споживчий рай

  1. «Ви ще не знаєте Паніковського! Паніковський вас всіх продасть і купить, і знову продасть, але вже...
  2. «Я вважаю, що торг тут недоречний!» (К / ф «Дванадцять стільців»)
  3. «Споживач - це покупець, який на що-небудь скаржиться» (Гаролд Коффин)
  4. «Наша комерція і без того як хвора дівиця, яку не повинно лякати або строгістю приводити в сум, але...

У фільмі «Москва на Гудзоні» (1984) неповерненець, клоун Володимир Іванов непритомніє в нью-йоркському супермаркеті, вражений асортиментом заморського універмагу.

Мабуть, в ті часи ніхто, ні по той бік залізної завіси, ні по цей, не припускав, що ломляться від товарів полки в магазинах стануть і нашої повсякденністю. Навпаки, незадоволена тим, що тільки один бренд сиру маскарпоне є на стелажі, інша домогосподарка надуває губки.

В черговий раз газета «Нерухомість» спільно з контакт-центром «Асар» провела опитування серед жителів столиці. Метою було дізнатися: де астанчане воліють купувати товари першої необхідності?

Було опитано 500 осіб, серед яких передбачувано превалюють представниці прекрасної статі - 287 проти 213 чоловіків. У вікову категорію від 46 до 55 років увійшли 197 осіб, від 26 до 30 - 182 людини, від 31 до 45 - 92 людини, від 55 і старше - 17 осіб, від 18 до 25 років - 12 осіб.

«Ви ще не знаєте Паніковського! Паніковський вас всіх продасть і купить, і знову продасть, але вже дорожче! »(К / ф« Золоте теля »)

Судячи з результатів опитування, центр оптової торгівлі «Metro» регулярно відвідують для покупок 117 осіб. З дня свого відкриття 28 жовтня 2009 року ця торгова площадка користується незмінною популярністю серед астанчан. Ця німецька торговельна мережа відкрила вже 8 торгових центрів в 7 містах Казахстану. По всьому світу працює 2200 магазинів «METRO Group», торгуючи товарами власних брендів, імпортуючи іноземні та просуваючи місцеві. Головна особливість мережі - орієнтованість на оптового покупця, власників бізнесу HoReCa (готель, ресторан, кафе), а також господарів невеликих магазинів крокової доступності. Товари в «Metro» можна купувати тільки по клубній картці, яка спочатку видавалася лише підприємцям. Однак в Казахстані з плином часу будь-який бажаючий після невеликої рутинної процедури може стати «членом клубу», що, звичайно, стало відступом від концепції мережі.

Друге місце за популярністю і 102 голоси отримав супермаркет «Жовтень» в найбільш старому, а значить, традиційному для жителів столиці торговому домі «зі стажем» «Pucha» в старому центрі міста, на правому березі. Магазин веде свою історію ще з 1959 року, він носив назву «Дитячий світ» до 1996 року, коли новий господар пан Пучков переназвав його по своєму дитячому прізвисько. Торговий дім досі називають іноді «Дитячим світом», що цілком виправдовує велику кількість Малишкова товарів. Магазин працює за принципом торгового центру, тобто об'єднує під своїм дахом супермаркет на першому поверсі і безліч бутіків, які орендують площу.

Третім за популярністю у опитаних йде супермаркет «Ramstore» в торгово-розважальному центрі «MEGA Astana» (98 голосів). Власне, ТРЦ є одним з найпопулярніших в місті. Приїжджі з маленьких міст прагнуть відвідати центр, щоб долучитися до роскошествам «міських». А для самих астанчан це місце, де можна провести з сім'єю вихідний день, особливо з огляду на шестимісячну зиму, коли прогулянки на природі не тільки некомфортні, але і загрожують обмороженням кінцівок. Відповідно, «Ramstore», як великий, якірний орендар (тобто юридична або фізична особа, яка бере в оренду торгові приміщення площею не менше 5-15% від загальної площі торгового комплексу), забирає основний потік відвідувачів. Засновником магазинів «Ramstore» є компанія «Migros», яка працює на ринку Туреччини з 1954 року і на сьогоднішній день налічує більше 1900 магазинів по всій Туреччині. Відмінна риса цієї мережі - великий вибір товарів турецького виробництва. Тут можна купити раки (анісова горілка), приголомшливо смачні бублики-сіміт, овочі і мелену каву для приготування в турці. Однак споживачі магазину - це не тільки ностальгують турецкоподданний, але і, більшою мірою, казахстанці, які цінують магазини цієї мережі за широкий асортимент товарів.

Казахстанці міцно тримаються за свої традиції, і ми були б не ми без східного базару. Звичайно, Астана - далеко не південний рай, тому ринкам довелося перебратися під даху і за покриті керамогранітом стіни і гордо назватися «торговими центрами», що зовсім не змінило їх суті: безліч індивідуальних підприємців виставляють свій товар для продажу на довгих торгових рядах. Мабуть, ще одна відмінність від південного базару - небажання продавців торгуватися, що значно зменшує задоволення від процесу покупки.

У торговому центрі «Артем» можна купити все: від голки з ниткою і ізраїльської руколи до спального гарнітура і дюбелів для вашого ремонту. Шість поверхів торгового божевілля. Цілодобово. Можливо, тому 75 респондентів вважають за краще закуповуватися саме тут.

Ще 23 респондента місцем покупок вибирають оптово-роздрібний центр «АСЕМ», розташований на «базарному п'ятачку» - в районі вулиць Богенбай батира і Валиханова, де спостерігається підвищена концентрація торгових центрів типу «барахолка».

Інші 12 чоловік купують продукти і побутову хімію в торговому центрі «Євразія». Цей центр традиційно вважається більш «елітарним» місцем шопінгу, якщо можна так сказати про базар, в порівнянні з іншими ринками. Ціни тут вище, але зате і якість обслуговування краще.

У перелік переваг опитаних не ввійшли також відвідувані астанчанамі магазини мереж «Green», «Анвар», «Супутник», «Астикжан», популярний у жителів лівобережжя «Galmart». Можливо, це пов'язано з локалізацією респондентів.

«Я вважаю, що торг тут недоречний!» (К / ф «Дванадцять стільців»)

На щастя для споживачів, супермаркетів в Астані відкрито таку силу-силенну, що вибирати їх можна по будь-яким критеріям.

Отже, великий асортимент продуктів привертає 119 осіб. Така кількість опитаних готове навіть поїхати в інший кінець міста для покупки улюбленого сорту сиру.

З іншого боку, свого часу цінує золота сотня осіб і вибирає для покупок магазин, що знаходиться поруч з будинком або по дорозі з роботи.

Багато астанчане при покупці товарів користуються дисконтними картами, що дають право на певну знижку. Першопрохідцем в цій сфері був «Ramstore-клуб», котрий переніс свій досвід з Туреччини в Казахстан. Всі власники клубної картки, яку потрібно завчасно придбати за символічну суму, можуть отримувати відчутні знижки на деякі види товарів. Ці товари визначаються менеджментом заздалегідь, і покупці можуть отримати інформацію про них з щомісячних проспектів мережі або визначити вже в торговому залі за особливим ціннику.

Інші магазини, наприклад, торгова мережа «Алма», надають фіксовану знижку на весь асортимент. При покупці можна заощадити до 5 відсотків від суми. Дисконтні картки можуть надавати як раз і назавжди встановлений розмір знижки, так і бути накопичувальними.

Крім карт, що дають право на дисконт, у покупців популярні сезони знижок. Так, 98 осіб вибирають супермаркет в залежності від того, чи є у того в даний момент дисконтні товари. Практично всі супермаркети в різний час проводять акції по зниженню цін на ті чи інші речі і продукти. Найчастіше це пов'язано з кількома причинами: термін придатності товару близький до завершення; товар користується низькою популярністю, і потрібно її підняти; збільшення кількості продажів інших товарів завдяки зростанню потоку відвідувачів; стимулювання відвідування супермаркету в більш пізній час (наприклад, знижка на асортимент кулінарних виробів після 21:00) або більш раннє (побутова хімія на 10% дешевше з 10:00 до 12:00), коли каси вільні.

Невибагливість покупця-астанчаніна демонструє те, що лише 9 осіб вибирають супермаркет через високої якості обслуговування. Можна, звичайно, припустити, що всі крапки продажів обслуговують споживачів на належному високому рівні, однак, при всьому оптимізмі автора статті, це малоймовірно.

«Споживач - це покупець, який на що-небудь скаржиться» (Гаролд Коффин)

Респондентів попросили скласти рейтинг кращих торговельних майданчиків Астани. На першому місці очікувано опинився центр оптової торгівлі «Metro», на другому - «Pucha», на третьому - «Ramstore» в «MEGA Astana». В якості критеріїв відбору лідерів названі гарна якість продуктів (219 осіб), великий асортимент (187 осіб), наявність дисконтної карти (36 осіб).

При цьому рейтинг найгірших очолюють мережу «Апрель» (83 опитаних), супермаркет «Small» в торговому центрі «Жаннур» (56 осіб) і «Ардагер» (48 осіб). Любимчики серед супермаркетів не уникли також і цього списку - «Ramstore» в «MEGA Astana» c 29-ма голосами, «Metro» c 28-ю і «Pucha» c 27-ю.

«Вибраковування» відбувалася за наступними пунктами: 218 осіб повідомили про незадовільну якість обслуговування, 144 поскаржилися на якість продуктів, 98 - на маленький асортимент, лише 9 - на високі ціни.

«Наша комерція і без того як хвора дівиця, яку не повинно лякати або строгістю приводити в сум, але підбадьорювати ласкою» (Петро I)

Серед опитаних 354 осіб вважають, що кількості торгових майданчиків для нашого міста вже досить.

Велика частина опитаних, а це 362 респондента, ніколи не бачили в міських супермаркетах продуктів з перебитими датами. Ті 138 осіб, які все ж бачили подібне явище, повідомили, що цим грішили в супермаркеті ТЦ «Жаннур» (28 осіб), в оптово-роздрібному торговому центрі (також відомому як «оптовка») «АСЕМ» (20 осіб), в торговому центрі «Артем» (17 осіб). За словами деяких опитаних, в «Артем» можна купити продукти, помічені штрих-кодами міських супермаркетів з вичерпаним терміном придатності.

За словами деяких опитаних, в «Артем» можна купити продукти, помічені штрих-кодами міських супермаркетів з вичерпаним терміном придатності

Серед інших неприємностей, супутніх покупкам, найчастіше називали закриті в години пік каси - 206 респондентів. Покоління 30-річних ще пам'ятає кілометрові черги за товарами першої необхідності в пору повсюдного дефіциту. Покоління постарше витратив в цих чергах чимало часу і нервів. Так що 3-4 людини з навантаженими візками в черзі сприймаються тепер як тяжкий лихо.

Не можуть комфортно поставити автомобіль і скаржаться на відсутність біля торгової точки зручного паркування 111 людей з опитаних. Можливо, це стосується більш старих торгових центрів, оскільки у нових магазинів наявність великого паркінгу з окремим в'їздом і виїздом - частина плану забудови.

Володарів панських замашок, що скаржаться на відсутність пакувальників біля каси, серед опитаних виявилося 82 людини.

Всім більш-менш відома звичка продавців в супермаркетах спеціально ставити більш свіжі продукти далі вже не таких свіжих. Великі супермаркети рідко грішать продажем товарів з вичерпаним терміном придатності просто через великий потік покупців в порівнянні з дрібними точками продажу. Але і тут продавці змушують знову прибула продукцію ще не проданої, старішої партією. Це дратує 50 респондентів.

Серед нервують факторів 17 осіб назвали невідповідність заявленої на ціннику суми дійсності. Помилка виявляється на касі, якщо покупець виявився з уважних, або вдома. На жаль, у нас не закріплено законодавчо правило, що діє в західних країнах, - продавець зобов'язаний продавати товар за ціною, вказаною на ціннику. Крім неправильних цін супермаркети грішать також відсутністю їх покажчиків у деяких товарів. Тоді покупець або повинен присвятити себе енерговитратній процедурі з'ясування вартості під час вибору товару, або уточнювати її на касі.

Отже, базари в їх класичному вигляді зганяють торговими центрами, залишаючись лише у вигляді соціальних або фермерських ринків у вихідні. У будь-якому випадку, кількість супермаркетів буде збільшуватися пропорційно кількості жителів міста. І це не є зло. При належному рівні здорового глузду гроші і в супермаркеті можна витрачати дбайливо.

ПОРАДИ ПОКУПЦЯМ

1. Заздалегідь пишіть списки покупок.

2. На розпродажі є великий ризик купити непотрібну річ.

3. Завжди уважно дивіться на термін придатності товару, особливо під час акцій.

4. Якщо сумніваєтеся у вартості - не беріть.

5. Якщо з вами дитина 2-5 років, посадіть його в візок і відразу йдіть в «дитячу» зону.
Виберіть іграшку йому до душі і можете спокійно набирати товари за списком. До моменту, коли ви під'їдете до каси, іграшка дитині вже набридне і можна її залишити.

6. У каси розміщена продукція для спонтанних покупок. Тобто тих, які відбуваються в останній момент, хоча спочатку не планувалися, - шоколадки, жувальна гумка, іграшки, розміщені на рівні зростання маленьких дітей. Отже, якщо цих речей немає в списку, значить, вони вам не потрібні.

КОМЕНТАРІ

Гульнара Нізамедінова, комерційний директор торгово-розважального центру «Керу», м.Астана

«На щастя, часи« дикого підприємництва »давно пройшли, і ми можемо вибирати і отримувати такі товари і послуги, які ми заслуговуємо «На щастя, часи« дикого підприємництва »давно пройшли, і ми можемо вибирати і отримувати такі товари і послуги, які ми заслуговуємо. Уже років 10 Астана переживає бурхливий розвиток торговельних центрів. Приходять нові гравці, як казахстанські, так і міжнародні.

Думаю, чим більше буде майданчиків для цивілізованої торгівлі, тим жорсткіше буде конкуренція. А значить, зростають якість послуг, асортимент товарів, з'являються нові робочі місця.

В Астану я приїхала ще в 1998 році. Пам'ятаю, як дико було мені, Алматинка, отоварюватися в місцевих магазинах. Рівень сервісу був той ще. Але місто змінюється просто на очах.

З самого початку цільова аудиторія нашого торгового центру - покупці товарів преміум-класу. Гіпермаркет «Вестер», з генеральним менеджментом в Калінінграді, став одним з перших наших якірних орендарів, зайнявши територію 3600 кв.м. Однак з часом з'ясувалося, що він не відповідав нашій концепції. На жаль, відвідувачі постійно скаржилися на маленький асортимент товарів, недостойний рівень обслуговування та погана якість товарів. Полки були порожні, часто траплялися товари з вичерпаним терміном придатності. Наш центр щодня відвідує понад 20 тисяч осіб. У вихідні та святкові дні - на 50 відсотків більше. При цьому близько 70 відсотків з них обов'язково відвідують супермаркет. Тому мати такого орендаря було для нас недозволеною розкішшю. Також я знаю, що «Вестер» не зміг працювати і в Алмати, де він відкривався в торгово-розважальному центрі «Супутник».

З грудня 2011 року за участю керівництва ТРЦ у нас відкрився новий супермаркет «Galmart». Його асортимент і ціноутворення орієнтовані на покупців із середнім і вище середнього рівня достатком. При цьому, оскільки цей рітейлер працює з більшістю товаровиробників безпосередньо, якість товарів відмінне. Крім того, тут великий вибір товарів західноєвропейських виробників, що також дозволяє йому зайняти власну нішу серед супермаркетів і торгових центрів.

Дивно, що «Galmart» не потрапив в список пріоритетів у опитуваних. Може бути, це пов'язано з їх кількістю. Виходячи з наших власних підрахунків, які ми ведемо з початку роботи центру, відкриття нового супермаркету різко збільшило кількість відвідувачів торгового центру. Що приємно - зійшли нанівець скарги на асортимент і рівень послуг.

Магазини крокової доступності все ще залишаються частиною нашого повсякденного життя. Але поступово їх кількість зменшується, або вони поглинаються мережами невеликих роздрібних магазинів, як Cash'n'Carry в Алмати. Видно, що ціни в таких магазинах часто вище, ніж у великих супермаркетах, навіть в таких, як «Galmart». Це пов'язано з тим, що дрібні індивідуальні підприємці часто не мають можливості укладати договори з великими виробниками напряму і закуповуються, наприклад, на оптових ринках. Також це загрожує придбанням неякісного товару, часто з вичерпаним терміном придатності. Ще одна перевага супермаркету перед невеликими магазинами або базарами - можливість залучення до відповідальності винного в разі покупки неякісного товару. Не секрет, що, незважаючи на зусилля податкових органів, касові апарати все ще не прийняті повсюдно. Без чека ж покупець не зможе довести сам факт покупки товару. Я сама якось купила банку рибних консервів на ринку, після відкриття якої з'ясувалося, що рибу, мабуть, виловили ще за часів КПРС. Тобто, знаючи весь цей бізнес зсередини, я розумію, що в супермаркеті у мене менше шансів бути обманутою. Природно, є нечисті на руку підприємці, які обманюють свого споживача. Але також є ризик втрати ділової репутації і, що найважливіше, довіри покупця.

Кайрат Садубай, генеральний директор торгово-розважального центру «Silk Way City»

«Я працюю в сфері рітейлу вже більше 10 років «Я працюю в сфері рітейлу вже більше 10 років. Спочатку це були «Ramstore», мережі «Interfood» і «Ideal Home», управління великими ТРЦ ( «Керу», «Хан Шатир»). Потім брав участь у створенні мережі «Silk Way», в тому числі «Silk Way City», де працюю на різних керівних постах вже більше 8 років.

Ринок супермаркетів, гіпермаркетів и торгових центрів в цілому Ще не досяг свого «стелі». В Астані планується будівництво і Відкриття гіпермаркету «Magnum», дискаунтера з потенціалом конкурента популярних у городян «Metro» и «Green». Крім того, давно ведуться розмови про відкриття в Астані гіпермаркету «IKEA», найбільшого в світі виробника і продавця товарів домашнього вжитку, що також може трохи похитнути міцність існуючих гравців.

Що стосується базарів і колгоспних ринків - в Алмати, наприклад, кількість барахолок планується скорочувати, причому найжорсткішими методами. Поступово вони повинні бути замінені торговими центрами. Місця продажу повинні бути комфортними і безпечними для покупців. Чим менше контролю, тим більше шансів купити неякісний товар.

Якщо говорити про ціноутворення, то це правда, що в супермаркетах ціни іноді нижче, ніж в невеликих магазинчиках, оскільки в супермаркети виробники віддають товари для реалізації безпосередньо, без посередників. В середньому націнка становить 10-20 відсотків від собівартості продукту вітчизняного виробника. Також це залежить від виду супермаркету. Наприклад, існують дискаунтери, які продають товари за мінімальною ціною за рахунок обсягів оборотів.

У разі якщо вам попадається товар з вичерпаним терміном придатності, то, в першу чергу, необхідно звернутися до менеджменту супермаркету, пред'явити товар в упаковці, навіть відкритої, і чек. В цьому випадку вам зобов'язані повернути гроші або замінити на аналогічний якісний товар. Якщо цього не відбулося і менеджер чомусь відмовляється замінити товар, то потрібно залишити запис у книзі скарг і пропозицій. Виходячи з вашої скарги вам повинні в письмовій формі, на вашу поштову адресу вислати пояснення подібних дій і кроки, які були зроблені для викорінення таких ситуацій. Також потрібно звернутися в товариство захисту прав споживачів, де розроблена ціла система для вашого захисту від недобросовісних підприємців. Не можна залишати такі випадки безкарними, по-перше, для захисту власного здоров'я і сімейного бюджету, по-друге, громадський контроль змушує бізнесменів покращувати якість послуг, що надаються.

Фото: omadam.ru

інформаційна служба www.kn.kz

Метою було дізнатися: де астанчане воліють купувати товари першої необхідності?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация