«Спортзал - це сумно». Як в Одесі викладають балет для дорослих

  1. Не забувати дихати
  2. Крок до дитячої мрії
  3. Відчувати те, що робиш
  4. що почитати

Дев'ята ранку, а хтось вже в трико у танцювального верстата відточує балетні па. Мова не про вихованців хореографічних училищ, для яких це обов'язкова тренування, а про жінок найрізноманітніших професій. У невеликому танцзалі на Шампанському провулку навчають балету всіх бажаючих. Вік і попередній танцювальний досвід не мають ніякого значення.

Не забувати дихати

Урок починається з розігріву. Учениці повільно витягають стопи, піднімаються на полупальци, прогинають спину, перш ніж приступити до основного - балетному екзерсиси комплекс вправ, що становлять основу уроку класичного танцю біля верстата. Цей комплекс вправ використовують артисти балету як щоденну тренування. В рівній мірі важливі розтяжка і грація, гнучкість і музикальність. Все це прищеплює своїм ученицям заслужений артист України Володимир Борисов . Він тридцять років пропрацював солістом в Одеському оперному театрі, але після важкої травми пішов викладати - спочатку в балетну школу, потім в педучилище і, нарешті, сюди.

Він тридцять років пропрацював солістом в Одеському оперному театрі, але після важкої травми пішов викладати - спочатку в балетну школу, потім в педучилище і, нарешті, сюди

Фото: Стефанія Амамджян для ForshMag.

«І раз, і два, і три, і чотири», - Володимир показує чергову танцювальну комбінацію. Всі уважно дивляться. Класика - це не просто витончена тренування для тіла, але і непогана зарядка для мозку. Щоб повторити всі рухи, потрібно думати. Права нога ковзає вперед - batman tandu, зігнути коліно в passe, відвести ногу назад ...

Думати про комбінації, слухати музику, тримати спину рівно, натягувати шкарпетка і пам'ятати про дихання - не все так легко, як може здатися. Але дівчата вміло справляються - займаються вже не перший рік.

Що почитати: Артисти балету розповідають про свої будні

Крок до дитячої мрії

«Ходити в спортзал - це сумно. Ми любимо танцювати! »- захоплено вигукує Віка. Вона виконує свою дитячу мрію. Їй говорили, що для балерини вона занадто високого зросту, але, на щастя, в цьому танцкласі не існує ніяких критеріїв. Завзятість і сила характеру допомагають жінці впоратися з будь-якими труднощами, а невдачі лише сильніше мотивують до самовдосконалення.

За професією Віка - дизайнер інтер'єрів, крім того, у неї двоє дітей. Молодша Кіра якраз недавно пішла на танці. На класику, як і мама.

Колега Вікі, Ольга, зовсім недавно народила другу дитину. Але вже через півтора місяці після пологів повернулася до верстата. Каже, що найважче їй дається виворотність ніг, адже це прищеплюється танцівницям ще в ранньому віці.

Каже, що найважче їй дається виворотність ніг, адже це прищеплюється танцівницям ще в ранньому віці

Фото: Стефанія Амамджян для ForshMag.

«Я не можу без танцю!» - вигукує поруч Женя. Їй тридцять п'ять, жінка працює в сфері IT, вже виховала сина і сім днів на тиждень займається танцями. З класичною хореографією познайомилася ще в дитинстві. Її завжди надихали легкість і витонченість балерин.

Що почитати: Іноземці кажуть про життя в Одесі

Відчувати те, що робиш

До занять класикою багато з них відвідували уроки сучасного танцю, а також займалися боді-балетом. Коли педагог пішла в декрет, довелося шукати нового викладача. Танцівниці згадують, як хвилювалися перед зустріччю з Володимиром. Думали, що прийде до них строгий і вимогливий заслужений артист, і буде зовсім не солодко. Але виявилося, що у Володимира достатньо делікатне підхід і до того ж прекрасне почуття гумору.

«Коли немовля починає ходити, все навколо радіють. Ніхто не кричить, що він йде як-то неправильно. За таким же принципом потрібно працювати з учнями. Класичний танець - це перш за все танець, а значить, людина повинна легко, вільно, емоційно рухатися. Відчувати те, що робить. А потім поступово будуть поліпшуватися і техніка, і фізична форма », - розповідає Володимир Борисов.

Фото: Стефанія Амамджян для ForshMag.

Жоден урок не проходить без жартів. У сусідньому тренажерному залі вже звикли чути радісний сміх упереміш з класичною музикою. Здається, у Володимира Валерійовича припасена жарт для будь-якого танцювального па, а учениці вміло йому підіграють. Володимир Валерійович говорить, що ці жінки - його віддушина. Вони приходять сюди не як на тренування, а з любові до мистецтва.

- Дівчатка, покажіть мені легкість, магію польоту! - напучує педагог. - Туман сьогодні. Погода не льотна, - жартує одна з танцівниць.

Кому-то робота біля верстата може здатися рутинним заняттям. Всі рухи йдуть в строгому порядку і повторюються з обох ніг. Але педагог щоразу придумує нові танцювальні комбінації.

«А тепер таке plie у нас буде в іншому місці», - показує чергову вправу Володимир. Всі назви рухів - французькі. Дівчат не змушують знати їх напам'ять, чого зазвичай вимагають в танцювальних училищах. Володимир Валерійович лише називає все своїми іменами, а коли назва на слуху хоча б кілька місяців - мимоволі починає не присідати, а робити plie.

«Сюди приходять, щоб зануритися в атмосферу балету, дізнатися про нього зсередини. Дивлячись на рухи професійних танцюристів здається, що все дуже легко: можна стати і повторити. Але без знання техніки виконання, нічого не вийде. Я пояснюю і показую технічні нюанси кожного руху », - каже педагог.

Володимир не вимагає від своїх учениць ідеального виконання, але поводиться з ними, як з професіоналами. Дуже важливо подолати власні комплекси, не засмучуватися, коли що-небудь не виходить, а продовжувати наполегливо працювати.

Фото: Стефанія Амамджян для ForshMag.

Володимир акцентує, що не варто очікувати від занять миттєвих результатів. Головне - витягнутися, вирівняти спину, відчути кожен рух. Через півроку регулярних занять результат точно з'явиться.

Крім усього іншого, класичний танець - найменш травматична фізичне навантаження. Тут працюють виключно з власним тілом, не використовуючи ніяких тренажерів.

До кінця заняття вікна навстіж. Розпалені і задоволені дівчата переодягаються і жартують. Потім кожна піде по своїх справах, але цей день вже точно буде вдалим, адже він почався саме так: в граціозному танці під звуки класичної музики.

Цей матеріал був підготовлений в рамках Програми межредакціонних обмінів за підтримки Національного фонду демократії NED.

що почитати

80-річчя Одеського філармонічного оркестру: чого очікувати до ювілею

Містерія під землею: яким буде новий одеський театр «ТЕО»

Краудфандінг місяці: 6 проектів листопада

Краудфандінг місяці: 6 проектів листопада

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация