Справа про вбивство Гонгадзе можна завершити за місяць - Луценко

За словами генпрокурора, завершення справи про вбивство Гонгадзе залежить від колишнього майора Управління державної охорони Миколи Мельниченка. За словами генпрокурора, завершення справи про вбивство Гонгадзе залежить від колишнього майора Управління державної охорони Миколи Мельниченка

Луценко знає прізвище замовника вбивства журналіста Георгія Гонгадзе / фото УНІАН

Генеральний прокурор України Юрій Луценко знає прізвище замовника вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, однак не може її назвати, поки слідчий і прокурор не матимуть достатніх доказів провини підозрюваного.

Про це Луценко розповів 29 грудня о інтерв'ю одному з телеканалів, пише " Гордон ".

За словами Генпрокурора, завершення справи про вбивство Гонгадзе залежить від колишнього майора Управління державної охорони Миколи Мельниченко.

"Можна все завершити за місяць, якщо Мельниченко привезе в Україну запис і оригінальне записуючий пристрій, від чого він відмовляється ще з 2004 року", - підкреслив він.

На питання, чому Мельниченко відмовляється, генпрокурор запропонував "запитати у нього".

"Заодно не забудьте у нього запитати, за що він отримав два мільйони доларів", - додав Луценко.

Читайте також У ГПУ розповіли, як розслідують справу Гонгадзе

Журналіст Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в одному з лісів Київської області виявили його тіло. У 2009 році в Київській області знайшли останки черепа, який, за даними експертизи, належав журналісту. 22 березня 2016 року Гонгадзе поховали в Києві.

У 2008 році суд визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників МВС: Валерія Костенка й Олександра Поповича було засуджено до 12 років позбавлення волі, а Миколи Протасова - до 13. У 2015 році Протасов помер в колонії. У 2013 році за вбивство Гонгадзе до довічного позбавлення волі був засуджений екс-начальник департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексій Пукач, затриманий в 2009 році.

У 2000 році Мельниченко оприлюднив запис, зроблений, за його словами, в кабінеті тодішнього президента Леоніда Кучми. Серед іншого на плівках обговорюється вбивство Гонгадзе. Зараз Мельниченко живе в США.

Заступник генпрокурора Юрій Столярчук заявив в березні 2016 року, що ГПУ має намір висунути Мельниченко звинувачення в державній зраді і спробі держперевороту. За словами заступника голови ГПУ, відомство хоче добитися його екстрадиції в Україну, так як без Мельниченко буде складно встановити всі обставини того, що відбувалося в кабінеті Кучми і за його межами, що потрібно для завершення справи про вбивство Гонгадзе.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация