Спеції для випічки

  1. Суміші спецій та прянощів для випічки
  2. Спеції для солодкої випічки
  3. Бадьян (зірчастий аніс) для випічки
  4. Ваніль для випічки
  5. Гвоздика в випічці
  6. Випічка з імбиром
  7. Кардамон в випічці
  8. Випічка з корицею
  9. Мускатний горіх в випічці
  10. Випічка з цедрою лимона
  11. Випічка з шафраном
  12. Композиції спецій в випічці

Суміші спецій та прянощів для випічки   Професійні пекарі люблять використовувати різні комбінації спецій у випічці

Суміші спецій та прянощів для випічки

Професійні пекарі люблять використовувати різні комбінації спецій у випічці. Кількість таких сумішей величезна. Наведемо як приклад три композиції:

  1. Аніс, бадьян, кориця, кмин, часник, м'ята. Ця суміш спецій надає хлібу (особливо житньому) гострий, пряний смак і неповторний аромат.
  2. Кмин, коріандр, аніс, фенхель. Даний склад підходить будь-якому хлібного тесту. На 500г борошна достатньо 1 столової ложки суміші.
  3. Ця ароматна комбінація спецій називається «гарам масала» і має перське походження. Компоненти: коріандр, кумін, чорний перець, трохи кориці, кардамону, мускатного горіха і гвоздики. Подрібнені в порошок прянощі додаються при замішуванні тіста, надають хлібу надзвичайно тонкий аромат.

Напевно, багато хто з вас, будуть в подиві: як так, ці ж спеції підходять і до м'яса, їх додають в перші страви, в салати і т.д. А тепер не дивуйтеся: Суміш спецій для випічки цілком підійде і для риби. Досить замінити основу: цукор - на сіль! Ця здатність прянощі бути універсальною давно помічена професійними кухарями, за ці якості спеції цінуються і вивчаються. Вся справа в поєднаннях пряних трав між собою і дозах.

Спеції для солодкої випічки

Спеції для солодкої випічки

Бадьян (зірчастий аніс) для випічки

В якості прянощів використовуються сухі зрілі плоди. Смак солодкувато-гіркий. Запах нагадує аніс, але значно тонше і ароматні, не нудотний. Застосовується при випічці пряників, печива, кренделів. Аромат прянощі розкриється в міру приготування вироби, що і послужить ознакою готовності.

Ваніль для випічки

Пряність вважається «аристократкою» серед прянощів. Має вражаючий стійкий аромат. Застосовується у виготовленні бісквітних виробів, тістечок, горіхових тортів. Дуже добре підходить до випічки, що містить какао.

Гвоздика в випічці

Розкрилися квітковий бутон миртового дерева, висушений на сонці, має сильний аромат і пекучий смак. Для випічки краще використовувати капелюшок прянощі, що має тонкий аромат без гіркоти ніжки. Цінність гвоздики - ефірну олію складного складу. Його зміст досягає 15%. При закладці в тісто потрібно уникати великих доз: на 1кг досить 4 головки. Гвоздика добре поєднується з корицею. У сумішах спецій для випічки закладка має бути витримана в пропорції 1: 5 або 1: 7.

Випічка з імбиром

Спеція для солодкої випічки використовується у вигляді порошку або дрібно подрібненого кореня. Улюблена пряність в приготуванні пряників, бісквітів, булочок, печива, пасках. Додається в тісто або в процесі замісу, або в кінці. Норма закладки: на 1кг тесту - до 1г імбиру.

Кардамон в випічці

Ці прянощі входить практично в усі композиції спецій для випічки. Основна функція кардамону - надати виробу незвичайний аромат. Спеція незамінна в випічці кексів, бісквітів, листковому тісті, в кавовому торті. Норма закладки повинна бути обережною: досить одного подрібненого зерна на 1 кг тіста.

Випічка з корицею

Пряність добре відома і улюблена багатьма. Має ніжний аромат, злегка пекучий, солодкуватий смак. Підходить до будь-якого виду випічки, але особливо гарна в поєднанні з яблуками. Норма закладки: половина чайної ложки подрібненої кориці на 1кг тесту.

Мускатний горіх в випічці

Спеція має витончений аромат і пекучий пряний смак. Бісквіти, торти, печиво, солодкі пироги з добавкою мускатного горіха вважаються ефектними і особливо пікантними.

Випічка з цедрою лимона

Лимонна цедра давно і широко застосовується при випічці будь-яких солодких виробів. Прекрасний аромат і відсутність у складі лимонної кислоти роблять кекси, торти, бісквіти, тістечка, булочки та іншу випічку ароматної і надзвичайно смачною.

Випічка з шафраном

Тендітні ниточки шафрану володіють сильним ароматичним запахом, який називають дурманним. Смак пряний, злегка гіркуватий. Додається в печиво, булочки і кекси для додання особливо акценту і яскравого відтінку виробу. Норма закладки мізерна: 0,1г на 1 кг тіста.

Композиції спецій в випічці

Композиції спецій в випічці

Дослідники спецій і прянощів, професійні кухарі та кондитери виявили цікаві два правила:

  1. при поєднанні прянощів окремо з якимось продуктом, вони і разом будуть прекрасно взаємодіяти;
  2. при цьому, кількість спецій, складових композицію, не грає ролі: їх може бути дві або десять.

Призначення прянощів - надати тонкі відтінки аромату і смаку. Величезна кількість пряних трав і їх сумішей можна знайти в енциклопедіях і довідковій літературі.

Ми обмежилися невеликим переліком найулюбленіших прянощів. Наявність під рукою широкого асортименту спецій, знання, як і куди вживати ароматні приправи для випічки, творчий підхід - неодмінні умови успіху. А далі - справа техніки. Не бійтеся експериментувати!

Не бійтеся експериментувати

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация