Шпинат користь і шкода

  1. Як правильно приготувати шпинат
  2. Шпинат - протипоказання і шкода
  3. Як вибрати і зберігати шпинат
  4. Рецепти смачних і корисних смузі зі шпинатом

Що ми знаємо про користь шпинату Що ми знаємо про користь шпинату? Більшість з нас тільки й знають що ШПИНАТ ну Оочень корисний. І все. А в чому конкретно полягає його користь, і є у нього протипоказання? Ось що ми спробуємо з'ясувати сьогодні.

зміст:

Згідно з легендою, батьківщина шпинату Близький Схід. Вважається що вперше його почали вирощувати в Персії. У Китай він потрапив приблизно в сьомому столітті нашої ери, а в Європу шпинат привезли маври в 11 столітті і потихеньку почав поширюватися і по інших країнах Європи. Довгий час в Європі називали шпинат «іспанським овочем».

Скажу прямо, в нашій країні, та й взагалі в усьому пострадянському просторі шпинат не є особливо популярним продуктом. Це зараз ми все більше думаємо про правильне харчування і про різноманітність за столом, і стали включати в раціон цей корисний продукт.

Пам'ятаю, як в дитинстві дивилася мультфільми з моряком Попай, і кожен раз, коли він їв чергову порцію шпинату і ставав сильним, я в подиві запитувала маму що це за чудове рослина?

А адже за своїми корисними властивостями і якостями шпинат і дійсно можна назвати унікальним і навіть чудесним і продуктом.

А користь шпинату, звичайно ж, таїться в його складі. Щоб довго не розповідати, я намалювала для вас просту таблицю з фактами:

Щоб довго не розповідати, я намалювала для вас просту таблицю з фактами:

Аналізуємо факти з таблиці: перше і найочевидніше це те, що шпинат, надзвичайно корисний тим, хто стежить за своєю фігурою - одна порція це всього лише 41 калорія!

Далі ми бачимо, що дуже багато в шпинаті міститься вітаміну А і К. Те, що їх кількість перевищує добову норму необхідну для людини, не так страшно. У перших, далеко не всі засвоюється і використовується «за призначенням», так би мовити. А по-друге, ми ж не кожен день їмо по кілограму шпинату, щоб хвилюватися про передозі вітаміну А і К.

Вітамін А просто необхідний для здоров'я нашої шкіри і очей. З вікіпедії: При нестачі вітаміну A розвиваються різні ураження епітелію, погіршується зір, порушується змочування рогівки. Також спостерігається зниження імунної функції.

Також спостерігається зниження імунної функції

Вітамін К - жиророзчинний вітамін відіграє велику роль в обміні речовин в кістках і в сполучній тканині, а також в здоровій роботі нирок. У всіх цих випадках вітамін бере участь в засвоєнні кальцію та в забезпеченні взаємодії кальцію і вітаміну D.

Завдяки вмісту флавоноїдів і каротиноїдів, шпинат відомий ще й своїми протизапальними властивостями, він підвищує імунітет і насичує організм вітамінами і мінералами.

Незважаючи на те що це не такий вже і багате джерело кальцію, та ще й щавлева кислота трохи заважає його засвоєнню, шпинат все-таки відмінне джерело кальцію так як містить мізерно мало калорій в порівнянні з іншими продуктами.

Дуже багато кальцію, до речі, міститься в насінні кунжуту. Читайте статтю: Кунжут - користь і шкода

Також шпинат володіє, сечогінну, протизапальну тонізуючим і проносним властивістю, що робить його ефективним при профілактиці і лікуванні гастриту, анемії, гіпертонії, ентероколіту.

Шпинат ідеальний продукт для тих, що худнуть - навіщо шукати нові методи і способи схуднення (як, наприклад, зелену каву для схуднення), якщо є такі чудові супер-продукти. Нагадаю що в 100 грам шпинату міститься всього 23 ккал - це дуже і дуже мало - всього 1% денної норми. При цьому ми отримуємо набагато більше корисних речовин - вітамінів і мінералів.

Дуже цікавий ще і той факт, що шпинат вважається продуктом з негативною калорійністю. Е то коли організм витрачає на засвоєння продукту більше калорій ніж отримує. Цілий список продуктів з негативною калорійністю в статті: 98 корисних продуктів без калорій .

Як правильно приготувати шпинат

Шпинат потрібно мити ретельно, кілька разів, так як зазвичай до його листя прилипають пил і пісок.

Його можна додавати в салати в свіжому вигляді, однак в ньому міститься велика кількість щавлевої кислоти (також в петрушці та киноа), і його краще відварити, щоб він набув більш ніжний смак і одночасно зменшити кількість кислоти. Про шкоду щавлевої кислоти - далі в рубриці протипоказання і шкода шпинату.

Про шкоду щавлевої кислоти - далі в рубриці протипоказання і шкода шпинату

Шпинат з часником і кунжутом

Каструлю з водою ставлять на сильний вогонь. Коли вода закипає, кидають листя шпинату і варять без кришки не більше однієї хвилини. Листя вийняти з води і використовувати в їжу, а воду обов'язково злити.

Шпинат корисний для підтримки молодості і краси шкіри так як містить значну кількість міді, а мідь в поєднанні з вітамінами А і Е забезпечують вироблення еластину.

Шпинат - протипоказання і шкода

Нутриционистов радять перед вживанням шпинат відварити, недовго, максимум 1 хвилини. Справа в тому, що шпинат належить до небагатьох продуктів, які містять щавлеву кислоту. Коли цієї кислоти в крові стає надто багато, вона починає кристалізуватися і може стати причиною деяких захворювань. Якщо попередньо відварити шпинат, кількість щавлевої кислоти зменшується на 50%.

Також, через щавлевої кислоти і наявності пуринів, шпинат не рекомендується тим, у кого вже є в наявності захворювання нирок і сечовивідних шляхів.

Як вибрати і зберігати шпинат

З вибором шпинату все досить просто. Наприклад, вченими доведено, що чим листя шпинату яскравіше і зеленішою, тим в них більше вітаміну С. Ще важливо вибирати і використовувати в їжу молоде листя шпинату так як в них міститься менша кількість щавлевої кислоти.

На жаль, шпинат можна довго зберігати, навіть в холодильнику він простоїть не більш 2-3 днів. Також, шпинат можна заморозити, в такому вигляді він добре зберегти свої корисні властивості і його можна буде вжити і через пару місяців.

Рецепти смачних і корисних смузі зі шпинатом

Шпинат, до речі, головний інгредієнт знаменитих зелених смузі для схуднення . Він особливий улюбленець вегетаріанців і сироїдів а також тих хто худнуть або просто люблять вранці отримувати заряд вітамінів.

Як приготувати: Всі смузі готуються однаково - вимиті і нарізані овочі і фрукти поміщають в блендер і змішують. Далі я приведу лише рецепти без інструкції з приготування:

  • Смузі зі шпинатом, бананом і чорницею

Змішати в блендері: 150 грам апельсинового соку, 2 жменьки шпинату, 1 апельсин, 1 банан, 1 яблуко, півсклянки чорниці, 150 грам знежиреного йогурту, півсклянки кубиків льоду.

  • Смузі зі шпинатом і грушею

Змішати в блендері: 2 невеликі жменьки шпинату, 1 банан, 1 груша, півсклянки води, сік половинки лимона.

  • Смузі зі шпинатом, виноградом і авокадо

Інгредієнти: 2 невеликі жменьки шпинату, півсклянки білого винограду (бажано без кісточок), половинка авокадо, 150 мл нежирного йогурту. До речі, авокадо дуже корисний для мріють схуднути, він містить «правильні жири». Про користь авокадо читайте в статті: авокадо корисні властивості

  • Смузі зі шпинатом, апельсином і імбиром

Інгредієнти: 2 жменьки шпинату, 1 апельсин, півсклянки води чи льоду, чайна ложка подрібненої, свіжого кореня імбиру, 1 чайна ложка лляного насіння.

І в кінці, одне цікаве відео про користь шпинату:

Це цікаво:

А в чому конкретно полягає його користь, і є у нього протипоказання?
Пам'ятаю, як в дитинстві дивилася мультфільми з моряком Попай, і кожен раз, коли він їв чергову порцію шпинату і ставав сильним, я в подиві запитувала маму що це за чудове рослина?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация