Спортивно-мистецьке свято "Богатирські бої"

розділи: Позакласна робота

Позакласна робота

Організаційний момент. Положення про проведення конкурсу (див. Додаток), представлення журі, жеребкування для 1 конкурсу "Домашнє завдання".

Завдання №1 "Домашні завдання" (в конкурсі може брати участь весь клас).

Відповідно до результатів жеребкування команди проводять уявлення богатирів, костюмів і легенд (максимальна оцінка - 5 балів). Час проведення конкурсу - до 5 хвилин.

Завдання №2 "Знайомі все обличчя" (конкурс для красна дівчат).

Дівчатам необхідно із запропонованого переліку героїв вказати імена російських богатирів (за кожне правильно вказане ім'я - 1 бал). Час виконання конкурсу - 1 хвилина.

Ілля МуромецьСоловей-розбійникДобриня МикитичТугаринВасиль ГнатовичМаринка КайдаловнаЖидовинБатигаАвдотья РязаночкаСалтан СалтановичеКостя НовоторженінВахрамей ВахрамеевічЗабава ПутятічнуАльоша ПоповичВолотоман Волотомановіч

імена богатирів виділені жирним шрифтом

Завдання №3 "Змій Горинич" (конкурс для богатиря і дружинників).

У билинах і казках богатирі часто б'ються не тільки з людьми, але і з чарівними істотами. Зараз ми їх спробуємо зобразити. Позначимо дистанцію, яку повинні подолати наші богатирі. Три людини стають поруч, їм пов'язують ноги, виходить ніби чотири ноги. За сигналом "Змій!" Трійка починає рух до фінішу, причому крайні учасники повинні як би махати крилами. Перемагає команда, яка швидше за всіх закінчить естафету. Починаємо естафету за звуковим сигналом. Результати визначають за кількістю набраних командою балів (I результат - 5 балів; II результат - 4 бали; III результат - 3 бали і т.п.).

Завдання №4 "Танці, танці, танці ..." (конкурс для богатирів і красна дівчат).

Богатирі не тільки встигали боротися з чарівними істотами, а й активно брали участь в народних святах і обрядах. Богатирю і красна дівчині пропонується виконати російський ліричний танець. Максимальна оцінка - 5 балів.

Завдання №5 "Народне слово" (конкурс для богатирів).

Богатирям необхідно зібрати прислів'я про Батьківщину. Відкриваємо конверти за звуковим сигналом. Час виконання завдання - 2 хвилини.

  1. На чужій сторонушке радий своїй воронушке;
  2. На рідній стороні і камінчик знаком;
  3. Своя земля і в жмені мила;
  4. Сторонушка і не далека, та сумна;
  5. На чужій стороні і дитина ворог.

Завдання №6 "Хто кого" (конкурс для всієї команди).

Конкурс полягає в перетягуванні командою каната. За жеребкуванням команди зустрічаються в змаганні попарно, потім найсильніші - у фіналі). Починаємо перетягувати канат за звуковим сигналом. Результати змагання визначається за кількістю перемог (1 перемога - 1 бал, 2 перемоги - 2 бали і т.п.).

Завдання №7 "Скачки" (конкурс для коней).

Аллю'р - спосіб ходу, бігу коня (ша'гом, ри'сью, карье'ром, і'ноходью, гало'пом). Співвіднести різні види алюру коні з описом кожного з них (максимальна оцінка - 5 балів) .Час проведення конкурсу - 1 хвилина.

Вид алюру Опис 1. ша'гом а) розмірно переступаючи, бігом 2. ри'сью б) спосіб бігу, при якому одночасно виносяться вперед ноги передня ліва і задня права або передні праві і задня ліва 3. карье'ром в) самий швидкий кінський біг 4. і'ноходью г) спосіб бігу, при якому одночасно виносяться вперед або обидві праві ноги, або обидві ліві 5. гало'пом д) біг, при якому кінь йде галопом

Завдання №8 "Спритна дружина" (конкурс проводиться для дружинників).

Дружинникам необхідно вміло (спритно) спрацювати в парі. Один дружинник кидає кільця, а інший за допомогою кольцеброси ловить їх. Відстань між дружинниками має бути 3 метри. Перемагає дружина, яка зможе більше зловити кілець.

Завдання №9 "Застарілі слова" (конкурс проводиться для коней).

Мова постійно змінюється. Старі, застарілі слова йдуть з лексичного обороту. Учасникам конкурсу - коням, які розмовляють на своєму (кінський) мовою буде, напевно, простіше визначити значення запропонованих застарілих слів. Для конкурсу запрошуються коні. Вам необхідно співвіднести застарілі слова і їх значення. Час проведення конкурсу - 1 хвилина.

Застаріле слово Значення бурна'стий рудий кау'рий світло-бурий, впрожелть крякові'стий міцний мумрени'й замурований червле'ний червоний затятий білий, чистий

Завдання №10 "Давньоруське мову" (конкурс для красна дівчат).

Дівчатам необхідно виразно прочитати уривок з билини "Альоша Попович і Тугарин" і записати його переклад на сучасну мову. Час на підготовку - 5 хвилин.

Завдання №11 "Влуч у ціль" (конкурс для богатиря і дружинників).

Учасникам команди необхідно з певної відстані (наприклад, 3 метра) вразити ціль дротиком (гра дартс). Кожен учасник має три спроби. Переможець етапу визначається за сумою набраних командою балів (I результат - 5 балів; II результат - 4 бали; III результат - 3 бали і т.п.).

)

П П   сни собранния П сни собранния П.Н.Рибніковим' / підйом редакцiей А.Є. Грузінскаго.

- Ізданiе фірми "Сотруднік' школ'". М. - 1909. - С.172-173.

Завдання №11 "Зробив діло - гуляй сміло" (конкурс для всієї команди).

Часто богатирі бували на княжому бенкеті. Подивимося, як наші богатирі разом зі своєю командою зможуть показати себе за столом. На жаль, часу на їжу відводиться мало, тому команді необхідно якомога швидше "впоратися зі столом". Нагадуємо, що коня потрібно годувати. Перемагає та команда, яка швидше за всіх залишить стіл чистим. Журі має право давати штрафні бали за безлад. Починаємо трапезу за звуковим сигналом. Кількість балів, отримана командою, визначається за часом виконання завдання (I результат - 5 балів; II результат - 4 бали; III результат - 3 бали і т.д.).

малюнки (Додаток)

ДОДАТОК

ПОЛОЖЕННЯ про проведення спортивно-мистецького свята "Богатирські бої" серед учнів 7 класів

Цілі і завдання:

  1. Розвиток творчих здібностей учнів.
  2. Розвиток духовно-моральних, патріотичних і естетичних почуттів підлітків.

Учасники конкурсу:

У конкурсі беруть участь команди від кожного класу в складі:

  • богатир
  • Дружинники (2 людини)
  • красна дівиця
  • кінь

Порядок проведення конкурсу:

Команда виконує ряд завдань, встановлених конкурсом. Домашнє завдання для команди: костюм, легенда про богатиря (можна використовувати билини). Домашнє завдання для богатиря і красна дівиці вивчити російську ліричний танець.

У перервах між змаганнями можуть бути організовані додаткові гри-змагання для уболівальників.

Оцінює конкурс журі відповідно до критеріїв оцінки.

Критерії оцінки:

  • відповідність тематиці
  • оригінальність
  • оформлення
  • костюми
  • Результативність виконання завдань (швидкість, спритність, сила, інтелектуальний потенціал і ін.).

Журі конкурсу:

Адміністрація школи, старші вожаті, керівники танцювальних колективів школи, вчителі російської мови і літератури.

Нагородження:

В кінці конкурсу журі підбиває підсумки. Переможці нагороджуються почесними грамотами та пам'ятними подарунками, учасники конкурсу - сувенірами.

13.02.2008

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация