексту закону, так що не знаю, підпишу чи ні, - сказав Путін. - А в цілому підтримую ».

Найгострішим виявився питання кореспондента газети «Лос-Анджелес Таймс», який запитав Путіна про настання нового тридцять сьомого року в Росії для окремо взятої людини - юриста Сергія Магнітського. «У справі« Рособоронсервіса »ви говорили, що у нас не 1937 року, - почав журналіст, звертаючись до президента. - Але для Сергія Магнітського 2009 рік став 37-м, для 1,5 тисячі дітей-сиріт - зараз 1937 рік. У Росії було три роки дати відповідь на питання, що сталося з Магнітським. Дали б відповідь - і чиновники, і сироти поїхали б в США. Ви вкрай інформовані про інших кримінальних справах, що з цим? Що з вкраденими чиновниками грошима, за які постраждала Магнітський? ».

Глава держави відповів коротко: за його інформацією, Магнітський помер не від тортур, а від серцевого нападу. «Та й питання абсолютно не в Магнітського, - пояснив Путін. - Справа в тому, що США замінили один антирадянський закон іншим - антиросійським. Коли сталася трагедія з Магнітський, я про це дізнався зі ЗМІ. Та й зараз я деталей не знаю ».

Суперечачи сам собі в тому, що про подробиці справи обізнаний погано, Путін додав, що «Магнітський не розслідував корупцію, а захищав інтереси свого британського роботодавця, який зараз підозрюється в економічних злочинах російськими слідчими органами». «В американських в'язницях люди не вмирають? - задав Путін питання аудиторії, починаючи дратуватися, так як депутати своїм вчорашнім рішенням надали вельми неприємний флер його програмної прес-конференції. - Чому одна країна має право поширити свою юрисдикцію на весь світ? Американські законодавці вирішили показати Росії, хто тут господар ».

Путін пояснив, що «переважна більшість росіян негативно ставиться до того, що іноземні усиновителі беруть наших дітей». За його словами, прийнятий Думою законопроект - це реакція, але не на добропорядних американських усиновителів, а на позицію американської влади.

«Найчастіше американська Феміда звільняє від відповідальності людей, які вчинили злочини відносно дитини з Росії, - сказав Путін. - Ця сфера діяльності віднесена американськими законодавцями на рівень штату, що не дає нам втрутитися в це питання. Представників РФ не допускають в якості спостерігачів на ці процеси. Дурочку включили і все ».

Як вихід із ситуації, глава держави зауважив, що «нам потрібно самим займатися усиновленням, розвивати цей напрямок діяльності, підтримувати ці сім'ї».
Телеведучий Сергій Брильов запропонував депутатам показати приклад і взяти кожному на виховання по дві дитини. На думку журналіста, такий вчинок думців може поліпшити ситуацію в країні з сиротами.

Путін говорив, що «це було б непогано, якщо кожен депутат це зробить». «І деякі всиновлюють, - пояснив глава держави. - Але ж завдання їх не в цьому. Вони формулюють правила поведінки, які регулюються за допомогою законів сфери суспільного життя ». Після додав, що усиновлення дітей депутатами не вирішить проблеми. «Треба закони міняти, удосконалювати законодавство», - зазначив він.

Тут як не можна до речі припав питання від «Нової газети», на сайті якої йде збір підписів проти «канібальську» поправки. На даний момент лічильник показує, що кількість тих, хто проголосував перевалило за 115 тисяч чоловік. Журналістка видання нагадала Путіну про його обіцянку прислухатися до співвітчизників, якщо 100 тисяч з них висловиться «за» або «проти» будь-якого законопроекту.

Глава держави не став відмовлятися від своїх слів. «Безумовно, ця ініціатива повинна пройти розгляд, але в Державній думі», - резюмував президент, додавши, що йому важлива думка кожного російського людини. Тим більше, якщо «це значна частина, не більшість, але тим не менше».

Незважаючи на старання федеральної і іноземної преси і посилена увага до серйозних політичних питань, таким, як «антімагнітскій» закон і справа Ходорковського, прес-конференція Путіна в певні моменти нагадувала телепередачу «Поле чудес», куди ще в 90-х приходили з національними стравами і передавали з телеекрану привіти рідним і близьким. На зустрічі з журналістами представники регіонів покликали Путіна в Кузбас відзначати видобуток 200-мільйонної тонни вугілля, обіцяли пригостити грузинським вином, просили привітати дочок з 5-річчям, передати привіт родичам і висловлювали подяку від профспілки льотного складу Росії.

Сахалінська газета «Губернские ведомости» запропонувала президенту назвати один з островів його ім'ям, замість себе Путін тактовно відправив акулу пера до росіян класиків: «Краще Толстой, Пушкін або Лермонтов». Феєричним виявився і діалог з «Машею з Владивостока». Саме так до журналістки з газети «Народне віче», за власним твердженням, погано друкарській про Путіна, звернувся президент, запропонувавши їй сісти. «Спасибі, Вова», - не забарилася відповісти журналістка.

Однак переплюнути журналістку газети «Голос читача» з Всеволожського району Ленінградської області, передала «найкращі побажання» від вчительок Путіна з 281-ї школи, не зміг, мабуть, ніхто. Наталія Іванова передала президенту книгу від завуча і вчителя історії школи, де він навчався. "Спасибі їм велике. Я їм дуже вдячний за все, що вони зробили", - скупо відповів президент.

Велика кількість питань про Магнітського і Ходорковського занадто втомило журналістів з частини регіонів, їм було явно нецікаво. «Досить про Ходорковського, вистачить політики, запрошуємо вас на риболовлю. З екологією краще стає, промислове рибальство розвивається », - радісно заявив журналіст з Астрахані. Йому вторив журналістка з Мордовії: «Мої колеги ставили одне і те ж питання про закон Діми Яковлєва. Але у нас в регіонах інший порядок денний », - заявила жінка під оплески залу. Та й самому гаранту Конституції було приємніше говорити про риболовлю чи грузинському вині, ніж про антизаконні Магнітського, при згадці якого він то червонів, то бліднув, то кидав аудиторію презирливим поглядом.

Втім, прес-конференція мабуть все-таки вийшла вдалою: федеральні телеканали вже анонсують її повний повтор цієї ночі, для тих, кому не вистачило перших 4 годин з президентом.

Денис Аксьонов, Ксенія Клочкова «Фонтанка.ру»

Ви вкрай інформовані про інших кримінальних справах, що з цим?
Що з вкраденими чиновниками грошима, за які постраждала Магнітський?
«В американських в'язницях люди не вмирають?
Чому одна країна має право поширити свою юрисдикцію на весь світ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация