Спеціаліст з охорони праці | посадові обов'язки 2019

  1. Посадові обов'язки спеціаліста з охорони праці
  2. Завантажити документи зі статті
  3. Категорія спеціаліста з охорони праці
  4. Скачайте зразки потрібних документів, які підготували для вас наші експерти:
  5. При якій чисельності вводиться посада спеціаліста з охорони праці
  6. Пройдіть навчання у Вищій школі охорони праці
  7. Положення про фахівця з охорони праці
  8. Начальник відділу охорони праці
  9. Провідний спеціаліст з охорони праці
  10. Чи має право спеціаліст з охорони праці пред'являти приписи
  11. Відповідальність фахівця з ОП
  12. Критерії оцінки якості роботи

Посада спеціаліста з охорони праці вводиться на підприємстві з чисельністю понад 50 чоловік. Про його обов'язки, завдання та відповідальності читайте в статті. Скачайте зразок наказу про призначення.

Зі статті ви дізнаєтесь:

Посадові обов'язки спеціаліста з охорони праці

У 217 статті Трудового кодексу функції фахівця з ОП отримують своє юридичне обгрунтування, а розкриваються в повному обсязі - в 212 статті. Цей співробітник повинен виконувати обов'язки, зазначені в посадовій інструкції. Але при цьому роботодавець не має права приписувати йому обов'язки, не прописані в ЄКР або в ПРОФСТАНДАРТ № 524н.

Завантажити документи зі статті

Спеціаліст з ОП: функції

Так хто такий фахівець з охорони праці? Це працівник, що виконує завдання по організації СУОП, що займається вирішенням усіх питань, що стосуються безпеки на робочих місцях, навчання і медичного обслуговування працівників, профілактики травматизму.

Категорія спеціаліста з охорони праці

В ПРОФСТАНДАРТ № 524н є дев'ять кодів професійної кваліфікації, відповідних виконуваних трудових функцій, і два рівня.

До рівня 6 відноситься весь функціонал, а до рівня 7 - функціонал фахівця з ОП, що працює одноосібно, а також виконуючого обов'язки керівника служби ОП. При цьому працівник з рівнем кваліфікації 7 має право претендувати на місце керівника відділу або служби. Для цього він повинен вміти проводити моніторинг функціонування СУОП .

Для цього він повинен вміти проводити моніторинг   функціонування СУОП

Тетяна Чиркина - Головний редактор сайту Trudohrana.ru

Скачайте зразки потрібних документів, які підготували для вас наші експерти:

Кваліфікаційні розряди в даний час встановлюються тільки для бюджетних установ відповідно до 144 статті ТК РФ , А для всіх інших організацій і підприємств розмір фонду заробітної плати визначається виключно самостійно, на принципах господарювання та доцільності, у внутрішньому локальному Положенні. Роботодавець сам встановлює розмір окладів працівників СОТ ( ст. 143 ТК РФ ). При цьому працівник повинен бути вмотивований до праці, наприклад, впровадженням на підприємстві системи річних бонусів або щоквартальної премією за результатами роботи.

При якій чисельності вводиться посада спеціаліста з охорони праці

У штатний розклад дана посада вводиться при кількості працюючих понад 50 осіб. Якщо роботодавець вирішить зробити це при меншій чисельності, то для цього немає ніяких перешкод. Але і в такому випадку до кандидата на посаду висуваються кваліфікаційні вимоги за наявністю профільної освіти . Також роботодавець має право укласти договір аутсорсингу з компанією , Яка візьме на себе обов'язки з ОП.

Пройдіть навчання у Вищій школі охорони праці

Виберіть навчальний курс, здайте тести і отримаєте офіційний диплом або посвідчення про підвищення кваліфікації. Всі програми навчання відповідають ПРОФСТАНДАРТ «Спеціаліст в галузі охорони праці». В вчена рада школи входять провідні експерти, в числі яких канд. екон. наук, заступник директора Освітнього центру ФГБУ ВНДІ праці Мінпраці Олексій Анохін і канд. техн. наук, начальник відділу інжинірингу систем управління охороною праці і професійних ризиків ФГБУ ВНДІ праці Мінпраці Андрій Любимов.

Положення про фахівця з охорони праці

При великій чисельності працівників або при великій кількості працюючих у шкідливих і небезпечних УТ роботодавець має право, згідно з абзацом третім статті 11 Трудового кодексу РФ , Прийняти рішення про створення служби ВІД. Вона може бути сформована у вигляді окремого структурного підрозділу, і в цьому випадку розробляється Положення про службу ВІД . Якщо в організації за даною спеціальністю працює лише один співробітник, то розробляти Положення не потрібно. Досить наявності наказу про призначення і посадової інструкції.

Обов'язки, які не включені до посадової інструкції, але зазначені в КС і ПРОФСТАНДАРТ, працівник повинен виконувати. Правовий статус посадової інструкції для недержавних установ не визначений взагалі, тому роботодавець сам вирішує - перераховувати весь список обов'язків або зробити відсилання на вимоги законодавства.

Начальник відділу охорони праці

При наявності в штаті декількох фахівців в області ВІД створюється служба охорони праці . Згідно зі статтею 195.3 ТК РФ, найменування служб і посад повинні відповідати зазначеними в Трудовому кодексі вимогам.

Окремої ПРОФСТАНДАРТ і кваліфікаційного довідника для керівника СОТ немає, тому при розробці посадової інструкції до керівника застосовується рівень 7. В інших випадках, якщо вимоги до кваліфікації законодавством не встановлено, профстандарти носять рекомендаційний характер. З Кваліфікаційного довідника виключено розділ "Керівник служби охорони праці", а посаду керівника СОТ вказана в можливих найменуваннях в ПРОФСТАНДАРТ.

Провідний спеціаліст з охорони праці

Такий термін застосовується до висококваліфікованої співробітнику зі стажем. Обмеження за назвою вказані в ПРОФСТАНДАРТ, тому не слід так називати цю посаду в трудовому договорі. Професійним стандартом допускаються найменування "Спеціаліст з охорони праці", або "Спеціаліст в галузі охорони праці".

Чи має право спеціаліст з охорони праці пред'являти приписи

До обов'язків цього співробітника відноситься контроль підрозділів організації. Припис є письмове розпорядження на усунення виявлених в ході перевірки зауважень. Для обліку виявлених порушень та їх своєчасного усунення повинні бути встановлені терміни. Ці терміни і відповідальність прописують в приписі.

У документі вказують наступне: вид порушення, посилання на нормативні правові акти (правила і їх пункти), відповідального за виконання припис, термін усунення зауважень. В кінці потрібно вказати, що за невиконання в строк відповідальна особа понесе дисциплінарне покарання. Це уточнення зроблено для того, щоб виконавець розумів міру відповідальності за невиконання вимог ВІД.

Якщо припис виконано, відповідальний виконавець (порушник правил) повинен представити письмовий звіт в строк, що не пізніше зазначеного в приписі.

Якщо всі вимоги будуть проігноровані порушником, необхідно підготувати доповідну записку на ім'я технічного керівника або безпосереднього керівника винного. Крім того, слід перевірити достовірність звіту про виконання. Припис є не тільки інструментом для покарання порушників, а й підставою для проведення перевірок, контролю за ВІД. Керівник організації або його представник видає наказ (або розпорядження) про проведення перевірки виконання і за її результатами, в разі необхідності, видає наказ про накладення дисциплінарного стягнення .

Термін зберігання приписи - 5 років. Це зазначено в пункті 603 Наказу Мінкультури Росії від 25 серпня 2010 року № 558 .

  • Готові рішення згідно з чинним законодавством
  • Більше 3 000 заповнених шаблонів
  • Можливість задати питання в експертну підтримку

Відповідальність фахівця з ОП

Спеціаліст в галузі охорони праці несе відповідальність за своєчасне планування і організацію роботи у відповідній сфері, надання керівникам підрозділів методичної підтримки, контроль за ВІД третього ступеня. При цьому він не повинен займатися, наприклад, безпосередньо питаннями видачі засобів індивідуального захисту. Йому слід узгодити Перелік посад і професій, що підлягають безкоштовної видачі ЗІЗ .

Також фахівець з ОП не повинен сам проводити медогляд. Він зобов'язаний лише скласти список контингенту і разом з відділом кадрів підготувати поіменний список. Потім ці документи повинні бути підписані керівником і у вигляді наказу доведені до начальників підрозділів, а ними - до працівників.

Критерії оцінки якості роботи

У кожній організації можна встановити в Положенні про преміювання критерії для фахівця з ОП з аналізу якості його роботи.

Такими показниками можуть бути:

  • зниження травматизму на виробництві та підвищення рівня безпеки на робочих місцях;
  • зниження розмірів штрафів;
  • кількість перевірених підрозділів;
  • кількість приписів, які виписуються підрозділу;
  • участь і заняття призових місць в галузевих конкурсах з ОП.

Дізнайтеся про організацію охорони праці на підприємстві >>>

Читайте також:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация