«Справа заминають»: кременчужани, які постраждали в результаті ДТП з патрульними

  1. Якщо не поспішати, то можна все встигнути
  2. «Було прикро і прокидалася злість»

Всі вже розуміють, що кримінального покарання не буде, але адвокат потерпілих побоюється, що є велика ймовірність уникнення патрульним навіть адміністративної відповідальності   Кременчужани Анастасія Паляничка і Денис Мальцев, постраждалі в результаті   ДТП з патрульними   , Побоюються, що справа «замнуть»

Всі вже розуміють, що кримінального покарання не буде, але адвокат потерпілих побоюється, що є велика ймовірність уникнення патрульним навіть адміністративної відповідальності

Кременчужани Анастасія Паляничка і Денис Мальцев, постраждалі в результаті ДТП з патрульними , Побоюються, що справа «замнуть». Про це говорили вони і їх адвокат Едгар Симонян на зустрічі з пресою 31 серпня.


Нагадаємо, що ДТП сталося ввечері 18 серпня на перехресті вул. Івана Мазепи та 29 Вересня. Таксист на Volkswagen віз пасажирів по головній вул. Мазепи і їм в бік, з другорядної дороги, приїхав патрульний автомобіль Toyota Prius. Після зіткнення, таксі в'їхало в стовп.


Уже після ДТП на патрульній машині запалилися проблискові маячки - це підтверджують очевидці і видно на записі з камери відеоспостереження і запису, знятої жителем сусіднього будинку відразу після аварії.

Адвокат потерпілих Едгар Симонян каже, що до кримінальної відповідальності водій патрульного автомобіля притягнутий не буде так як вже зараз зрозуміло (судячи зі слів лікарів), що ступінь тяжкості тілесних ушкоджень таксиста і його пасажирів буде визначена як легка. Це означає, що слідчий закриє кримінальне провадження за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху в зв'язку з відсутністю складу злочину (для кримінальної справи ступінь тяжкості тілесних ушкоджень повинна бути визначена мінімум середньої).

Якщо не поспішати, то можна все встигнути

І тут починається найцікавіше. Згідно ч. 5 ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

«У разі закриття крімінального провадження, но за наявності в діях порушника ознака адміністративного правопорушення, Адміністративне Стягнення может буті накладі не пізніш як через місяць з дня Прийняття решение про закриття крімінального провадження».

Тобто, слідчий зобов'язаний, після закриття кримінального провадження, скласти адміністративний протокол по ст. 124 (порушення правил дорожнього руху, що спричинило ДТП).

Едгар Симонян вважає, що основні ризики криються в терміні в 1 місяць. Навіть якщо слідчий все зробить оперативно (в чому адвокат сумнівається), то в суді розглянути справу в такий короткий термін видається чимось вкрай складним. За даними «Телеграфа», досить часто в практиці зустрічаються випадки, коли адмінпротокол зі звичайним терміном на три місяці не встигають розглянути і виробництво закривають, а порушник уникає відповідальності.

- На сьогоднішній день усі у відпустках, завантаження велика, - каже Едгар Симонян про долю протоколу в суді. - У кращому випадку через тиждень він потрапить до судді і через два тижні він призначить перше засідання. І можна розглянути за одне засідання, але є цілком законний спосіб затягнути і не витримати термін - неявка з поважної причини. Ми знаємо як законно люди, які не хочуть потрапити в суд, туди не потрапляють. Справа затягується на рік і на два і на три. У вольового судді є можливість розглянути справу без участі сторін, але це повинна бути воля судді і розуміння суспільного значення цієї справи.


За словами адвоката, якщо не буде адміністративного покарання, то перспектива стягнення моральної та матеріальної шкоди «дуже туманна». Саме тому потерпілі та їхні захисник зібрали пресу - щоб на випадок ДТП знову звернули увагу і не дали «зам'яти».


За словами Едгара Симоняна, матеріальний збиток, який поніс таксист становить близько 100 тисяч гривень - автомобіль не підлягає відновленню. Моральна шкода Анастасії і Дениса планують оцінити в таку ж суму.

«Було прикро і прокидалася злість»

Анастасія та Денис досі в шоці від ставлення патрульних до них. Вони стверджують, що ніхто до них не підійшов і не вибачився. Ні після ДТП, ні після. Вони кажуть, що ти зробиш патрульні інакше - у них була б інша реакція.

- Була б інша реакція. А так було прикро і прокидалася злість - через такого ставлення. Всі люди підходять, запитують що і як, а ці стоять і дивляться так, як ніби «Ну і що?» Водій не підійшов. Я не чула жодного співучасті. Хоча б визнали свою провину ... - каже Анастасія. - Хоч би якийсь співчуття ... Я не можу нормально працювати вечорами сиджу і божеволію від болю. Я бачила, що немає мигалок, навіщо ви їх включили? Люди вже стали кричати. Вони спробували всім виглядом показати, що вони не винні.

Всі люди підходять, запитують що і як, а ці стоять і дивляться так, як ніби «Ну і що?
Я бачила, що немає мигалок, навіщо ви їх включили?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация