Справа Ксенії Калугиной: першої «грішну» фотомодель в храмі викрила дочка священика

26.07.2017

Кореспондент «БІЗНЕС Online» побував на місці прогримів на всю країну рекламної зйомки нижньої білизни - стежка до храму не веде ...

Публічні вибачення журналу «Рада і любов» за фотосесію в негліже на тлі фресок Іллінського храму в гарі запізнилися - напередодні слідчий комітет почав дослідчу перевірку на предмет образи почуттів віруючих. На власні очі оглянувши храм, переговоривши з жителями гарів і настоятелем церкви, кореспондент «БІЗНЕС Online» переконався, що взяти діючий храм за покинутий було нескладно - тому благочиння і не береться за ремонт, що не для кого. Тим часом скандал підірвав соцмережі.

Про початок дослідчої перевірки за фактом неналежної фотосесії в храмі пророка Іллі села Гарі повідомив напередодні СУ СКР по РТ Про початок дослідчої перевірки за фактом неналежної фотосесії в храмі пророка Іллі села Гарі повідомив напередодні СУ СКР по РТ

"МИ ВИБАЧАЄМОСЯ..."

Про початок дослідчої перевірки за фактом неналежної фотосесії в храмі пророка Іллі села Гарі повідомив напередодні СУ СКР по РТ. «У зв'язку з тим, що в діях авторів фотосесії можуть бути ознаки складу злочину, передбаченого ст. 148 КК РФ ( "Порушення права на свободу совісті та віросповідань") », - йдеться офіційному релізі СК. Згідно з цією статтею, публічні дії, що виражають явну неповагу до суспільства і вчинені з метою образи релігійних почуттів віруючих, вчинені в місцях, спеціально призначених для проведення богослужінь, караються штрафом у розмірі до 500 тис. Рублів або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період до трьох років, або виправними роботами на строк до 480 годин, або примусовими роботами на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк з обмеженням свободи на термін до одного року або без акова. Перевірка вже розпочато - напередодні кореспондент «БІЗНЕС Online» застав близько Іллінського храму в Елабужском районі двох молодих нетовариських людей міцної статури, які цікавляться станом культової споруди. Як повідомив нам старший помічник керівника СУ СКР по РТ Андрій Шептицький, звернень в СК не було, перевірка ініційована за фактом публікацій у ЗМІ.

Після цього редакція журналу опублікувала на своїй сторінці «ВКонтакте» настільки ж офіційну відповідь. «Проводячи фотосесію не було наміру образити релігійні почуття віруючих. При виборі даного місця для зйомок будинок розглядалося як занедбаний будинок, але не в якому разі як "діючий" храм. Всім, кого ця ситуація зачепила, і образила ми приносимо свої вибачення »(орфографія і пунктуація авторів збережені - прим. Ред.).

Тим часом скандал вийшов на федеральний рівень - про нього написали багато федеральні ЗМІ, але особливо бурхливо фото дівчини з просвітчастим нижньою білизною обговорюють в соцмережах.

Про те, що весільний журнал з Набережних Човнів «Рада і любов» відзняв свою модель Ксенію Калугину (дівчина нещодавно вийшла заміж і змінила прізвище з Нізамова) в прозорому будуарний плаття в храмі, «БІЗНЕС Online» розповідав напередодні. Нагадаємо, позиція Елабужского благочиння, озвучена «БІЗНЕС Online» дияконом Алексієм Шаманін, не відрізнялася жорсткістю: редакція журналу на першу вимогу зняла фотографії зі своєї сторінки в групі «ВКонтакте», однак священнослужителі рекомендували також не публікувати ці фото в друкованій версії видання - тільки в випадку порушення цієї вимоги вони вважали можливим звернення до суду з боку прихожан або настоятеля Володимира Охотіна, у веденні якого знаходяться три храми, включаючи Іллінський. Як з'ясувалося, фотографії вже були опубліковані раніше: «БІЗНЕС Online» роздобув даний випуск, підписаний до друку видавцем і головним редактором Олександрою Романовою ще 14 червня.

Озброївшись журналом, кореспонденти «БІЗНЕС Online» побували в гарі, оглянули церкву і поспілкувалися з місцевими жителями. Залізні двері в храм виглядає як нова, вона закрита на замок, а бічні гратчасті ворота - на важкі засуви з фіксують болтами. Всі ці ознаки, як раніше і говорив Шаманін, повинні були ясно показати - будівля, хоч і старе, але не безгоспне, що не занедбане. Єдиний можливий доступ всередину - тим більше для тендітної фотомоделі - це діра, зяюча в решітці одного з вікон.

Залізні двері в храм виглядає як нова, вона закрита на замок, а бічні гратчасті ворота - на важкі засуви з фіксують болтами Залізні двері в храм виглядає як нова, вона закрита на замок, а бічні гратчасті ворота - на важкі засуви з фіксують болтами

З іншого боку, хрести вінчають тільки малі бані храму, основних немає, як і протоптаною до дверей стежки прихожан. Усередині розруха панує повна, підлог немає, більш-менш збереглися тільки деякі фрески на стінах. У малих межах стіни списані молодіжним фольклором, втім, без особливого цинізму і блюзнірства. На підвіконні виявилася несвіжа металевий кухоль - ймовірно, хтось в минулому знайшов тут тимчасовий притулок. Покрівля одного з двох головних куполів обвалилася. Сліди прибирання навколо церкви теж виявилося нелегко ідентифікувати - втім, ми не знаємо, як територія виглядала до рейду православного молодіжного руху «Аксіос», що пройшов близько тижня тому.

Відшукати місцевих жителів на вулицях селища виявилося не так просто. Мешканці найближчій до церкви будинків (багатоквартирних будинків в гарі п'ять, решта житла - приватні будинки, переважно старі), розповіли, що богослужіння в церкві дійсно бувають, але не змогли вказати, хто їх відвідує, тому що християн в гарі можна по пальцях перерахувати.

«Бувають служби, так, але рідко - раз на рік, по-моєму, - розповів господар однієї з квартир, що виходить вікнами на храм. - Чоловік двадцять набирається, але вони не місцеві. У гарі живуть в основному татари. Просто так до церкви ніхто не залазить, бомжів у нас немає. Ніхто храм не чіпає. Нещодавно косили траву навколо нього ».

Уродженець гарів Анатолій Рожин не входить в число прихожан, хоч він і російський, проте чув про ситуацію з церквою. «Я тут не постійно живу. Але священик з Бехтерєва приїжджає. На служби заходять чоловік по двадцять, але вони навряд чи місцеві. Не пам'ятаю вже, скільки років тому хрест упав - великий був хрест, але ураганом його знесло. Жінки якось підходили, сказали, що будуть потихеньку збирати на хрест, але останні роки два про це нічого не чути ».

Усередині храму розруха панує повна, підлог немає, більш-менш збереглися тільки деякі фрески на стінах Усередині храму розруха панує повна, підлог немає, більш-менш збереглися тільки деякі фрески на стінах

Рожин розповів, як ще в його дитинстві, а зараз йому 65 років, радянська влада використовувала будівлю храму під зерносховище та склад техніки. «Раніше в храмі красиво було, але потихеньку все прийшло в непридатність. Коли ЕлАЗ будувався, сюди солдатів пригнали, вони ставили вагончики, а заодно і всю підлогу розкрили - шукали попівський золото. І взагалі, в гарі місцевих щось і немає - всі приїжджі під будівництво ЕлАЗ. Тут і татари, і чуваші, і удмурти, а російських п'ять чоловік разом зі мною. Кладовище кряшенском у нас є, в п'яти кілометрах, але в храмі тепер не відспівують. Раніше відспівували і навіть залишали небіжчика, але не тепер. А такого, щоб п'яниці або молодь в храм забиралися - від дощу або щоб випити - такого немає. Ніхто туди не заходить. Мужики з магазину йдуть, випити треба - вони поруч з церквою сядуть, але всередину - ні-ні ».

Ще один житель села, який живе в гарі тридцятий рік, розповів, що Іллінська церква постійно привертає фотографів. «Проїжджі фотографуються - дівчата позують через день. Тільки не всередині, а на тлі будівлі ».

Церква в ім'я апостолів Петра і Павла в Бехтерєва теж споруджена в XIX столітті Церква в ім'я апостолів Петра і Павла в Бехтерєва теж споруджена в XIX столітті. Сьогодні і ця церква стоїть без хреста, місцями зруйнована, місцями підлатати

«ПАРАФІЯН - ЧОТИРИ ЛЮДИНИ ...»

Селище Гарі відноситься до Бехтеревському сільському поселенню. Звідси, з Бехтерєва, і приїжджає в Гарі разом з паствою настоятель місцевої Петропавлівської церкви отець Володимир. Церква в ім'я апостолів Петра і Павла в Бехтерєва теж споруджена в XIX столітті, між 1800 і 1810 роками, на кошти купця Семена Красильникова і прихожан. Сьогодні і ця церква стоїть без хреста, місцями зруйнована, місцями підлатати: покрівля - профнастилом, прибудовах (ймовірно, хозблок) - закритий гаражними воротами. Один з двох куполів відсутня, але на кромку стін підняті три піддону цеглин - робота над відновленням потихеньку рухається.

Застати настоятеля в Бехтерєва нам не вдалося, відзначимо лише, що живе він скромно, в старій будівлі дерев'яному будинку - одному з небагатьох по вулиці, де сусіди в основному вже перебудувалися в цеглі. Роздобувши телефон батька Володимира, кореспондент «БІЗНЕС Online» з'ясував, що богослужіння в Іллінській церкві він проводить раз на рік, 2 серпня, в день пророка Іллі. «Я пропонував, звичайно, парафіянам спробувати реставрувати церкву, але можливостей таких немає, - розповів отець Володимир. - Це ж мільйонів п'ять-сім треба, де їх взяти? У єпархії справи є і масштабніші, а тут адже сільський храм, в якому своїх прихожан - чотири людини. Вкладеш гроші, а містити як? Через п'ять років до того ж стану все прийде. Чотири роки тому я намагався молебень служити щотижня, ось стільки пастви збирав. Зараз, раз на рік, приходять чоловік двадцять, але це з Брюшлей приїжджають, з Тогаева. Служимо молебень, йдемо Хресним ходом ».

Під опікою батька Володимира три храми - в Бехтерєва, гарі і Великий Качці, де від покрівлі зовсім залишилося не більше третини. В цілому сьогодні в Елабужском благочинні під наглядом благочинного ієрея Сімеоноа Лепіхін 15 діючих храмів (в їх числі 8 сільських і 3 молитовні будинки), 2 споруджуваних, 2 недіючих та 8 зруйнованих, з яких 6 відносяться до відновлюваних, - з ними і Іліїнського в гарі. На все господарство в благочинні служать 10 священиків і 4 диякона.

На думку отця Володимира, кримінальна стаття для шоуменів з «Ради і любові» - це занадто. «У справі-то, звичайно, треба цих фотографів карати, - вважає настоятель. - Не так уже й, щоб суворо, але щоб людина відчув. Оштрафувати, може бути. Від себе діяти я не стану, треба порадитися з благочинним. Парафіяни, звичайно, негативно реагують - це образа ».

НА ВАРТІ ХРИСТИЯНСЬКОЇ МОРАЛІ ВИЯВИЛАСЯ Байкерша - ДОЧКА Елабужского НАСТОЯТЕЛЯ

Як з'ясувалося, всю ситуацію навколо злощасного фотосету розкрутила в соцмережі елабужанка Варвара Астаф'єва - дочка настоятеля Елабужского Нікольського собору і храму Архангела Михаїла в селі Танайка Геннадія Колесникова. На особистій сторінці «ВКонтакте» дівчина поділилася з передплатниками, яких у неї більше 1200 чоловік, посиланням на скандальну фотосесію і залишила коментар такого змісту: «У людях абсолютно нічого святого не залишилося? Для довідки - це святе місце. У ньому люди молилися Господу. Зараз воно занедбане. Але це не означає, що можна там скакати напівголою і лазити для фото і образу. Туди досі люди заходять перехрестившись. Наші прадіди будували це і молилися. Поки у них радянська влада не відняла цю можливість ... Мій батько робить там молитовні служби щорічно. Якщо у вас немає віри - це не дає право ображати віру інших. Сумно, що наше покоління настільки втратило розум і духовність ».

У листуванні з кореспондентом «БІЗНЕС Online» дівчина заявила, що з нею в понеділок вже поспілкувалися слідчі, розпитавши її докладно про те, ким вона є, як дізналася про зйомку і як змогла ідентифікувати руїни на фото з храмом пророка Іллі. «Фотографування була в стрічці оновлень разом з рекламою. Я коли побачила - попросила це прибрати. Вони відмовилися. Коли я розмістила пост у себе на сторінці, мене стали підтримувати фотографи нашого та інших міст. Їм почали писати, що це підсудна справа, тоді вони прибрали фото, де дівчина голою попою виблискує на каменях і вікнах. Решта відмовилися прибрати. Тоді це прийняло розголосу. Люди обурені були. А коли дійшла ця запис до Казані і інтерес проявила прокуратура, вони швиденько видалили фото і написали, що це просто "фотопроект без наміру". Це фотопроект без розуму, без смаку, без виховання і без поваги. А місце це я знаю добре, тому що ми з батьком з дитинства постійно відвідували всі місця з храмами. Батько служив молебні і літургії в таких місцях на прохання населення. Сьогодні у нього кілька храмів під опікою. І тим не менше на прохання населення він служить служби в таких місцях. Сама я цікавлюся станом старовинних храмів. І часто їжджу по вихідним, роблю знімки і складаю особистий архів таких місць. Не має значення, діє храм чи ні. Це святе місце. Те, у що вони перетворилися сьогодні - сумно. Влади немає до них діла. І спонсорів на реконструкцію теж. Але це не перетворює їх в студію для постільної білизни і не означає, що люди не моляться там. Наше покоління таким ставленням тільки погіршує становище », - поділилася дівчина.

За словами Варвари, майже в кожному селі Елабужского району є такий зруйнований храм. Наприклад, в храмі Танайкі «руїни жорсткіше, ніж в Гарі», але батько дівчини зміг знайти фінансування свого часу і звів поряд зі зруйнованим храмом молитовний будинок. «Раніше села і села процвітали і була можливість підтримувати нормальний стан. За кожним купцем був закріплений храм. За радянських часів храми оскверняли, розкрадали, і влади забирали їх під сховища зерна, склади. У Микільську церкву зганяли репресованих і стратили. А зараз це все забуто і занедбане. Церкви повернули будівлі. Але зміст і реконструкцію влада не вважає можливою. Дуже б хотілося, щоб нарешті почули це. Якщо порівняти з ісламом - у них це неприпустимо. Ніхто не дозволив би такого. А на християнство у нас не звертають уваги. Може, хоча б так звернуть увагу на те, що діється в нашій країні. Якщо ми СДПІ духовно - чи довго зможе наша Росія простояти потужною країною? »- задається риторичним питанням Варвара.

Дівчина вважає, що її почуття як віруючої зачеплені дуже сильно. «Я не кажу про закон. Мені все одно, що вони там по кодексам порушили. Наші батьки вмирали раніше за храми. Це святе місце. Не має значення, новий храм або його зруйнували. Воно не перестало бути святинею. І люди до сих пір приходять туди і заходять перехрестившись. А зараз що? Я ціную мистецтво. Красиве фото і проекти - це, безумовно, повинно бути. Але давайте бачити грань. Вони не в перший раз ведуть там зйомку. Вони знімали там моделей весільних суконь, самі весілля. Їм слова ніхто не сказав. Але залізти голяка на вікно навпроти образу святого на стіні, отклячів п'яту точку - це перебір, чи не так? Хочуть знімати еротична білизна для нареченої - в допомогу вам студія з приглушеним світлом, номер готелю, спальня красива ... як пов'язано старий будинок храму і еротична білизна? Естетики нуль. Етики - теж », - впевнена Варвара.

Справедливості заради варто відзначити, що дочка настоятеля теж дуже любить фотографуватися - на сторінці більше 200 знімків, причому цнотливістю окремі знімки не відрізняються. Судячи по сторінці в ВК, Варвара дуже любить роз'їжджати на високих швидкостях. На одній з фотографій зображений спідометр LADA Kalina зі стрілкою, що завмерла на 200 км на годину. На інших більш свіжих знімках дбайливець християнської моралі відображена на байці Yamaha R6, причому на одному фото Варвара осідлала мотоцикл, будучи лише в бікіні.


Головний редактор газети «Вечір Єлабуга» Анна Перфільева - сама, до речі, уродженка того самого села Гарі - вважає, що будь-які фотосесії в святих місцях неприпустимі, якщо тільки це не якась історична фотозйомка. Для всіх інших видів фотозйомок, вважає вона, можна з успіхом знайти інші види і інші гідні фони.

«Я 17 років прожила в гарі і ми всією нашим селом до цієї церкви ставилися дуже трепетно, хоча у нас в селі живуть не тільки православні жителі. Навіть коли ми були маленькими і нетямущими дітьми, ніхто не дозволяв собі оскверняти святе для багатьох віруючих людей місце », - каже вона. Перфільева також зізналася кореспонденту «БІЗНЕС Online», що вважає цю церкву однією з найкрасивіших в Елабужском районі, визнавши при цьому, що знаходиться вона в жахливому, практично аварійному стані. «1 + червня 2006 роки над гарами пронісся ураган, який сильно пошкодив культове будова, тому в даний час церква зовні виглядає не дуже добре, але всередині там дуже красиво, можна побачити навіть збереглися фрески».

Главред «Вечори Єлабуга» звертає Рамус на ті, что зазвічай в селах будували НЕ дуже СКЛАДНІ и вішукані з архітектурної точки зору церкви, но в Гарі з якоїсь причини Було Зроблено віняток, и будівля Зроби дуже витонченого и красивим. «А чи не прізводять церква в належно вигляд через ті, что банально немає грошей. У нас в селі в даний час живуть близько 300 осіб, для того щоб відреставрувати цю церкву, потрібні дуже великі вкладення. Таких грошей у сільських жителів просто немає, тому вони все вже практично змирилися з тим, що відновлювати церкву ніхто і ніколи не буде ».

Що ж стосується можливого покарання для організаторів фотосесії в разі визнання їх винними, Перфільева вважає, що суд, якщо до суду справу все ж дійде, міг би обмежитися лише попередженням і поясненням того, що надалі ображати почуття віруючих не можна, тому як, на її думку , фотосесія в храмі була організована з елементарної дурості, а не за якимось злим наміром.

Це ж мільйонів п'ять-сім треба, де їх взяти?
Вкладеш гроші, а містити як?
Якщо ми СДПІ духовно - чи довго зможе наша Росія простояти потужною країною?
А зараз що?
Але залізти голяка на вікно навпроти образу святого на стіні, отклячів п'яту точку - це перебір, чи не так?
К пов'язано старий будинок храму і еротична білизна?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация