Спелеологи знайшли скарб епохи Олександра Великого в Ізраїлі

Серед знахідок - срібні монети, срібні сережки, кільця і ​​браслети.

У печері на півночі Ізраїлю виявлений скарб епохи Олександра Македонського, який завоював цей регіон в кінці IV ст. до н.е.

Скарб доби Олександра Македонського з Ізраїлю. Фото: Israel Antiquities Authority.

<

>

Скарб був знайдений членами Ізраїльського спелеологічного клубу. Він знаходився в кутку печери. Спелеологи відразу повідомили про свою знахідку в Управління старовини Ізраїлю.

На думку археологів, артефакти спочатку перебували в тканинному мішку. Серед знахідок - дві срібні монети, срібні сережки, кільця і ​​браслети. На одній стороні монет зображений Олександр Македонський, на інший - Зевс, що сидить на троні.

На одній стороні монет зображений Олександр Македонський, на інший - Зевс, що сидить на троні

Серед знахідок виділяються срібні сережки. Вони добре збереглися і не мають аналогій.

Фахівці вважають, що скарб був захований в печері місцевими жителями. Вони могли ховатися в печері під час воєн діадохів, що розгорілися після смерті Олександра. Скарб був захований «в надії на кращі дні», але той, хто його залишив, не повернувся за ним.

Археологи припускають, що печера зберігає безліч інших скарбів. Попередні дослідження показали, що в ній є артефакти періоду енеоліту (близько 6 тис. Років тому), раннього бронзового століття (близько 5 тис. Л.М.), біблійного часу (близько 3 тис. Л.М.) і елліністичного періоду ( близько 2,3 тис. Л.М.).

Чиновники окремо наголосили «зразкове громадянське поведінка» спелеологів. В Ізраїлі приховування археологічних знахідок, їх переміщення або торгівля є злочином, максимальне покарання за яке - п'ять років позбавлення волі.

Можливо, саме завдяки жорсткому законодавству випадкові знахідки багатих скарбів в Ізраїлі - не рідкість. Так, в лютому повідомлялося, про знахідку найбільшого в історії країни скарбу золотих монет. Він був знайдений дайверами на дні моря, на території стародавньої гавані Кесарії Палестинської. До складу скарбу входили понад дві тисячі монет IX-XI століть.

за матеріалами CNN

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация