Список дозволених країн для виїзду за кордон співробітникам МВС в 2019 році

  1. Загальна інформація
  2. підтвердження заборони
  3. Основні причини заборони
  4. отримання дозволу
  5. Куди можна їхати
  6. Чи можна відвідати країну-табу
  7. Можливість скасування заборони
  8. Що кажуть поліцейські

У 2019 громадськість активно продовжує обговорювати санкції, які Росія і країни Заходу вводять один проти одного. Одна з «санкцій» - заборона на виїзд за кордон, введена ще в 2014 році на звичайних росіян, які є співробітниками МВС, актуальна і в 2019.

Одна з «санкцій» - заборона на виїзд за кордон, введена ще в 2014 році на звичайних росіян, які є співробітниками МВС, актуальна і в 2019

Загальна інформація

Повідомлення про те, що незабаром співробітникам МВС буде заборонено їздити за кордон, стали з'являтися ще кілька років тому. Характер повідомлень був дуже різним. Іноді в соціальних мережах прослизала абсолютно фантастична інформація.

За деякими джерелами, співробітникам МВС надходили листи і телеграми, складені фахівцями вищестоящих органів. У цих листах йшлося про те, що відтепер всім без винятку співробітникам МВС заборонено залишати межі Росії . Така сувора міра пояснювалася початком бойових дій на Україні. Офіційного наказу розміщено не було, є лише рекомендація, яку мало хто ризикує порушувати.

Спусковим гачком виступило звернення А. Хинштейна до В. Колокольцева. У своєму зверненні чиновник просив В. Колокольцева дати пояснення щодо існуючих «санкцій».

Колокольцева дати пояснення щодо існуючих «санкцій»

Міністр внутрішніх справ РФ Колокольцев В.А.

підтвердження заборони

Дати офіційну відповідь керівництво МВС змогло тільки, коли ситуація дещо прояснилася. Заборона на виїзд за кордон був підтверджений. За словами представника МВС, співробітники ОВС є державними службовцями. Це накладає на них певні зобов'язання. У тому числі стають актуальними і деякі обмеження.

На той момент, за словами представника МВС, наказу як такого не існувало. Замість наказу на рубежі вийшло розпорядження по міністерству. У цьому розпорядженні йшлося про те, що відтепер поліцейські не мають можливості відвідати зарубіжні курорти.

Відпустка у співробітників МВС ніхто не відбирав. Замість Туреччини і Індії поліцейським пропонується відпочити в межах СНД, а ще краще, на думку представників Міністерства Оборони РФ, в Криму або в Краснодарському краї. Категорична заборона на відвідування деяких закордонних держав стосується переважно працівників ФСБ, а також осіб, які працюють із секретною інформацією. Всього існує три категорії ступеня секретності.

До першої категорії відносяться дані особливої ​​важливості, доступ до яких має тільки начальство. До другої категорії відносяться дані «середньої ваги», доступ до яких може мати навіть рядовий співробітник. До третьої категорії відносяться «звичайні» секретні відомості, працювати з якими дозволяється і слідчим.

Основні причини заборони

Згідно з наказом, суворої заборони на відвідування зарубіжних держав не існує. Співробітникам МВС просто не рекомендується в 2019 році виїжджати в ті країни, з якими у Сполучених Штатів є угоди про екстрадицію.

У наказі позначаються наступні причини рекомендації утриматися від відвідування деяких країн:

  1. Охорона державної таємниці (згідно з наказом, від відвідування зарубіжних держав повинні відмовитися ті співробітники, які мають доступ до секретної інформації).
  2. Безпека (росіяни, які подорожують за кордоном, часто з надуманих причин стають жертвами американських спецслужб).

Примітно, що відповідне розпорядження актуально для співробітників міграційної служби, військовослужбовців, ФСКН, Росгвардіі і деяких цивільних. Підкоритися наказу повинні росіяни, які уклали з Міністерством оборони договір.

Наказ був прийнятий керівництвом силових відомств буквально: у поліцейських стали забирати закордонного паспорта. Найсильніше заборона на відвідування «закордону» вдарив по жителям Калінінграда і Далекого Сходу. Раніше вони могли безперешкодно подорожувати по європейським країнам. Сьогодні в якості альтернативи їм пропонується відвідати В'єтнам, Китай або Кубу .

отримання дозволу

Важливо розуміти, що заборона на виїзд за кордон - не вирок. При виникненні необхідності відвідати закордонне держава кожен співробітник МВС має можливість отримати відповідний дозвіл.

Процедура оформлення дозволу сьогодні виглядає так:

У заяві співробітник МВС зобов'язується якомога докладніше розписати свій маршрут. Також необхідно позначити, з якою метою він бажає здійснити закордонне рандеву. Остаточне рішення виноситься на розсуд начальника.

Важливо враховувати те, що начальство може розглянути питання заявника як в позитивну, так і в негативну сторону.

Обов'язком начальства є інформування співробітника про прийняте рішення. Підтвердженням того, що співробітник МВС ознайомився з рішенням начальства, є його особистий підпис.

Дозвіл про видачу закордонного паспорта також оформляється за встановленим зразком. Якщо співробітник МВС стикається з необхідністю тривалого перебування за кордоном, остаточне рішення по його питанню приймається тільки після узгодження з вищим начальством.

Рапорт про дозвіл на виїзд за кордон

Процес подачі заяви займає 2-3 години і не передбачає наявності специфічних бюрократичних формальностей. Рішення приймається протягом 3-5 робочих днів.

Після закінчення рандеву поліцейський зобов'язується скласти письмовий звіт про поїздку і представити його начальству. Паспорт після поїздки знову здається в відділ кадрів.

Куди можна їхати

Згідно з підписаним в грудні 2017 року розпорядженням Міністра внутрішніх справ РФ В. Колокольцева, заборона на виїзд за кордон стосується абсолютно всіх співробітників МВС, в тому числі і тих, які здійснюють свою діяльність в територіальних та регіональних відділах.

Ситуацію в світі стабільної сьогодні назвати ніяк не можна. Тому список країн-табу значно розширився. Якщо раніше для військових були відкриті Бразилія, Домінікана, Індія, Марокко, Таїланд, Туніс, Шрі-Ланка, Мальдіви, ОАЕ, Чорногорія, то в 2019 році на відпочинок в цих страх накладено вето. Сьогодні в забороненому переліку понад 200 держав. Але дещо куди відправитися на заслужений відпочинок все-таки вдасться.

Але дещо куди відправитися на заслужений відпочинок все-таки вдасться

Список зарубіжних країн, в яких силовики можуть відпочивати в 2019 році, виглядає так:

  • Азербайджан,
  • Абхазія,
  • Вірменія,
  • Білорусь,
  • В'єтнам,
  • Казахстан,
  • Киргизія,
  • Китай,
  • Куба,
  • Таджикистан,
  • Туркменістан,
  • Узбекистан,
  • Південна Осетія.

Як відзначають російські туроператори, повноцінний пляжний відпочинок можливий у В'єтнамі, Китаї та на Кубі. Хоча багатьом пересічним співробітникам відпочинок в цих країнах буде не по кишені. Бюджетно поніжитися на сонечку і золотому пісочку можна буде в Абхазії. До речі співробітникам Росгвардіі дозволено відвідування Мальдівської Республіки.

Російським поліцейським будуть раді в країнах СНД. Тут створені умови для гарного санаторно-курортного відпочинку. Любителі моря, сонця і терпкого вина можуть відвідати ту ж Абхазію або Осетію. Поціновувачів історичних пам'яток чекають у Вірменії й Узбекистані. З європейських країн можна відвідувати Білорусь. Не варто забувати і про рідний Крим.

Не варто забувати і про рідний Крим

Виїзд в «заборонені» держави в 2019 році дозволений поліцейським тільки у виняткових випадках. Під визначенням «винятковий випадок» розуміється необхідність термінового лікування або смерть близького родича, що проживає за кордоном.

Чи можна відвідати країну-табу

Незважаючи на наявність заборони на виїзд за кордон, тобто, заборона на відвідування однієї або декількох «заборонених» держав, побувати в країні-табу можна. Для цього співробітник МВС повинен своєчасно отримати дозвіл свого начальника. Воно видається на підставі наявності «виняткових обставин».

Воно видається на підставі наявності «виняткових обставин»

закордонний паспорт РФ

Якщо родич поліцейського, який проживає в одній з країн-табу, тяжко хворий, то росіянину дозволяється його відвідати. При цьому співробітник МВС зобов'язується представити всі підтверджуючі довідки. Другим кроком є ​​складання відповідного повідомлення. У деяких випадках остаточне рішення виноситься тільки після розгляду рапорту вищим начальством.

Після відвідин «забороненої» країни співробітник МВС також зобов'язується скласти письмовий звіт і здати свій закордонний паспорт у відділ кадрів.

Можливість скасування заборони

Точного прогнозу щодо того, коли буде знято заборону на відвідування більшості закордонних держав, поки ніхто дати не може. Рядові співробітники МВС, які спілкуються між собою в соціальних мережах, похмуро жартують, що заборона буде знята тільки тоді, коли стабілізується обстановка в усьому світі.

І тому підтвердження - розпорядження Міністерства Оборони РФ від 26.12.2017 р, в якому В. Колокольцев тільки «закрутив гайки».

Що кажуть поліцейські

Реакція рядових силовиків на «санкції» була неоднозначною. Велика частина співробітників МВС поставилася до настільки суворих заходів з розумінням. Менша частина силовиків обурювалася не тільки неможливістю відпочити «в цивілізованому місці», скільки цинічною формулюванням.

Неофіційно В.Колокольцев мав необережність сказати, що якщо співробітникам МВС скорочують розмір заробітної плати, то годі й думати про відвідини закордонних курортів.

Родичі співробітників МВС були менш стримані. Настільки бурхлива реакція дружин, батьків і дітей поліцейських пояснюється тим, що заборона на відвідування 200 з гаком країн стосується і їх.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация